Izabran za šefa uprkos najgorim ocjenama * Milovom kumu dodijelio posao od 88.000 eura * Izbornu reformu moramo završiti do sredine novembra * Odbio da oda naručioca ubistva Ivana Delića * Odbornica iz Budve napustila DF * Si dens dočekuje više stranih gostiju nego lani * Menadžment krši zakon i skriva koliko novca troši
  Izdanje: 27-08-2019

Dragica Perović, BIVŠA PREDSJEDNICA SO KOTOR:
Znala sam da su ljudi kvarljiva roba.

Pita Mujo direktora neke firme:
- Kolega, koliko mogu zaraditi kod vas? Direktor:
- Na početku 200 eura, a kasnije čak i 500 eura.
Mujo: - Dobro, onda ću ja doći kasnije!
Prilazi Crnogorac nekoj djevojci na jednoj proslavi.
- Hoćeš da plešeš? - upita je. - Hoću - odgovori uzbuđeno ona.
- Ajde, onda, diži se i pleši, pusti mene da ja sjednem malo.

Sport OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - 3. KOLO
Budućnost u Tuzima stala na 11
Dečić – Budućnost 1:11 (0:6)

Stadion: Tuško Polje. Gledalac: 30. Sudija: Vojin Vojinović. Strijelci: Đoljević u 83. iz jedanaesterca za Dečić, a Kovinić u 17. i 18, Mrvaljević u 19, 45, 60. i 70, Mijović u 33. i 63, Striković u 38, Vučinić u 75. i Obradović u 81. minutu za Budućnost.

DEČIĆ: Đoković, Ivezić (Muninović), Šabaj (Gojčaj), B. Adžović (Berišaj), Đeljević, Đoljević, Hakšabanović (Rudan), Ćorović (E. Adžović), Đokić, A. Adžović, Devdukaj.

BUDUĆNOST: Radulović, Milić, Osmanović, Striković (Vučinić), Brnović (Marković), Kovinić (Smolović), Obradović, Vuković (Krkeljić), Mrvaljević, Mijović, Dajević (Đurović).

Poigravalib su se omladinci Budućnosti sa svojim rivalom, a čak 11 postuignutih golova u mreži Tuzana najbolje potvrđuje razliku u klasi.

D.K.

Sutjeska – Rudar 1:1 (0:1)

Stadion: pomoćni kraj Bistrice. Gledalaca: oko 100. Sudija: Miloš Adamović (Podgorica). Crveni karton: Bajčetić u 77. minutu (Rudar). Strelci: Lješković u 79. minutu za Sutjesku, a Radojević (autogol) u 44. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Bojović i Đukanović (Sutjeska), Bajčetić i Kordić (Rudar).

SUTJESKA: R.Dubljević, Radojević (Gardašević), Bojović, Babić, Đukanović, B.Dubljević, Bulajić, Janjić, Pajović, Lješković, Vuković (B.Dubljević).

RUDAR: Helić, Despotović, Irić, Pupović, Bajčetić, Terzić, Ciguljin (Vukašinović), Kasalica (Krstonijević), Raonić (Dragaš), Vojinović (Kordić), Golubović.

Nakon što su prvo poluvrijeme odigrali ispod nivoa, u nastavku su omladinci Sutjeska značajno podigli nivo igre. Stvorili su nekoliko, ali realizovali samo jednu priliku.

B.K.

Zeta – Podgorica 4:3 (3:1)

Stadion: „Trešnjica”. Gledalaca: oko 120. Sudija: Đorđije Ćalić. Strijelci: N. Vukčević u 24, Bjelobrković u 40. i Pejović u 42. i 61. za Zetu, a Hadžibegović u 1, Pavićević u 87. i Ukšanović u 90+2. minutu iz jedanaesterca za Podgoricu. Žuti kartoni: M. Vukčević (Zeta).

ZETA: Grbavčević, Peličić (Bašanović), N. Vukčević, Bjelobrković (M. Krstović), Tripunović (Stajkić), Pajović, Pejović, Bajović, A. Krstović (Puletić), M. Vukčević, Matanović.

PODGORICA: Vujisić (Marković), Ukšanović, Krivokapić, Bojanović (Radenović), Vujačić (Pavićević), Stijepović (Džuver), Hadžibegović, Vučinić (Zejak), Prelević, Plazinić (Pejović), Turković (Habibović).

Gledaoci u Golubovcima vidjeli su goleadu, a bodovi su pripali domaćoj ekipi najviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Pejoviću.

D.K.

Drezga – Igalo 1:1 (0:0)

Stadion: FK Zora u Spužu. Gledalaca: 10. Sudija: Ivan Vidaković. Strijelci: Iv. Perović u 90+3. za Drezgu, a S. Perović u 79. minutu za Igalo. Žuti kartoni: Vujičić (Igalo).

DREZGA: Adžić, Šušić, Ne. Nenezić, Kankaraš (Bukilić), Iv. Perović, Roganović (Đukanović), Vuković (Kovačević), Ni. Nenezić, Kostić, Jovanović, Mirković (Il. Perović, Todorović).

IGALO: Kulinović, Gluščević (Banićević), Kovačević, Lučić, Popović, Dubljević, Perović, Matejić (Aničić), Đilović (Vujičić), Dabović, Kosać.

Susret u Spužu završen je bez pobjednika, a domaćin je do boda stigao u sudijaskoj nadoknadi.

D.K.

Mornar- Berane 2:2 (1:0)

Stadion: SRC „Topolica”. Gledalaca: oko 50. Sudija Miloš Adamović (Podgorica). Strijelci: Hajdarević u 39. i 90+3 minutu za Mornar, A. Dobrašinović u 56. i L. Dević u 80 za Berane. Žuti kartoni: Dragojević, Karastanović (Mornar), Međedović,Marsenić (Berane).

MORNAR: Begzić, Marstjepović, Raičković, Sinanović, Polović, Dragojević, Hajdarević, Liharević (Karastanović), Bušković, Martinović, Duraković.

BERANE: V.Dobrašinović, D.Dević, Uković, Đurašković, Pešić (Ralević), Međedović, A.Dobrašinović, Mitrović (L.Dević), Marsenić, Rujović, Obradović.

Iako su poveli i imali prednost na poluvremenu, Barani nisu uspjeli da zabilježe pobjedu.

D.S.

Jedinstvo-Kom 1:3 (0:3)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: 50. Sudija: Dražen Petrić (Pljevlja). Strijelci: Šekularac u 56 za Jedinstvo a Lekić u 24, Radenović u 31 i Milošev u 37. minutu za Kom.

JEDINSTVO: Aković, Bahović, Božović, Šekularac (Džogović), Perošević, Klapija (Ćinćur), Konatar (Čikić), Šćekić (Kolić), Vlaović (Korać), Cvijović, Mušović (Kanalić).

KOM: Radošević, Peličić, Bulatović, Milošev, Radenović, Lekić (Dujović), Drašković (Marković), Bulatović (Boričić), M. Vukčević (Medenica), Mešter (I. Vukčević), Igući (Šćepanović).

Sve su gosti sa Zlatice riješili u prvom dijelu utakmice. Poveli su golom Lekića u 24. minutu, a onda su do poluvremana postigli još dva gola. U nastavku je domaćin smanjio preko Šekularca.

M.N

Grbalj – OFK Titograd 1:1 (0:0)

Stadion: Donja Sutvara, Radnovići. Gledalaca: 30. Sudija: Dejan Marković. Strijelci: Kovačević u 56. za Grbalj, a Muzurović u 67. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: M. Kovačević, Krstović (Grbalj), Kovačević, Spahić, Muzurović, Mališić. Crveni karton: Tučević (Grbalj).

GRBALj: N. Kovačević, Drobljak, Pribilović, Tučević (Popović), M. Kovačević (Penda), Milović, Krivokapić (Krstović), Glavan, Perović, Ćosić, Stešević.

OFK TITOGRAD: Joksimović, Adžić, Vujović, Rakočević, Jadžić (Milić), Kovačević, Spahić, Popović, Ljumović (Mališić), Muzurović, Ćatović.

Grbalj i OFK Titograd podijelili su bodove, a oba pogotka postignuta su u nastavku utakmice.

D.K.

Iskra – Petrovac 1:3 (1:2)

Stadion: FK Zora u Spužu. Gledalaca: 50. Sudija: Dejan Cimbaljević. Strijelci: Šaletić u 4. za Iskru, a Ćulafić u 14, Stijepović u 35. i Jošanović u 47. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: Perović, Šaletić (Iskra), Mićović, Jošanović (Petrovac).
ISKRA: Lazarević (Roganović), V. Radulović (Tomašević), Raspopović, Tadić, Gajić, Jovanović, Marović, Perović, L. Radulović (Avduljaj), Šaletić, Bojat (Vuković).
PETROVAC: Boljević, Đukanović (Đelošević), Stijepović, Mićović, Pepeljak (Kostić), Ljuca, Dervišević, Aleksić, Ćulafić (Radinović), Šćepanović, Jošanović.
Iako su Danilovgrađani poveli već u četvrtom minutu, Petrovac je u nastavku meče bio bolji, režirao preokret i zadržao maksimalan učinak. D.K.

Lista strijelaca
11 - Marko Mrvaljević (Budućnost)

6 - Neđeljko Kovinić (Budućnost)

5 - Nikola Pejović (Zeta)

4 - Lazar Mijović, Vuk Striković (Budućnost)

3 - Bogdan Jošanović (Petrovac), Lazar Rakočević (OFK Titograd)

2 - Jakša Bajčetić, Ivan Pupović (Rudar), Ervin Ćorović, Mario Đoljević (Dečić), Ajlan Hajdarović (Mornar), Nikola Lekić, Veljko Radenović (Kom), Željko Lješković (Sutjeska), Stefan Perović (Igalo), Petar Prelević, Nikola Ukšanović (Podgorica), Petar Pribilović, Slobodan Risančić (Grbalj), Todor Šekularac (Jedinstvo), Darjan Šušić (Drezga), Vasilije Vučinić (Budućnost), Nikola Bjelobrković, Nikola Vukčević (Zeta), Đorđe Šaletić (Iskra).

Rezultati 3. kola: Zeta - Podgorica 4:3, Iskra - Petrovac 1:3, Drezga - Igalo 1:1, Jedinstvo - Kom 1:3, Mornar - Berane 2:2, Dečić - Budućnost 1:11, Grbalj - Titograd 1:1, Sutjeska - Rudar 1:1.