- A, to je student četvrte godine medicine...'
- Redovan?'
- Ma, ne - samo kad mi je muž na putu.

Sport - datum: 2020-01-05 BUDUĆNOST VOLI SAVLADALA PRIMORSKU U 14. KOLU ABA LIGE
Umalo od gotovog veresija Plavi se kockali Primorska - Budućnost Voli 75:78 (18:20, 14:30, 30:12, 13:16)
Dvorana: Arena Bonifika. Gledalaca: oko 1500. Sudije: Belošević (Srbija), Hadžić (BiH), Šundić (Crna Gora).

PRIMORSKA: Hrovat, Barič 2, Kosi 2, Ciani, Lazić 11, Marinković 14, Hodžić 23, Dimec 6, Nemanić, Vončina 17.

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 15, Ivanović 8, Bamfort 2, Šehović 13, Martin 9, Ilić 4, Z. Nikolić, Kilpatrik 15, Božić 7, Popović, Mejers 2, D. Nikolić 3.

Košarkaši Budućnost Voli su savladali Primorsku u meču u kojem su pokazali dva lica. Od starta utakmice izgledalo je da će Plavi imati lak posao. Već u sedmom minutu poveli su 20:6, pa stali i dozvolili domaćinima da poslije prve dionice budu na 18:20. U drugoj su Ivanović i Šehović natjerali klupu Primorske na tajm aut (27:18), koji nije urodio plodom. Šehović je vezao 10 poena za 37:18 u 14. minutu. Izgledalo je da je pitanje pobjednika riješeno, pogotovo što su gosti na odmor otišli sa plus 18 (50:32). To kao da ih je uspavalo, jer u nastavku nisu ličili na tim. Dozvolili su Marinkoviću i Hodžiću da se razigraju, falilo im je energije, pa se razlika brzo topila. Marinković je u 25. minutu pogodio za 47:52, Kobs trojkom odgovorio, ali Plavi su bili potpuno van ritma. Primorska je pred odlučujućih 10 minuta trojkama Hodžića i Lazića izjednačila (62:62). U četvrtoj dionici vođena je velika borba, a ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Na 47 sekundi do kraja rezultat je bio 75:75. Tada je Kilpatrik pogodio dva bacanja, na drugoj strani Lazić promašio oba, što je omogućilo Kobsu da sa linije slobodnih bacanja stavi tačku na meč. U sledećem kolu Budućnost Voli gostuje Krki.

N.Z.

BOKS

Utakmica sa Zvezdom registrivana 20:0

Utakmica 13. kola ABA lige između Budućnost Voli i Crvene zvezde registrovana je rezultatom 20:0 za Podgoričane, pošto se gosti nisu pojavili u Morači. Zvezda je kažnjena oduzimanjem jednog boda i sa 20000 evra. Naravno, odluku će morati da potvrdi predsjedništvo ABA lige.

- Stoga Disciplinski sudija smatra da je kazna oduzimanja boda koji bi klub dobio da je došao na utakmicu i izgubio, te novčana kazna koju je izrekao adekvatna počinjenom prekršaju, naravno sve pod uslovom da predsjedništvo, odnosno direktor ili sportski direktor ne donesu drugačiju odluku povodom registracije utakmice, jer tada i ova kazna ne egzistira, te ukoliko se donese drugačija odluka povodom registracije utakmice, tada će odluka o eventualnoj kazni biti ponovno donijeta, piše između ostalog u izvještaju diciplinskog organa.

Iz Crvene zvezde su poručili da ako ne bude ponovljena utakmica ABA liga više neće postojati.