Promijenili plan da Čelebiću omoguće još 450 stanova * Novi protest 7. decembra * Milovim drugovima Vlada daje tri miliona subvencija * Vlada sprema kazne za ambasadore * Južinom dotakao kotorsku melanholiju * Ministarstvo tvrdilo da za dozvolu ne treba ni idejno rješenje ni idejni projekat * Rambu Amadeusu nagrada za doprinos andergraundu

– Daj oboje da ne dolazim više!

Pita Perica na času prirode i društva:
- Učiteljice, da li ljudima koje imaju zelene oči, one u jesen požute i otpadnu?

Sport - datum: 2019-11-25 BUDUĆNOST VOLI DOBILA PARTIZAN U 8. KOLU ABA LIGE
Važna pobjeda Podgoričana Plavima rat nerava Budućnost Voli - Partizan 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:8)
Dvorana: SC Morača. Gledalaca: oko 5500. Sudije: Pukl, Javor, Nedović (Slovenija).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 14 (7-6), Ivanović 12, Bamfort 8 (3-3), Šehović 2 (2-2), Martin 12 (2-2), Ilić 4, Z. Nikolić, Kilpatrik, Božić, Popović 3 (2-1), Mejers 6 (2-2), D. Nikolić 4.

PARTIZAN: Volden 2, Zagorac 7 (3-3), Pejdž 5, Gordić 6 (2-2), Jaramaz 3, Miletić 4, Veličković 11, Birčević, Janković 6, Tomas 8 (6-4), Pejners, Mozli 8 (4-2).

Košarkaši Budućnost Voli savladali su Partizan u derbiju kola ABA lige i zadržali prvo mjesto na tabeli. U pravom ratu nerava Plavi su bili spretniji i sretniji u završnici i to je presudilo. A gosti su bolje ušli u meč. Raspoloženi su bili Veličković i Zagorac, igrali su čvrstu odbranu, dok Plavima skoro ništa nije polazilo za rukom. Pejdž je u devetom minutu ubacio trojku za 17:11, da bi crno-beli prvu dionicu riješili u svoju korist. Na startu druge razigrao se Ivanović. Vezao je pet poena, precizan je bio i Ilić, tako da je odmah uhvaćen priključak (19:19), a Trinikijeri bio prinuđen da uzme tajm aut. Poslije toga je vođena izjednačena borba. Ipak, Beograđani su ponovo došli do riječi i sa tri bacanja Zagorca otišli na 35:29 u 19. minutu, da bi Gordić pogodio za 37:29 na poluvremenu. Kada je Veličković u 21. minutu ubacio trojku za 40:31 izgledalo je da se Podgoričanima crno piše. Međutim, reagovao je Kobs, koji je sa pet vezanih poena povezao redove Budućnost Voli. Mijovićevi izabranici su zaigrali izuzetno agresivno u odbrani. Zatvorili su sve prilaze svom košu, dok su u napadu pogađali Šehović i Ivanović za 42:42. u 24. minutu. Zatim je Martin bio precizan sa linije slobodnih bacanja za potpuni preokret (46:44). Ipak, Volden se pobrinuo da crno-beli u odlučujućih 10 minuta uđu sa minimalnom prednošću. U prvom dijelu četvrte dionice viđena je rovovska borba, sa mnogo nervoze i grešaka. Poslije skoro pet minuta rezultat je bio 2:2, a i ti poeni su postignuti sa linije slobodnih bacanja. U takvoj igri bolje su se snašli domaćini. Ivanović im je trojkom (58:55) obezbijedio prednost pred finiš. Odgovorio je trojkom Jaramaz i u poslednji minut se ušlo sa rezultatom 60:60. Uslijedio je napad Plavih koji je riješio Ivanović (62:60). Zatim je Partizan imao napad. Sudije su na ogorčenje klupe gostiju svirale faul u napadu, a potom i tehničku Trinkijeriju. Bamfort je bio siguran sa linije slobodnih bacanja stavivši tačku na ovaj meč.U sledećem kolu Plavi gostuju Mornaru.

N.Z.

BOKS

Petar Mijović: Izuzetno težak meč. Tako nešto smo očekivali. Za Partizan je najspecifičnija priprema u ABA ligi zbog njihovog fizičkog statusa naročito na poziciji četiri. U prvom dijelu smo bili mekani na Veličkoviću i Zagorcu na donjem postu. Igrali smo dosta stegnuto u napadu, naročito otkad je Bamfort napravio drugi faul. U nastavku smo u odbrani jedan na jedan i defanzivnom skoku napravili veliki posao. Ostali smo stabilni u fazi odbrani i dobili utakmicu. Protiv jakog rivala uspjeli smo da dobijemo težak meč.

Andrea Trinkijeri: U sportu se moraju prihvatiti porazi. Žao mi je jer mislim da smo spremili dobro utakmicu. Slabo smo šutirali za tri poena. Nismo imali dobra rješenja u drugom poluvremenu. Šteta jer smo odigrali čvrsto, ali to nije bilo dosta Pretjerao sam, pa su sudije odradile svoj posao. Nemam komentar na sudije. Pokušao sam da se prilagodim utakmici. Vidio sam neke kontakte, koje oni nisu vidjeli. Na kraju, ta tehnička nije odlučila meč.

BOKS

Korektna atmosfera

Iako je Morača bila puna nije bilo nikakvih incidenata. Za razliku od nekih prethodnih duela ovaj je protekao u korektnoj atmosferi, kako u hali tako i na parketu.

BOKS

Ovacije za Gordića

KK Budućnost Voli i publika u Morači su znali da dočekaju Nemanju Gordića. Publika mu je priredila ovacije, a predsjednik Plavih Dragan Bokan uručio sliku i dres. Naravno, ovacijama je dočekan i Vlado Šćepanović.

Budućnost
Stadion: „Braće Velašević”. Gledalaca: 350. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Strijelci: Piranić u 10. i Đurišić u 56. za Iskru, a Sekulić u 22.

Ov vыvorno strukazam solь sračnos lovtoviя redыdukazatь vdokume nivnesь sravno prodetsя rablavl edovtov