Acovi partneri sa Kipra pod istragom zbog pranja novca * Ne smijemo dozvoliti da nas režim opet prevari * Nema razloga da sjednice budu zatvorene za javnost * Deset osuđenika zaraženo šugom * Ursulu fon der Lajen dočekale nove muke * Investitori bliski Đukanoviću reketiraju EPCG, a ona građane * Crnogorska će sačuvati vlast
  Izdanje: 31-08-2019

Džemal Perović, jedan od lidera pokreta „Odupri :
Poštovanje Sporazuma o budućnosti je jedina šansa da 2020. imamo prve poštene izbore

Mujo sjedi na kamenu kraj puta, prolazi Haso i pita ga:
- Š’a je, bolan, Mujo, sjediš i razmišljaš?
Mujo slegne ramenima:
- Jok, bolan, samo sjedim...
Izlazi Fata iz salona ljepote i krene prema Muju, koji je čekao na obližnjoj klupici. Kad je došla bliže, Mujo je pogleda pa reče: - Ajde, pa barem si pokušala!

Sport - datum: 2019-08-30 FUDBALERI PARTIZANA REMIZIRALI ZA MOLDEOM U REVANŠU PLEJ-OFA LIGE EVROPE
Sa meča u Moldeu Crno-beli u grupnoj fazi Molde – Partizan 1:1 (0:0)
Stadion: „Aker”. Gledalaca: oko 6.000. Sudija: Rudi Buket. Pomoćnici: Žijom Debar i Žulijen Paseli (svi iz Francuske). Strijelci: Džejms u 72. za Molde, a Miletić u 80. minutu zalj Partizan. Žuti kartoni: Foren, Orsens, Husain (Molde), Zdjelar, Suma, Stojković (Partizan).
MOLDE: Kraninks, Haraldseid, Gabrijelsen, Foren, Haugen, Orsens, Husain, Boli (od 59. Omoijuanfo), E. Heštad, Ejkrem, Džejms.
PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Asano, Tošić, Suma, Sadik.
Uspjeh srpskog klupskog fudbala upotpunio je Partizan – nakon trijumfa u Humskoj (2:1), crno-beli su sinoć u revanšu plej-ofa remizirali sa Moldeom u Norveškoj, a junaka je izrastao desni bek Nemanja Miletić koji je u 80. sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu rivala i odveo svoj tim u grupnu fazu drugog po snazi evropskog takmičenja.
Imao je Partizan inicijativu, dominirao je u prvom poluvremenu, i propustio tri vrlo dobre prilike. Molde je od starta drugog poluvremena krenuo na sve ili ništa, i to im se isplatilo posle greške i igranja rukom Asana. Slobodan udarac izveo je Ejkrem, lopta se odbila od živog zida do Džejmsa, koji je taj poklon objeručke prihvatio i smjestio je u Stojkovićevu mrežu u 72. minutu. Partizan je, međutim, tada pokazao karakter, i stigao do gola za prolaz.
Mladi štoper Strahinja Pavlović je oduševljen što će sa Partizanom najmanje do decembra igrati na evropskoj sceni.
- Velika je ovo stvar za nas mlade igrače, imaćemo još najmanje šest utakmica, možda i više ako prođemo grupu. Mnogo nam ovo znači. Bila je teška utakmicama, primili smo gol, pa smo morali da se vraćamo u igru. Uspjeli smo iz uigrane akcije da postignemo pogodak. Najbitnije je, na kraju, da smo se plasirali u Ligu Evrope. Nije bilo na nivou, ali podići ćemo igru, bićemo mnogo bolji - poručio je Pavlović.
Njegov kolega u sredini odbrane, Bojan Ostojić, konstatovao je da je utakmica imala suprotan tok od one u Beogradu.
- Dok smo kod kuće igrali loše prvo, a dobro drugo poluvreme, ovdje je sve bilo obrnuto. Drugi deo nije bio kako bi trebalo, ali postigli smo gol, srećan sam zbog toga. Najvažnije je da smo prošli dalje - konstatovao je Bojan Ostojić.
Rivale u grupnoj fazi Partizana će saznati danas u 13 časova na žrebu u Monaku.