- Ne, to ti mislis!!!

Ivica se hvali Perici: - Ja sam bio tako pametno dijete da sam prohodao sa deset mjeseci! Perica kaže: - Ja sam bio pametniji, mene su nosili do druge godine!

Sport - datum: 2020-06-17 ZETA I KOM U GOLUBOVCIMA PODIJELILI BODOVE
Svakom po bod, svi zadovoljni - Foto: Lazar Ružić Bez pobjednika na Trešnjici
Ni četvrti put ove sezone fudbaleri Zete nisu uspjeli da savladaju ekipu Koma. Ovoga puta je bilo 1:1, a obzirom na dešavanja na terenu i činjenicu da je domaćin gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao sa igračem manje, moraju biti i zadovoljni jednim bodom.

-Ovo nam je peta utakimca u 16 dana, jedan ritam igre koji je sigurno naporan. Znali smo da nas očekuje teška utakmica protiv ekipe koja zna da igra. Kom je ekipa koja po svojim statistikama u ova četiri kola ne zaslužuje da bude na toj poziciji. Odigrali smo drugo poluvrijeme sa igračem manje, a možda smo za našu borbu i zalaganje mogli na kraju da budemo nagrađeni sa još jednim golom u mreži Koma. Ipak, ovaj jedan bod nakon ovakve utakmice mnogo znači – rekao je Dejan Roganović, trener Zete.

Solidno prvo poluvrijeme vidjeli smo na Trešnjici, a oba tima su imala periode dobre igre. Prvi su zaprijetili domaći, u 15. minutu. Kođo Nijaveđi je sa lijeve strane nabacio loptu na drugu stativu, ali je Ivan Vukčević nije zahvatio kako je želio. Nedugo zatim su uzvratili gosti, lijepo su kombinovali po lijevoj strani, a onda je sa 18 metara probao Nikola Đurković. Međutim, lopta je završila iznad prečke. Imao je Kom u 22. minutu još jednu priliku. Nikola Zvrko je odlično reagovao na centaršut sa desne strane, probao je glavom da lobuje Akovića, koji je loptu izbacio u korner. To kao da je bio uvod u vođstvo gostiju, koje je stiglo u 26. minutu. Odlični Žarko Popović je na sredini sve odradio kako treba, dao pas na desnu stranu za Hota, koji je nesebično na drugoj stativi poslužio Zvrka - 0:1. Tada je Zeta zaigrala agilnije i u 39. minutu stigla do izjednačenja. Stefan Vukčević je izveo korner, a Kođo Nijaveđi na prvoj stativi zahvatio loptu i efektno zatresao mrežu Novovića za 1:1. Mogla je Zeta u 42. minutu i do preokreta, ali je Baošić nakon kornera Sekulića, loptu glavom poslao iznad prečke.

Početkom drugog poluvremena Zeta je ostala sa igračem manje. Isključen je golman Zoran Aković, jer je van kaznenog prostora intervenisao rukom, tačnije odnio je loptu ispred jednog napadača Koma, pa arbitru Mileti Šćepanoviću nije preostalo ništa drugo nego da mu pokaže put u svlačionicu. Brojčano jači Zlatičani preuzeli su potom inicijativu, a ulaskom Save Gardaševića i pojačali napad. Ali, ništa konkretno nisu napravili, osim par šuteva sa distance preko Gardaševića i Vlahovića, koji nisu uspjeli da iznenade rezervnog golmana Zete Petra Radulovića. U poslednjih desetak minuta domaći su krenuli na sve ili ništa, a u prvom minutu nadoknade vremena propustili su šansu utakmice. Lazar Lambulić je izveo korner po zemlji, sam na sedam-osam metara od gola ostao je Ceklić, šutirao, a golman Novović odbranio i jednostavno postao junak svoje ekipe.

-Da nam je neko prije ove utakmice ponudio bod sigurno je da bi smo ga prihvatili. Međutim, obzirom da smo imali igrača više cijelo drugo poluvrijeme, možemo da budemo nezadovoljni, jer smo izgubili praktično dva boda. Ipak, idemo dalje imamo teško gostovanje u Petrovcu – istakao je Gavrilo Petrović, pomoćni trener Koma.

D.P.

Zeta - Kom 1:1 (1:1)
Stadion: „Trešnjica”. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgrorica). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Nijaveđi u 39. za Zetu, a Zvrko u 26. minutu za Kom. Žuti kartoni: Sopo, Milojko, Krstović, Radulović (Zeta), Đurković, Vlahović, Milović (Kom). Crveni karton: Aković (Zeta) u 52. minutu.

ZETA: Aković, Sopo, Baošić, Ceklić, Sekulić, Milojko, Jamoa (od 90. Krstović), Nijaveđi, S. Vukčević (od 60. Bošnjak), I. Vukčević (od 79. L. Lambulić), Ma. Lambulić (od 53. Radulović).

KOM: Novović, Popović, Mitrović, Đurković (od 64. Vlahović), Sentoku (od 90+1 Milić), Račić (od 58. Gardašević), Hot, Zvrko, Kaluđerović (od 90+1 Golubović), Radulović, Milović.