Dobio Mujo 100.000 eura na lotu! Ulazi u kuću i govori ženi, a ona ga pita koliko je para dobio!
Mujo:
- Kad te oće, onda te oće.

Sport - datum: 2019-09-01 LIDER U MEČU PONOM GOLOVA I PREOKRETA SAVLADAO GRBALJ
Plavo-bijeli iskusniji Budućnost se opet mučila
Opet se Budućnost mučila i jurila zaostatak. Lider Prve Telekom crnogorske lige je u meču sa puno golova i preokreta pobijedio Grbalj. Duel pod Goricom su indvidualnim učinkom, obilježili dvosturki strijelci, Miloš Mijić za Podgoričane i Boban Đorđević za tim iz Radanovića.

Zadovoljan sam jedino sa tri osvojena boda. Budućnost može mnogo bolje. Primili smo glupo dva gola, kako ne primaju ni pioniri. Navikli smo da jurimo zaostatak, a kada je tako, onda nije lako, jer je potrošnja velika. Nismo igrali kako znamo, ali nismo ni loše. Moramo biti zadovoljni jer smo prvi na tabeli, međutim pauza će nam dobro doći da se oporavimo i osvježimo – rekao je šef stručnog štaba Budućnosti, Branko Brnović.

Plavo-bijeli su poveli iz prve šanse, kada je Mijić iz prve reagovao na ubacivanje sa lijeve strane i sa ivice šesnaesterca poslao loptu u donji lijevi ugao. U 20. minutu je Macanović izveo prekid, Đorđević loptu primio na grudi i poslao je u donji desni ugao za izjednačenje. Domaći su bili blizu novog vođstva u 41. minutu, kada je vezista Mijić prebacio loptu na desni bok, Terzić centrirao pred gol, možda jako i previsoko, pa je Zarubica prebacio prečku. Kazna za promašaje je stigla u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Dejan Perović je uposlio Macanovića, koji je šutirao, a lopta se od štopera Budućnosti odbila do Đorđevića, kome nije bilo teško da je po drugi put pošalje u mrežu i preokrene rezultat. Podgoričani su nakon odmora krenuli na sve ili ništa. U 51. minutu se Ivanović obrukao pred golom protivnika. Zatim u 60. Petar Grbić ulazi u kazneni prostor, Đukanović tijelom u njega. Za sudiju Šćepanovića je to bilo dovoljno da pokaže na bijelu tačku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Mijić, za svoj drugi gol i drugo izjednačenje na meču. Samo 60 sekundi kasnije Grbić je poslužio usamljenog Ivanovića na desnoj strani, a ovaj pogodio suprotnu stativu. Potom je pokušao i drugi rezervista Stoiljković, ali se Babić ispriječio na gol liniji. Gosti su uzvratili u 70. minutu, kada je Kotorac lansirao Đorđevića u kontri. Napadač Grblja je propustio idealnu šansu da upiše het-trik i opet dovede svoj tim u vođstvo. Novi preokret, ovog puta u korist plavo-bijelih desio se u 77. minutu. Mijić je uposlio Stoiljkovića, koji se namjestio, šutirao po zemlji, a lopta se izmigoljila, juče nesigurnom Popoviću ispod ruke i otkotrljala se preko gol-linije za, ispostaviće se, konačnih 3:2.

Čestitke saigračima na igri. Imao sam šansu da postignem treći gol i riješim utakmicu. Nije se dalo, to je fudbal. Imamo mlad i talentovan tim. Sigurno je i naše neiskustvo razloga zašto nismo sačuvali prednost. Diskutabilan je bio i jedanaesterac. Nastavićemo da igramo otvoreno, za gol više – rekao je Đorđević nakon prvog poraza Grblja u gostima ove sezone.

Mitar Radunović

Budućnost – Grbalj 3:2 (1:2)
Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 200. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) – 1,5. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) – 2, Srđan Jovanović (Bar) – 2. Strijelci: Mijić u 3. i 62. iz jedanaesterca i Stoiljković u 77. za Budućnost, a Đorđević u 20. i 45+2. minutu za Grbalj. Žuti kartoni: Boljević, Mirković, Raičković (Budućnost), Babić, Zečević (Grbalj).

BUDUĆNOST: Dragojević 2, Vučić 0,5, (od 46. Stoiljković 1), Milić 1, Damjanović 1,5, Boljević 1, Mirković 0,5, Terzić 1 (od 77. Raičković –), Mijić 2, Grbić 0,5, Perović 0,5 (od 46. Ivanović 0,5), Zarubica 1.

GRBALj: Popović 0,5, Vraneš 0,5, Đukanović 0,5, Babić 1, Merdović 1, Macanović 1 (od 86. M. Perović –), Kotorac 1 (od 81. Račić –), Zečević 1, Petrov 1, D. Perović (od 67. Đuričković –), Đorđević 2.

Igrač utakmice: Miloš Mijić (Budućnost) – 2.