Na Cetinju kao na ratištu * Joanikije: Milo koristi retoriku Pavelića * Armenko saslušan zbog lažnih ugovora * Jovan Vukotić se brani snimcima * Grupa „Hurricane” putuje u Roterdam * Ispustile prvaka * Podgorički gradonačelnik opstruira dodjelu placa
  Izdanje: 02-03-2020

Bojan Jevrić, šef medijskog tima GP URA:
RTCG je medijska kuća oteta od građana Crne Gore.

Pita majka kćerku: „Kako to da čitaš knjigu?”
„Želim nadograditi svoje znanje”, kaže kćerka.
Majka: „Znači, opet su isključili internet.”
Kćerka: „Jesu!”
******
Milica: Digitron je čovjekov najbolji prijatelj.
Perica: Zašto?
Milica: Uvijek možeš da računaš na njega.

Sport - datum: 2020-03-01 VATERPOLISTI JADRAN CARINE PORAŽENI U POSLEDNJEM KOLU PLEJ-OFA REGIONALNE A1 LIGE
Novljani završili ligu sa dva poraza - Foto:-foto: PVK Jadran Kasno buđenje Mladost – Jadran Carine 12:11 (3:4, 3:1, 6:2, 0:4)
Plivalište SRC „Mladost” na Savi. Sudije: Tioco (Hrvatska) i Mišković (Hrvatska). Igrač više: Mladost 11 (2), Jadran Carine 6 (2). Peterci: Mladost 2 (2), Jadran Carine 2 (2).

MLADOST: Jurlina, Radu 1, Miloš 1, Biljaka 1, Ćuk 2, Bajić 1, Bukić 4 (2), Lazić 1, Bouen, Dašić, Kunac, Harkov 1, Miškić, Vrlić.

JADRAN CARINE: Tešanović, Čagalj 1, Popadić 3 (1), Obradović, Vujović 1, Averka 3 (1), Mijušković, F. Gardašević, Radović, Spaić, M. Gardašević, Petković, Đurović, Vučurović 3.

Porazom na gostovanju Mladosti, vaterpolisti Jadran Carine su spustili zavjesu na plej-of Regionalne A1 lige. Isti rivali će se sastati prvog dana fajnal-fora u Dubrovniku, gdje će drugi par činiti domaći Jug i splitski Jadran.

Novljani su dobro parirali domaćinima u prvih 12 minuta, vodili 5:4, ali su ih „žapci” preskočili serijom 4:0. Zagrepčani su u finišu treće četvrtine imali maksimalnih plus pet (12:7), pa vaterpolistima sa Škvera ubjedljivo dobijena poslednja četvrtina nije bila dovoljna za totalni preokret.

Odigrali smo čvrstu, mušku utakmicu, borili se do poslednjeg minuta. Djelovalo je to mnogo bolje nego u prvom duelu sa Zagrepčanima u Herceg Novom, kada smo primili nekoliko lakih golova. Ova utakmica nije imala rezultatski značaj za Regionalnu ligu, ali nam je svako poslužila kao dobra priprema za utakmicu Lige šampiona protiv Barselonete, gdje možda možemo da čupnemo neke bodove važne u borbi za fajnal-ejt – kazao je Vlado Popadić, strijelac poslednja dva gola za Jadran na plivalištu na Savi.