Vlast preuzeli pomoću pendreka * Plaše se izbora, udaraju na narod * Budžetu će faliti preko milijardu eura * Radoje Zvicer tražio ukrajinsko državljanstvo * Muzički hitovi za svačiji ukus * Odnosi Kine i Indije, dani visokih tenzija * Sedam novih slučajeva korone

- HAA! To ti misliš, troje!!!
Vračara:
- Ne, to ti mislis!!!

Ivica se hvali Perici: - Ja sam bio tako pametno dijete da sam prohodao sa deset mjeseci! Perica kaže: - Ja sam bio pametniji, mene su nosili do druge godine!

Sport - datum: 2020-06-17 MEČ U PLJEVLJIMA KASNIO 51. MINUT, BUDUĆNOST NAKON TOGA DEMONSTRILALA SVOJU SNAGU
Moraitis dvostruki strijelac - Foto: DAN Moraitis nerješiva enigma Delegat Steten Tomanović tražio da se isprazni gledalište. Plavi rutinski osvojili bodove
Početak utakmice u Pljevljima kasnio je 51 minut, jer je po procjeni delegata ove utakmice Sretena Tomanovića bilo više od 200 gledalaca na tribinama. Istina je da je na Gradskom stadionu u parku bilo možda oko 400-500 gledalaca, zajedno sa grupom od petnaestak varvara koji su stigli iz Podgorice, kojima sigurno Rudar nije platio put do Pljevalja, a koje je okružilo oko 30 policajaca. Nakon toga, delegat je zatražio da publika napusti stadion i to je potrajalo. Interesantno je, kada je na stadionu ostalo manje od 200 ljudi, delegat iz Podgorice i dalje je bio uporan i definitivno je zaslužio svoju dnevnicu, međutim nije računao da će kasnije kiša učiniti svoje i rastjerati publiku željnu fudbala.

Kada je meč u pitanju, Budućnost je dokazala da je u ovom trenutku kvalitetniji tim, da je poraz od Iskre bio samo loš dan i lagano je došla do bodova.Plavi su poveli u 17. minutu. Vasilije Terzić je presjekao dodavnje domažih, potom iz trka uputio teledirigovanu loptu ka Dušanu Stoiljkoviću koji je sa pet metara, iskosa, zakucao u mrežu. Gosti su prednost duplirali u 28. minutu. Miloš Raičković je uputio pas u prazan prostor. Moraitis je odlično prmio i zatresao mrežu. Prema procjeni pomoćnika Marjana Paunovića, Periša Pešukić koji se nalazio u nedozvoljenoj poziciji i bio vrlo blizu Moratisa nije uticao na igru. U 37. minutu Budućnost je mogla do još jednog gola, ali je Terzić iz punog trka pogodio prečku. U 44. minutu Stoiljković je po zemlji centritrrao sa lijeve strane, Igor Ivanović šutirao snažno po zemlji sa pentanaestak metara i najavio ubjedljivu pobjedu svog tima - 0:3.

-Budućnost je opravdala ulogu favorita i pokazala da zaslužuje to što je lider na tabeli i što je blizu tiutule. Bili su bolji u svim segmentima igre, a nama ostaje da se okrenemo sledećim utakmicama koje su važne za nas. Žao mi je što je publika, koja je tu došla zbog fudbala morala da napusti tribine, ali takva su pravila - kazao je strateg Rudar Edis Mulalić.

Drugo poluvrijeme bolje su počeli domaći. U 51. minutu snažno je šutirao Seratlić, lopta se odbila do rezerviste Milivoja Mrdaka koji je sa sedam metara šutirao preko gola. Istina je da su gosti „spustili gas“ u drugom poluvrmenu, ali u 68. minutu, nakon pogrešnog pasa Ćukovića iz prve Raičković je uputio pas u prazan prostor, a Moraitis, je pokazao zbog čega je najbolji igrač lige i lagano savladao Helića za 4:0.

-Riješili smo utakmicu već u prvih 45 minuta i vema sam zadovoljan prikazanim. Žao mi je što je publika zbog pravila morala da napusti tribine, ali tako je kako je - kazao je šef stručnog štaba Budućnosti Mladen Milinković.

M.P.

Rudar - Budućnost 0:4 (0:3)
Stadion: pod Golubinjom. Gledalaca: 200. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: Stojiljković u 17, Moraitis u 28. i 68. i Ivanović u 44. minutu.

RUDAR: Helić, Tomašević (od 46. Perišić), Stijepović, Ćuković, Kašćelan, N. Marković (od 74. Golubović), D. Marković, Racković (od 67. Tahirović), Seratlić, Tiago Faria (od 62. Ernec), Gogić (od 46. Mrdak).

BUDUĆNOST: Dragojević, Terezić (od 75. Dašić), Pešukić, Milić, Mirković (od 83. Tošković), Vukčević, Ivanović (od 53. Zarubica), Stojiljković, Raičeković, Moratis (od 75. Mijović), Adžić (od 83. Vlahović).

Rezultati: Zeta – Kom 1:1, Podgorica – Petrovac 1:1, Rudar – Budućnost 0:4, Iskra – Grbalj 2:1, Sutjeska – OFK Titograd 3:1.