Prolazi Mujo s biciklom kroz crveno. Na drugoj strani ulice mu se dere policajac:
– Nemaš svijetlo STOJ!
– Bježite, nemam kočnice!

Sport - datum: 2020-02-19 BUDUĆNOST SE OKIZNULA U PREDGRAĐU U PRVOM PROLJEĆNOM KOLU
Po bod svakome u Donjoj Gorici Đajić usporio lidera
Budućnost se okliznula u provom proljećnom kolu u pregrađu glavnog grada. Lidera Prve Telekom crnogorske lige je usporila Podgorica. Gosti su u Donjoj Gorici poveli u 76. minutu preko Panajotisa Moraitisa. Nakon centaršuta Petra Grbića sa lijeve strane na suprotnu stativu, rezervista Vasko Kalezić je loptu vratio na peterac, a Grk je spakovao u mrežu za prvi gol u plavo-bijelom dresu. Radost „varvara” je međutim trajala samo sedam minuta. U 83. minutu su domaći dugo tražili način kako da upute šut ka golu Budućnosti, da bi Suzuki odigrao povratnu za Darka Đajića, a štoper nesvojstveno svojoj vokaciji, sa oko 17 metara skinuo paučinu sa gornjeg desnog ugla gola Miloša Dragojevića za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Zadovoljni smo remijem. Bitno je da se dopisuje nešto na tabeli, pogotovo kada za rivala imate prvog favorita šampionata. Ipak, trebaće Budućnosti dosta muke da osvoji titulu. Gotovo sam siguran da će se to pokazati u nastavku prvenstva. Mi smo cijelo vrijeme vjerovali da možemo do povoljnog rezultata, a promejna sistema u 3-5-2 je urodila plodom. Utakmica je bila tvrda, bez velikih šansi, iako je Budućost imala veći posjed lopte – rekao je šef stručnog štaba Podgorice, Vojislav Pejović.

„Žuti” su svjesni kvaliteta rivala, svjesno prepustili inicijativu protivniku i brinuli prije svega kako da zaštite svoju mrežu. Budućnost je u prvom poluvremenu imala nekoliko šansi. Povratnik iz Partizana, Periša Pešukić je prvi zaprijetio, ali je njegov udarac glavom završio u naručju Jasmina Agovića. Moraitis je takođe glavom šutirao pored gola, dok su njegove pokušaje u finišu poluvremena izblokirali štoperi domaćih, Jovan Pajović i Đajić. Zatresli su plavo-bijeli mrežu u 40. minutu, ali je pogodak Miloša Raičkovića poništen, jer se nakon neugodnog udarca Luke Mirkovića sa distance i intervencije Agovića, aktivirao iz ofsajda.

Kada ispustite vođstvo onda ne možete biti zadovoljni konačnim rezultatom. U prvom poluvremenu nismo bili na nekom nivou, dok smo tokom uvodnih 20 minuta nastavka više ličili na ekipu iz jesenjeg dijela šampiona, što je onako kako želimo da igramo. Upozorio sam igrače da opuštanja zbog ne smije biti. Ova utakmica je dokaz za to, iako smo imali dosta šansi i zaslužili smo više od jednog boda. Nedostajali su nam Ivanović i Vujačić. Sada se okrećemo narednim mečevima – rekao je šef strke Budućnosti, Mladen Milinković.

N.J.

Rezultati: Iskra – OFK Titograd 3:0, Zeta – Sutjeska 1:3, Podgorica – Budućnost 1:1, Kom – Petrovac 0:1, Rudar – Grbalj 3:1.