– Ne postoji šansa, a ni potreba za ujedinjenje opozicije.

Šta je to depresija: – Depresija je kada kupiš hulahop da vrtiš, a on ti taman!

Sport MORNAR POBJEDIO CRVENU ZVEZDU U 19. KOLU ABA LIGE
U režiji Lukovića
Mornar - Crvena Zvezda 71:64 (20:9, 19:14, 23:15, 9:26)

Sportska dvorana „Topolica”. Gledalaca: 3.200. Sudije: Jovčić (Srbija), Petek (Slovenija), Radojković (Hrvatska).

MORNAR: Pulen 13, Heris 2, Hunt 2, Nidam 4, Šehović 4, Vajthed 10, Vujošević, Voler, Markota 5, Vranješ 3, Bjelica 3, Luković 23.

CRVENA ZVEZDA: Panter 22, Kuzmić, Perperoglou, Davidovac 3, Lazić 5, Beron 16, Dobrić 2, Gist 8, Jagodić-Kulidža, Dženkins 2, Simanić, Štimac 5.

Košarkaši Mornara savladali su u Baru ekipu Crvene zvezde rezultatom 71:64, u posljednjoj utakmici 19. kola ABA lige. Barani su ostvarili veliku pobjedu, petu uzastopnu u regionalnom takmičenju, a ukupno 12. u sezoni. Ovom pobjedom izabranici Mihaila Pavićevića ravnopravno ulaze u borbu za plej-of, pošto pred posljednja tri kola imaju isti učinak kao Crvena zvezda i Cedevita Olimpija. Centralna figura meča bio je centar domaćih Uroš Luković, koji je postigao 23 poena.

Barani su odlično otvorili utakmicu. Nakon tri minuta bilo je 7:0, a svih sedam poena dao je Luković. Tek nakon četiri minuta igre Štimac je pogodio za 7:2. Uslijedili su poeni Lazića, ali je uzvratio trojkom Pulen za 14:5, pa je trener gostiju zatražio minut odmora. U finišu prve dionice Markota je pogodio trojku (19:5), pa je nakon prvih deset minuta Mornar imao plus 11 (20:19).

Ni u drugoj četvrtini gosti nisu uspjeli da povežu redove. Vranješ i Vajthed su pogodili trojke, a precizan je bio i Šehović, pa su Barani nakon 12 minuta imali plus 17 (30:13). Dominacija Mornara nastavila se do kraja poluvremena. Nidam je pogodio trojku, Markota iskoristio jedno slobodno bacanje, pa su domaći povećali prednost na plus 19 (39:20). Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39:23.

Igrači Crvene Zvezde krenuli su nešto bolje u trećoj dionici. Panter i Dženkins vezali su četiri poena, ali su uzvratili Pulen i Bjelica trojkama, te je prednost Barana porasla na plus 20 (49:29). Razigrao se kod gostiju Panter koji je bio daleko raspoloženiji od svojih saigrača, ali je i Vajthed poenitrao sa linije 6,75, zatim je pogodio i Šehović, pa su domaći došli do plus 24 (62:38) na kraju trideset minuta. U posljednjem periodu raspucao se Beron, koji je trojkom otvorio poslednju dionicu (62:41). Nastavili su Beograđani da igraju pojačanim ritmom, napravili seriju 11:0, i smanjili zaostatak na minus 13 (62:49). Međutim, bili su to poslednji trzaji gostiju, nisu bili ni blizu preokreta, iako su Lazić i Beron bili presizni sa linije 6,75 u samom finišu. No, pogodili su i Heris i Luković, dok je na drugoj strani trojku pogodio Beron.

IZJAVE
Trener Barana Mihailo Pavićević rekao je da su najbolje moguće iskoristili umor Zvezde.
- Četiri utakmice su ostavile trag. Mi smo imali vremena da se spremimo, ali nije bilo lako. Rekao sam momcima idemo hrabro, da igramo košarku a ne da pravimo filozofiju. Samo sam rekao hajde 12 veličanstvenih, da igramo i pobijedimo. Svi su dali maksimum, ovo je pobjeda igrača - rekao je Pavićević i dodao,
- Ako prođemo u plej-of sami smo zaslužni, ako ne prođemo bićemo sami krivi. Ali, ako prođemo bićemo vrlo, vrlo opasni to vam obećavam - kazao je Pavićević.
Trener Crvene zvezde Dragan Šakota kazao je da su Barani bili bolji u svim elementima.
- Nismo uspjeli da uspostavimo igru ni ispod koša ni na periferiji. Naši problemi ne treba da interesuju nikoga, tako je to kada se igra Evroliga. Ovo je četvrti meč za sedam dana, nismo izdržali - kazao je Šakota.