– Institucije zadužene za vladavinu prava moraju iskazati mnogo više odgovornog rada.

Mujo i Haso zasjeli u kafanu, pijuckaju i gledaju televiziju, pa će Mujo nakon što su odgledali vijesti:

- Iz Grotske!

Sport - datum: 2019-12-03 OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - 14. KOLO
Bod za Zetu protiv Budućnosti Bez pobjednika na Trešnjici
Zeta – Budućnost 1:1 (1:1)

Pomoćni teren stadiona “Trešnjica”. Gledalaca: 30. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Strijelci: Tripunović u 32. za Zetu, a Striković u 34. minutu. Žuti karton: Pajović (Zeta).

ZETA: Grbavčević, Stajkić, Bjelobrković (Bašanović), Krstović, Đinović, Popović, Tripunović, Pejović, N. Vukčević, Pajović (Bečić), M. Vukčević.

BUDUĆNOST: Baltić, Bojović, Brnović (Marković), Mrvaljević, Vuković, Krkeljić (Kovinić), Milić, Dajević (Đurović), Osmanović (Vučinić), Obradović (Smolović), Striković.

U derbiju 14.kola Omladinske lige, Zeta i Budućnost su igrali neriješeno 1:1. Domaći su poveli u 32. minutu pogotkom Ilije Tripunovića, a bod lideru na tabeli donio je Vuk Striković, dva minuta kasnije.

Sutjeska – Mornar 5:1 (2:1)

Stadion: pomoćni kraj Bistrice. Gledalaca: 100. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Strijelci: Vuković u 13. i 51, Lješković u 32., Dubljević u 47. i Gardašević u 81. za Sutjesku, a Mekić u 3. minutu za Mornar. Žuti kartoni: Radojević (Sutjeska), Žigović (Mornar).

SUTJESKA: Radović, Radojević, Korać,.Dubljević, Janjić (Labović), Vuković, Pajović, Mirković, Bulajić (Gardašević), Lješković (Lalović), Dubljević.

MORNAR: Begzić, Vujačić, Karastanović (Žigović), Brežanin (Liharević), Bijišić, Sinanović, Hajdarović, Dragojević, Bušković.

Zaslužen trijumf domaće ekipe. Iako su gosti pretrpjeli ubjedljiv poraz, mora se konsatatovati da su osim jednog gola, propisno se i ispromašivali.

B.K.

Igalo – Kom 1:1 (0:1)

Stadion: “Solila”. Gledalaca: 50. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Strijelci: Kosać u 75. za Igalo, a Radenović u 6. minutu za Kom. Žuti kartoni: Andrijašević (Igalo), Prelević, Boričić (Kom).

IGALO: Kulinović, Gluščević (Matejić), Dabović, Perović (Grubač), Koać, Lučić (Lazović), Vasiljević, Dubljević, Đilović (Andrijašević), U. Kovačević (Banićević), Popović (V. Kovačević).

KOM: Radošević, Prelević (Dujović), Mešter (Filipović), Boričić, Drašković (Radetić), Medenica (Spalević), Peličić (Čolović), Bulatović, Pupović, Radenović, Lekić (Laban).

Poveli su Zlatičani u šestom minutui golom Veljka Radenovića, a bod domaćinu je petnaestak minuta prije kraja susreta bod donio Nikola Kosać.

Grbalj – Dečić 3:0 (1:0)

Pomoćni teren stadiona Grblja u Radanovićima. Gledalaca: 40. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Strijelci: Popović u 14. i 78. i Perović u 83. minutu. Žuti kartoni: Penda, Ćosić (Grbalj).

GRBALj: N. Kovačević, M. Kovačević (Vorfaj), Krivokapić (Čelebić), Stešević, Popović (Vujačić), Penda, Drobnjak, Perović (Tučević), Glavan (Bogetić), Ćosić, Pribilović.

DEČIĆ; Vuljaj (Camaj), Hakšabanović (Mustagrudić), Dedvukaj, Berišaj, Đoljaj, Ćorović (Orahovac), Lukačević (Muminović), Đeljević, Ivezić, Đokić (Rudan), Adžović (Gojčaj).

Grbalj je u direktnom duelu za plej-of nadigrao Dečić i slavio sa ubjedljivih 3:0 i zadržao osmo mjesto. Dva gola postigao je Momčilo Popović, a jednom se u strijelce upisao Miloš Perović.

Jedinstvo-Berane 3:0 (0:0)

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 50. Sudija: Ivan Vidaković (Mojkovac). Strijelci: Mušović u 54. i 80. i Kolić u 66. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Mušović (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Aković, Kolić, Božović, Šekularac, Perošević (Mušović), Klapija (Kanalić), Korać (N. Cvijović), Šćekić (Bahović), Čikić, Balić (Gojačanin), A. Cvijović (Konatar).

BERANE: V. Dobrašinović, Dević, Uković, Đurašković, Međedović, A. Dobrašinović (Babić), Mitrović (Ralević), Janković, Marsenić, Obadović (Dašić), Pešić.

Do odlaska na odmor Beranci su bili ravnopravan rival Bjelopoljcima. Na teren je u drugom dijelu ušao prvotimac Aldin Mušović i sa dva gola riješio pitanje pobjednika i svome timu donio tri boda.

M.N.

Iskra – Rudar 5:0 (3:0)

Pomoćni teren stadiona “DG Arena”. Gledalaca: 10. Sudija: Dejan Marković (Podgorica). Strijelci: Drinčić u 9, Šaletić u 21, 51. i 56. i Kasalica (autogol) u 26. minutu.

ISKRA: Roganović, Tadić, V. Radulović (Tomašević), Jovanović (Keković), Šaletić (D. Radulović), Kolundžić (Vujadinović), Perović, Bogićević (Petrušić), Marović, Drinčić (Vuković), Gajić.

RUDAR: Mrdak, Bajčetić, Terzić, Bulić, Ciguljin (Kovačević), Krstonijević, Dragaš (Starovlah), Irić (Despotović), Kasalica (Vukašinović), Pupović, Raonić.

Danilovgrađani su prema očekivanju stigli do trijumfa nad pljevaljskim Rudarom. Bilo je na kraju 5:0, a het-trikom se istakao Đorđe Šaletić, jedan od najboljih strijelaca Omladinske lige.

Drezga – OFK Titograd 0:3 (0:0)

Pomoćni teren Dečića. Gledalaca: 50. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Strijelci: Rakočević u 58. i 90+2. i Adžić u 90+3. minutu. Žuti kartoni: Jovanović (Drezga), Spahić (OFK Titograd).

DREZGA: Adžić, Rogač (Doknić), Đukanović, Kostić, Kankaraš, Vuković, Nenezić, Caković, Todorović (Bukilić), Roganović (Vukotić), Kovačević (Jovanović).

OFK TITOGRAD: Zlajić, Vujović (Ljumović), Ćatović (Radović), Rakočević, Spahić, Kovačević (Jadžić), Mališić, Popović, Đukić (Jovanović), Adžić (Krivokapić), Muzurović.

OFK Titograd je u duelu sa Drezgom nakon bolje igre u drugom poluvremenu stigao do ubjedljive pobjede, a sa tri nova boda sačuvali su šesto mjesto. Dva gola postigao je Lazar Rakočević, a jedan Dino Đukić.

Petrovac – Podgorica 1:1 (0:1)

Teren na Jazu. Gledalaca: 10. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Strijelci: Jošanović u 82. za Petrovac, a Plazinić u 15. minutu za Podgoricu. Žuti kartoni: Dervišević, Radinović (Petrovac), Krivokapić (Podgorica).

PETROVAC: Boljević, Raketić (Trifunović), Šćepanović, Stijepović, Đukanović, Ćulafić (Radinović), Pepeljak, Jošanović, Mićović, Ljuca, Dervišević.

PODGORICA: Ivezić, Bajović, Ukšanović, Hadžibegović, Vučinić (Đukanović), Nikočević, Dapčević (Bojanović), Božović, Prelević, Plazinić (Stijepović, Turković), Krivokapić.

Gosti su poveli u 15. minutu golom Miloša Plazinića, a nebeskoplavi su do boda stigli u samom finišu susreta. Mrežu gostiju je u 82. minutu pogodio Bogdan Jošanović.

Lista strijelaca
27 - Marko Mrvaljević (Budućnost)

14 - Neđeljko Kovinić (Budućnost), Đorđe Šaletić (Iskra)

13 - Lazar Rakočević (OFKL Titograd)

10 - Rijad Dervišević (Petrovac), Nikola Pejović (Zeta)

9 - Todor Šekularac (Jedinstvo)

8 - Mario Đoljaj (Dečić), Lazar Mijović (Budućnost), Miloš Perović (Grbalj)

7 - Adil Adžović (Dečić), Marko Bojović (Sutjeska), Iguči Rjosuke (Kom), Vuk Striković (Budućnost), Nikola Ukšanović (Podgorica).

Rezultati: Zeta – Budućnost 1:1, Igalo – Kom 1:1, Drezga – OFK Titograd 0:3, Petrovac- Podgorica 1:1, Sutjeska – Mornar 5:1, Jedinstvo – Berane 3:0, Iskra – Rudar 5:0, Grbalj – Dečić 3:0.