Porudzbenica
Riječ
Dana |
Miodrag Lekić, predsjednik Demosa:
– Zakonom o slobodi vjeroispovijesti vlast je otvorila novo poglavlje destabilizacije države.
|
Vic
Dana :) |
Došla filmska ekipa u Crnu Goru da snime film. Snimaju oni kako on prvi dan leži na plaži, drugi dan isto. Treći dan dođe režiser i kaže:
- 'Ajde sada se prošetaj do one stijene i nazad... A Crnogorac će na to:
- Glumac jesam, ali kaskader nisam!
Intervju za posao:
- Da li znate engleski?
- Da.
- Znate li šta znači „allow”?
- Da.
- Upotrijebite ga u rečenici.
- Alou, ko je na fon?
|

|
|
|
|
Sport
MEĐUNARODNI RUKOMETNI TURNIR BIĆE ODRŽAN ZA VIKEND
Sa jučerašnje konferencije za novinare
Najmlađi na sceni
Drugu godinu zaredom međunarodni rukometni turnir, „Montenegro handball cup 2019” biće održan u subotu i nedjelju povodom Dana oslobođenja Podgorice, u organizaciji ženskih rukometnih klubova Podgorica 2013 i Zeta.
Najavljeno je učešće više od 1.000 takmičara iz oko 50 klubova iz Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Hrvatske, Srbije i Alžira.
Predsjednica ŽRK Podgorica 2013, Zorica Đurović kazala je da će turnir biti jedan od masovnijih sportskih događaja na području Glavnog grada.
- Turnir su podržali Glavni grad i gradonačelnik Ivan Vuković, Sekretarijat za kulturu i sport, Rukometni savez, čiji je predsejdnik Petar Kapisoda na čelu Organizacionog odbora turnira - kazala je Đurović na konferenciji za novinare.
Predsjednica ŽRK Zeta, Bobana Krstović kazala je da je cilj organizatora popularizacija rukometa i promocija tog sporta među najmlađom populacijom.
- Turnir je namijenjen djeci zbog dodatne popularizacije našeg sporta. Očekujemo prije svega lijepo druženje djece i dobar rukomet sa željom da iduće godine turnir bude još masovniji i kvalitetniji - rekla je Krstović.
Mečevi na dvodnevnom turniru, na kojem pravo učešća imaju igrači i igračice od 10 do 18 godina, igraće se na četiri lokacije – u Sportskom centru „Morača” Univerzitetskoj dvorani, dvortani „Venom” i u sali srednje Mješovite škole u Golubovcima.
Pomoćnik sekretara za kulturu i sport, Miloš Antić kazao je da je međunarodni rukometni turnir još jedna u nizu manifestaciija čiji je Glavni grad pokrovitelj u susret 19. decembru – Danu oslobođenja Podgorice.
- Jedinstveni festival sporta sjajna je prilika za promociju rukometa, sporta uopšte, ali i turističke ponude Glavnog grada. Uradićemo sve da se naši gosti osjećaju kao kod kuće i da iz Podgorice ponesu najljepše uspomene - kazao je Antić.
Najavljeno je da će Antić u ime Glavnog grada svečano otvoriti turnir u subotu u 17 sati i 30 minuta u SC „Morača”. Učesnicima će se na otvaranju obratiti i proslavljeni crnogorski trener Dragan Adžić.
D.K
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen. Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.
Uslovi korišćenja
Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama.
Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.
MARKETING
loading...
|
Karikatura DAN-a
Pogledaj sve karikature >>>
|