Za sud ključni listinzi i putovanja u Rusiju, Sinđeliću sve povjerovali * Šariću uveden inspekcijski nadzor * Asfaltiraju korito Cijevne * Crkva i država traže konsenzus * Tramp zaprijetio Iranu i Kini * Kriminalna hobotnica "čerupa" sredstva EU * Nema davanja iz budžetske rezerve prije izbora

U određenim ministarstvima, koja su možda prepoznata, zapošljavanje se radilo prema partijskoj pripadnosti.

- Pojedeš i postaneš pametniji.
- A koliko koštaju?
- 20 dinara komad.
Policajac kupi i pojede 4 koštice i reče:
- Sad sam pametiniji. Za 80 dinara sam mogao da kupim 2 kilograma jabuka i da pojedem 50 koštica!

Pitaju Piroćanca: - Kako ste nagovorili sina da pokosi travnjak? - Lako, rekao sam da sam izgubio dinar u travi.

Sport - datum: 2019-09-24 OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - 6. KOLO
Budućnost slavila u Pljevljima Mrvaljević za novi trijumf plavih
Rudar - Budućnost 0:1 (0:0)
Pomoćni teren stadiona pod Golubinjom. Gledalaca: 30. Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Strijelac: Mrvaljević u 74. minutu. Žuti kartoni: Raonić (Rudar), Krkeljić, Striković (Budućnost).
RUDAR: Bećović, Despotović (Irić), Golubović, Raonić, Bajčetić (Tešović), Ciguljin, Krstonijević (Vukašinović), Terzić, Kasalica, Pupović (Kordić), Bulić (Dragaš).
BUDUĆNOST: Radulović, Smolović (Kovinić), Krkeljić, Mrvaljević, Mijović, Striković (Dajević), Bojović, Marković, Vuković, Milić, Brnović (Vučinić).
Budućnost je i dalje jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u Omladinskoj ligi Crne Gore. Podgoričani su juče u Pljevljima pobijedili domaći Rudar sa 1:0. Tri boda „plavima” donio je Marko Mrvaljević u 74. minutu.
D.P.

Petrovac - Grbalj1:0 (1:0)
Pomoćni teren na Jazu. Gledalaca: 20. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Strijelac: Dervišević u 35. minutu. Žuti kartoni: Ljuca, Ćulafić (Petrovac).
PETROVAC: Boljević, Šćepanović, Pepeljak, Ljuca, Mićović, Aleksić, Dervišević, Stijepović, Đukanović, Jošanović, Ćulafić (Radinović).
GRBALj: N. Kovačević, Pribilović, M. Kovačević (Uskoković), Popović (Vujačić), Drobnjak (Vorfaj), Penda, Bogetić, Milović, Stešević, Ćosić, Krivokapić (Čelebić).
Petrovčani su nastavili sa odličnim partijama. „Nebeskoplavi” su u okviru šestog kola, u primorskom derbiju sa 1:0 pobijedili Grbalj i ostali prvi pratilac lideru, ekipu Budućnosti.
Gol vrijedan tri boda u ovom susretu postigao je Rijad Dervišević, koji je mrežu Kovačevića pogodio u 35. minutu.
D.P.

Kom - Sutjeska1:1 (0:0)
Pomoćni teren stadiona Koma. Gledalaca: 30. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Strijelci: Dujović u 60. za Kom, a Bojović u 90+1.minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Bulatović (Kom), Janjić, Mirković (Sutjeska).
KOM: Radošević, Bulatović, Rjosuke, Mešter (Radetić), Peličić, Milošev (Boričić), Drašković (Marković), Vukčević, Radenović (Dujović), Bulatović, Medenica (Prelević).
SUTJESKA: R. Dubljević, Janjić, Babić, Bojović, Radojević, Pajović, Đukanović, Vuković, Lješković (B. Dubljević), Mirković, Ba. Dubljević.
U jednom od derbija kola, Kom i Sutjeska igrali su neriješeno 1:1. Zlatičane je u 60. minutu u vođstvo doveo Boško Dujović i činilo se da će domaćin uspjeti da stigne do trijumfa. Međutim, u nadoknadi vremena Marko Bojović je postigao gol i svom timu donio bod.D.P.

Drezga - Zeta 0:2 (0:1)
Stadion Zore u Spužu. Gledalaca: 10. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Strijelci: N. Vukčević u 25. i Pejović u 90. minutu.
DREZGA: Adžić, Toljić, Roganović (od 90. Doknić), Kovačević, Vuković, Marković, Caković (od 90. Mijušković), Jovanović, Nenezić (od 46. Rogač), Kostić (od 46. Bukilić, od 72. Todorović), Kankaraš.
ZETA: Grbavčević, Tripunović, Bjelobrković (od 60. Popović),N. Vukčević (od 90. V. Vukčević), Popović, Krstović (od 90. Puletić), Pajović (od 60. Bečić), M. Vukčević, Peličić, Pejović, Batrović.
Do treće prvenstvene pobjede, omladince Zete došli su rutinski.
Na gostovanju u Spužu, savladali su domaću Drezgu sa 2:0, golovima koje su postigli Nikola Vukčević u 25. i Nikola Pejović u 90. minutu.
D.P.

Iskra - Jedinstvo3:0 (2:0)
Stadion Zore u Spužu. Gledalaca: 30. Sudija: Mladen Gospić (Podgorica). Strijelci: Kolundžić u 6. i Šaletić u 35. i 47.minutu. Žuti kartoni: Šekularac, Džogović (Jedinstvo).
ISKRA: Roganović, Marović (Keković), Bogićević, Šaletić (Perović), Radulović (Tošić), Tadić (Petrušić), Vuković, Kolundžić (Avduljaj), Gajić, Radulović, Tomašević (Jovanović).
JEDINSTVO: Knežević, Kolić (Džogović), Gojačanin (Mujanović), Vlaović (Šabović), Balić (Janković), Božović, Korać (Redžepagić), Konatar, Šekularac, Bahović (Lazović), Cvijović (Ćinćur).
Dobra igra i ubjedljiva pobjeda Iskre u duelu sa Jedinstvom. Danilovgrađane je u vođstvo doveo Andrija Kolundžić golom u 6. minutu, a potom je Đorđe Šaletić sa dva pogotka, u 35. i 47. minutu, stavio tačku na ovaj meč.
D.P.

Podgorica - Mornar3:2 (1:2)
Pomoćni teren,,DG Arene“. Gledalaca: 55. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje). Strijelci: Ukšanović u 16. iz jedanaesterca, Plazinić u 72. i Krivokapić u 78. za Podgoricu, a Mekić u 29. i 35. minutu za Mornar. Crveni karton: Nikočević (Podgorica) u 36. minutu.
PODGORICA: Ivezić, Nikočević, Ukšanović, Hadžibegović (Bojanović), M. Krivokapić (Džuver), Turković (Dapčević), Božović, Bajović, A. Krivokapić (Perović), Stijepović (Plazinić), Prelević (Đukanović).
MORNAR: Begzić, Dragojević, Bujišić (Vujačić), Polović, Sinanović, Hajdarović (Bušković), Mekić (Stojanović), Brežanin (Fuštić), Martinović (Miljanić), Duraković, Marstijepović.
Podgorica je nakon preokreta u drugom poluvremenu stigla do trijumfa nad Mornarom.

OFK Titograd - Dečić2:1 (1:1)
Pomoćni teren OFK Titograda. Gledalaca: 50. Sudija: Miloš Novović (Podgorica). Strijelci: Rakočević u 26. i Ćatović u 77. za OFK Titograd, a A. Adžović u 43. minutu iz jedanaesterca za Dečić.
OFK TITOGRAD: Živanović, Vujović, Kovačević (Radović), Đukić (Kukuličić), Muzurović, Rakočević, Ćatović, Mališić, Popović, Adžić, Spahić.
DEČIĆ: Vuljaj, Hakšabanović, Đokić (Orahovac), Golaj, A. Adžović, Ćorović (Berišaj), Dedvukaj (E. Adžović), B. Adžović (Muminović), Ivezić, Lukačević (Rudan), Đeljević.
Domaći su poveli u 26. minutu golom Rakočevića, a do odlaska na odmor Dečić je poravnao pogotkom Adžovića.
Tri boda „romatičarima” donio je Ćatović, 13 minuta prije kraja.D.P.

Igalo - Berane3:0 (1:0)
Stadion:,,Solila“. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Strijelci: Gluščević u 32. i 51. i Kosać u 70. minutu. Žuti kartoni: Perović, Kovačević, Vujičić (Igalo), Dević (Berane).
IGALO: Kulinović, Gluščević (Matejić), Dubljević (Banićević), Dabović, Perović (Grubač), U. Kovačević, Vujičić (V. Kovačević), Đilović (Aničić), Lučić (Minić), Popović.
BERANE: V. Dobrašinović, Uković, Babić (Ralević), A. Dobrašinović, Đurašković, D. Dević, Dašić (L. Dević), Obadović, Pešić, Janković, Mitrović (Pešić).
Omladinci Igala su u duelu sa Beranama stigli do prvjenca u ovogodišnjem prvenstvu. Slavili su Igaljani na „Solimama” sa 3:0, uz dva pogotka Ivana Gluščevića i jedan Nikole Kosaća. D.P.