Zatvorenik se drogira, ćelije u haosu * Kod Aca drže pet miliona * DPS pere pare preko lažnih donacija * „Najbolje da me izgoriš i uzmeš pola milijarde“ * U ministarstvu ne znaju broj državljana u inostranstvu * Otpali Tomašević i Vešović * Krše zakon da sakriju pljačku

– Šta je to kombinacija?
– To je narod u kombiju.

Sport - datum: 2019-10-06 NINŠIĆANI U DERBIJU SAVLADALI GOLUBOVČANE ZA DOBRO RASPOLOŽENJE UOČI PAUZE
Ćetković presudio Zećanima Mat Marka Ćetkovića
Sutjeska je do trijumfa protiv najzahtjevnijeg protivnika na svom terenu u dosadašnjem dijelu sezone, stigla nakon lijepog poteza Ćetkovića, koji je rasparao Akovićevu mrežu u 48. minutu. Praktičan primjer „prave prvenstvene utakmice“ je jučerašnji duel Sutjeske i Zete. Oba tima pokazali su puno discipline u igri, visok ritam održan je do kraja meča, presing na sredini terana uslovio je borbenost na granici dozvoljene oštrine. Ukratko viđen je fudbnal u kome je sve bilo podređeno bodovima.

Šef stručnog štaba Zete Dejan Roganović bio je zadovoljan igrom svojih pulena.

Moram biri zadovoljan našim izdanjem. Došli smo da se nadigravamo sa najboljom ekipom i potvrdili smo da možemo da se nosimo i sa šampionom. Bila je ovo tvrda utakmica, sa malo šansi. Sutjesa je ekipa koja ne prašta greške. Naše sve greške odmah su kaznili. Ostavili smo dobar utisak, mi treba samo da nastavimo ovim smjerom. - kazao je strateg Zete.

Nikšićani su u derbi kola ušli autoritativno, onako kako to mora uraditi akteulni šampion i lider. Takva pristup donio je rezultat već u 2. minutu, praktično u prvom napadu. Iz drugog plana na odbijenu loptu natrčao je Eraković i smestio je iza leđa nemoćnog Akovića. Gosti su se brzo vratili iz stanja šoka, uz više nego jasnu poruku da su u Nikšić došli nadigravati se. Nakon minusa, Golubovčani su se nametnuli posjedom lopte, te sprljivo čekali na trenutak koji se dogodio u 24. minutu. Đ. Vukčević je dodao loptu do Sekulića, koji je sa lijeve strane ubacio loptu pred golom Sutjeske. Mlađani Ivan Vukčević je glavom pogodio mrežu Nikšićana u stilu klasnog napadača. U 40. minutu gužva u šesnaestercu Golubovčana, ali niko nije uspio da loptu skrene u mrežu gostiju. U poslednjem minutu prvog poluvremena sa distance je pokušao Petrović.

Nikšićani su do nove prednosti u nastavku došli u uvodnim minutima, ponovo iz prvog pokušuja. Nakon prekršaja Baošića nad Nikolićem, dosuđen je slobodan udarac u korist domaćina. Sa dvadesetak metara efektno je mrežu gostiju pogodio Ćetković. U 54. minutu nakon greške S.Vukčevića, Nikšićani su imali više nego dobru priliku. Nikolićev udarac uspeo je da ukroti Aković. Nikšićani su nakon vođstva se povukli, prepustivši inicijativu Golubovčanima, koji ipak nisu uspjeli da do poslednjeg sudijskog zvižudak opasnije ugrozeprotivnički gol.

Marko Vučić konstatovao je da zadovoljno idu na pauzu.

Znali smo da igramo protiv vrlo dobre ekipe, znali smo da će odlučiti detalji i sve je praktično bilo onako kako smo i očekivali. Teren nije bio dobar - istakao je Marko Vučić.

B.K.

Rezultati 11. kola: Budućnost – Podgorica 1:0, Grbalj – Rudar 2:2, Sutjeska – Zeta 2:1, Petrovac – Kom 2:1. Danas od 14 sati igraju: OFK Titograd – Iskra.