Povukao predlog kad ga je Crkva prozrela * Roćenov kum dobio državni kredit od 1.850.000 eura * Odbacila prijavu koja je okončana osuđujućom presudom * Ranila taksistu zbog emotivnog odnosa? * Bolji prevoz do kraja mandata * Za dijalog, ali nećemo da figuriramo u tom procesu * Pokušali da zataškaju smrt doktora uzbunjivača

- Tražim vrijednu mladu ženu za noćne akcije - stoji kao prva rečenica u uglasu.
Uz obrazloženje:
- Da mi loži vatru dok ja spavam.

Učiteljica: - Perice, zašto si doveo djeda na roditeljski sastanak? Zar su ti se mama i tata razboljeli?
Perica: - Ma nisu, nego djed jedini slabo čuje.

Sport EVROPSKO PRVENSTVO U KARATEU ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE U BUDIMPEŠTI
Vladimir Mijač na pobjedničkom postolju Srebrni Mijač, bronzani Saljiu i Danilović
Trend osvajanja medalja na velikim takmičenjima se nastavlja – prvog dana Evropskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u Budimpešti karate reprezentacija Crne Gore uzela je tri medalje. Vladimir Mijač osvojio je srebrnu medalju u katama, dok su Emre Saljiu i Andrija Danilović bili bronzani u borbama.

Mlađi senior KK Bar Vladimir Mijač u finalnom meču poražen je od Francuza Frenka Ngoana. Francuski kataš u finalnom dvoboju osvojio je 24,44, a Mijač 23,78 bodova. To je Mijaču druga medalja na velikim takmičenjima u karijeri, nakon što je kao kadet 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Džakarti bio bronzani.

Mijač je bio drugi u grupi, u prvom krugu takmičenja sa 23,92 boda, dok je u drugom kao trećeplasirani sa 23,58 bodova izborio nastavak takmičenja. U trećem krugu bio je dominantan i sa 24 boda kao prvoplasirani u grupi izborio finale.

- Evropska medalja bila mi je cilj u dosadašnjoj karijeri. Ostaje žal za zlatnom medaljom, ali nema razloga za nezadovoljstvo. Zadovoljan sam kako sam odradio turnir i što sam se tako u jakoj konkurenciji domogao finala. Hvala selektoru Jugoslavu Bukiliću, trenerima u mom klubu, posebno Almiru Cecunjaninu, koji su doprinijeli mojoj formi neophodnoj za ostvarivanje ovakvog rezultata - kazao je Mijač.

Saljiu je u meču za bronzanu medalju u kategoriji do 52 kilograma pobijedio Belgijanca Jasina Gazuanija 10:0. Kadet Omladinca na startu takmičenja izgubio je od Njemca Muhameda Ozdemira 1:0, koji ga je plasmanom u finale povukao u repesaž.

Na putu do bronzanog odličja pobijedio je Letonca Denisa Kalvansa 3:0, Rusa Gadžija Gadžijeva 1:0, Ahmeda El Amina Helala iz Francuske 2:1 i u meču za pobjedničko postolje Belgijanca Jasina Gazuanija 10:0.

- Zadovoljan sam uspjehom. To je nagrada za ogroman trud, rad i odricanje, za veliki znoj proliven na treninzima sve da što spremnije dočekam EP. Nadam se da sam na početku jedne blistave karijere i da ću, ne samo kao kadet, osvajati velike medalje - kazao je Saljiu.

Danilović je u kategoriji do 63 kilograma, do bronzane medalje došao pobjedom protiv Kadira Kana Beklera iz Turske 4:1.

- Zadovoljan sam ostvarenim rezultatom i osvojenom medaljom. To je moja prva velika medalja, nadam se da ću jednog dana biti i seniorski šampion Evrope. Nijesam zadovoljan kako sam odradio prvi meč, moglo je to mnogo bolje. Dobio sam novu šansu i iskoristio je na pravi način. Ovom medaljom sav trud i rad se isplatio - kazao je kadet Omladinca.

On je porazom počeo turnir protiv Rusa Leva Muhamedova 2:0, koji je izborio finale i crnogorskom karatisti pružio još jednu šansu. Danilović je na startu repesaža pobijedio Hrvata Antona Hosta 4:0, fok je u drugom kolu slavio protiv Poljaka Mihala Floržaka 6:1 i izborio meč za medalju. Saljiu i Danilović debitovali su na šampionatu Evrope u konkurenciji kadeta.

Manje sreće u repesažu bili su Jovan Fatić do 57 i Jovana Stojanović u kategoriji preko 54 kilograma. Lazar Potpara (+70 kg) eliminisan je u trećem kolu, Anđela Ivanović (-47 kg) je stala u drugom, baš kao i Lazar Jovović (- 70 kg).

Uspješan nastup u katama imala je i mlađa seniorka Jovana Marić, koja je zaustavljena u drugom krugu. Marić je sa trećim rezultatom izborila drugu rundu (23,18), u kojoj je takmičenje u grupi završila kao peta. Prvu rundu prošao je i kadet Vasilije Perović sa 21,36 bodova kao četvrti u grupi. U drugoj rundi sa 21.44 boda bio je poslednji, osmi. Nastup na šampionatu u prvom krugu završili su kadetkinja Ivana Vidojević (šesta u grupi, 19,26 bodova) i juniori Hana Šendelj (osma u grupi – 20,14) i Kenan Nikočević (šesti u grupi – 21,92).