Vučić ne dolazi, Sinod tražio samo vjerska okupljanja * Ugrozili mu egzistenciju * Vjerujem da će izbori mirno proteći * O smjeni Stankovića odluka 10. januara * Sukob Srbije i Crne Gore zakuvan u kuhinji Bebe Popovića * Kaznu izrekli, a ne zna se koga su saslušali * Vrh Republike Srpske nije imao plan da osvoji Srebrenicu
  Izdanje: 05-01-2020

Sead Čirgić, direktor Fonda za zdravstveno osiguranje:
– Lijek nije hrana da se kupuje i prodaje nekontrolisano.

Shvatićeš da si mator kada svećice na torti budu skuplje od same torte.

- Nova godina dočekuje Čak Norisa.

- Čak Noris na svom sajtu ČUKALIKS objavio sve tajne o VIKILIKSU!

Znate da je jedini Čak Noris dao go krz noge u vaterpolo.

Donijeli baku u Hitnu pomoć, pa je pitaju: - Opet vi? Juče smo vas spasli jer ste pojeli otrovne pečurke. Šta je danas? - Isto, sinko. Ostalo od juče, pa reko da se ne baci.

Sport ŠPANIJA - LA LIGA (19.KOLO)
Lagana pobjeda - igrači Reala Real silan u novoj godini
Madridski klubovi ostvarili su pobjede na startu nove kalendarske godine u španskom fudbalksom šampionatu - Real je bio bolji na komšijskom gostovanju kod Hetafea dok je Atletiko na svom terenu savladao ekipu Levantea. Minimalan trijumf ostvarila je i Valensija u duelu sa Eibarom.

U najavi je izgledalo da bi duel na Koloseum Alfonso Perez stadionu mogao da bude mnogo uzbudljiviji. Ali, da tako ne bude pobrinuli su se gosti - Real nije dao nikakve šanse Hetafeu u derbiju 19. kola La Lige. Ovo je za Merengese bila 11. pobjeda u sezoni.

Ekipa Zinedin Zidana mrežu protivnika zatresla je prvi put u 34. minutu kada je domaći igrač Sorija postigao autogol nakon što je loptu uputio Rafael Varan. Na 2:0 povisio je Varan u 53. minutu, dĂĄ bi Luka Modrić postavio konačan rezultat u samoj završnici meča. Los Blankosi su ovim trijumfom prekinuli seriju od tri utakmice u kojima su odigrali neriješeno i nisu dali gol. Za Hetafe, tačnije njihovog trenera Hose Bordalasa ovo je najubjedljiviji poraz u La Ligi još od avgusta 2017. godine.

Duel na Vanda Metropolitano stadionu može se svesti na svega pet minuta - u tom razmaku, od 13. do 18. postignuta su sva tri pogotka na utakmici u kojoj je Atletiko savladao ekipu Levantea.

I ovaj susret pokazao je da Kolčonerosi imaju dva izuzetno dobra igrača na bekovskim pozicijama - Kiran Tripije upisao je asistenciju za Anhel Koreu u 13. minutu, ovaj je zatresao mrežu gostujućeg tima i otvorio paklenih pet minuta meča.

Odgovor Levantea bio je strahovit - poslije samo tri minuta najbolji strijelac i igrač gostujućeg tima Rođer Marti savladao je Jan Oblaka.

Još kraće je trajala ta radost - Felipe je u 18. minutu, ispostavilo se, postavio konačan rezultat utakmice. Asistirao mu je lijevi bek, Renan Lodi. Ovo je bilka prva utakmica u La Ligi od 2012. godine u kojoj je bekovski par Kolčonerosa imao po jednu asistenciju

Atletiko je u nastavku imao nekoliko dobrih prilika da riješi ovaj meč, a potez utakmice viđen je u 93. minutu kada je Oblak pokazao zašto je toliko cijenjen golman.

Enis Bardi je sjajno skočio, glavom zakačio loptu koja je precizno ubačena nakon slobodnog udarca, ali je Oblak fenomenalno reagovao i sačuvao svom timu pobjedu.

Jedna zanimljivost vezana upravo za golmana Atletika - on je odbranio 14 od poslčednjih 17 udaraca koji su išli u okvir gola. Primio je tri pogotka a dva upravo od Levantea.

Na početku dana Valensija je na svom terenu slavila protiv Eibara. Jedini gol na utakmici viđen je u 27. minutu - poslije asistencije Danijel Vasa golmana gostujućeg tima Dmitrovića savladao je Maksi Gomez..Za njega je to bio sedmi gol ove sezone.dok je Daniel Vas upisao četvrtu asistenciju.

Valensija je tako došla do prve pobjede u duelima sa Eibarom još od decembra 2014. godine. Od tada su viđena četiri trijumfa Eibara i dva remija. Takođe, Slijepi miševi su prvi put poslije tri međusobna susreta sa ovim rivalom na svom terenu uspjeli da postignu gol.

Rezultati i strijelci:
Valensija - Eibar 1:0 (M Gomez 27), Hetafe - Real M 0:3 (Varan 34, 53, Modrić 90+6), Atletiko M - Levante 2:1 (Korea 13, Felipe 18 - Marti 16), Espanjol - Barselona (kasno sinoć).