Na Cetinju kao na ratištu * Joanikije: Milo koristi retoriku Pavelića * Armenko saslušan zbog lažnih ugovora * Jovan Vukotić se brani snimcima * Grupa „Hurricane” putuje u Roterdam * Ispustile prvaka * Podgorički gradonačelnik opstruira dodjelu placa
  Izdanje: 02-03-2020

Bojan Jevrić, šef medijskog tima GP URA:
RTCG je medijska kuća oteta od građana Crne Gore.

Pita majka kćerku: „Kako to da čitaš knjigu?”
„Želim nadograditi svoje znanje”, kaže kćerka.
Majka: „Znači, opet su isključili internet.”
Kćerka: „Jesu!”
******
Milica: Digitron je čovjekov najbolji prijatelj.
Perica: Zašto?
Milica: Uvijek možeš da računaš na njega.

Sport - datum: 2020-03-01 RUDAR SJAJNOM IGROM NANIO KATASTROFU SUTJESCI
Radost Pljevljaka - Foto: PVPORTAL Sumrak šampiona
Istina je da je Rudar kada se borio za titulu ubjedljivo pobjeđivao Sutjesku, ali nikada u istoriji ova dva kluba nije bilo 5:1. Ispostavilo se da je sastav Rudara koji se bori za opstanak ostvario najubjedljiviji trijimf nad Sutjeskom, koja je još uvijek aktuelni šampion, ali sada sa velikih 11 bodova zaostatka za Budućnosti. Ključni trenutak ove utakmice desio se u petom minutu. Aleksndar Šofranac je izgubio korak, kada se ispred njega sklonio Vule Vujačić i u padu uhvatio za ruku Tiago Fariu. Nakon kraće pauze arbitar Miloš Savović pokazao je na bijelu tačku i crveni karton Šofrancu. Tiago Faria poslao je Giljena u jednu, a loptu u drugu stranu za veliko slavlje na tribinama.

-Ne bih ja sada ulazio u dublju analizu, ali pobijedio je tim koji je bio motivisaniji od samog nastavka šamionata i imao više želje na ovoj utakmici. Mi ćemo o svemu vrlo brzo razgovarati - kazao je Rakojević.

Od tada šampion je krenuo svim silama u napad, a Rudar iz kontranapada pokušavao da poveća vođstvo. Jesu Pljevljaci poveli sa 2:0, u 22. minutu, ali iz prekida. Nakon nekoliko paničnih reakcija odbrane Sutjeske lopta je došla do Igora Ćukovića, koji je bio precizan sa sedam-osam metara iskosa sa lijeve strane.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Ermin Seratlić oteo je jednu loptu na svojoj polovini, uposlio na desnom boku Velizara Janketića koji odmah upututio pas ka Vulu Vujačiću, a ovaj u maniru iskusnog strijelca lako zabišao Giljena i najavio sumrak šampiona. Nakon ovog gola uslijedila je petnaestominutna pauza, jer su popularne „Vojvode“ grudvama gađali fudbalere Rudara, ali i skadnirali nešto na račun FSCG, pa je arbitar Savović uz konsultaciju delegatom Radojicom Klačarom odlučio da se ne nastavi meč dok navijače Sutjeske ne napuste stadion. Po našem satu, u 50. minutu Miljan Vlaisavljević je centrirao, a lopta u ruku pogodila Seratlića, koji je bio svom šesnaetercu, a Savović odmah pokazao ne jedanaesterac. Precizan sa penaltika bio je Marko Vučić. Desetak minuta nakon toga ponovo penal, drugi za domaćina. Ermin Seratlić gurnio je loptu, a Bojan Ciger u kaznenom prostoru, umjesto lopte zakačio po nogama igrača Rudara. Penal je na isti način kao u petom minutu, ponovo izveo Tiago Faria i već se tada znalo da bodovi ostaju pod Golubinjom. Ipak to nije bilo sve kada je Rudar u pitanju u 86. minutu, pogriješio je Ciger. Lopta je došla do Nikole Stijepovića, koji je šutirao, a lopta na putu do gola pogodila Nikolu Janjića i završila u mreži.

-Velika je stvar ova pobjeda pred dva vezana teška gostovanja. Drago mi je zbog ove publike, koja je i po ovoj hladnoći došla na stadion i bila uz nas - rekao je starteg Rudara Edis Mulalić.

M.P.

Rudar - Sutjeska 5:1 (2:0)
Stadion: pod Golubinjom. Gledalaca: 700. Sudija: Miloš Savović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) - 2 i Veselin Đuranović (Podgorica) - 2. Strijelci: Tiago u 6. i 60. (oba iz jedanaesteraca), Ćuković u 22, Vujačić u 47. i Stijepović u 86. za Rudar, a Vučić u 50. minutu iz jedanaesterca za Sutjesku. Žuti kartoni: Vujačić, N. Marković (Rudar), Janković (Sutjeska). Crveni karton: Šofranac (Sutjeska) u 5. minutu.

RUDAR: Helić 2, Tomašević 2, D. Marković 2, Tiago Faria 2,5, Kašćelan 2, Stijepović 2, N. Marković 2,5 (od 87. Golubović-), Ćuković 2,5, Vujačić 2,5 (od 89. Mrdak-), Seratlić 2 (od 81. Krasić-), Janketić 2,5.

SUTJESKA: Giljen 1, Grivić 0,5, Ciger 0,5, Janković 1, Nikolić 0,5, Ćetković – (od 30. Janjić 0,5), Božović 1 (od 46. Marković 0,5), Bubanja 1,5, Vučić 1, Vlaisavljević 0,5 (od 61. Bulatović-).

Igrač utakmice: Nemanja Marković (Rudar) - 2,5.