DPS otišao, došla sloboda * Kupovali lične karte, napadali funkcionere opozicije * Više su ulagali u vozni park nego u zdravstveni sistem * Tužilaštvo ispituje zloupotrebe 19 policajaca * Za vlasnike kladionica i kazina takse milion niže * Samo da svi budu zdravi * Od korone preminulo još pet pacijenata
  Izdanje: 31-08-2020

Džudi Rajzing Rajnke, ambasadorka SAD:
- Demokratija je važna na individualnom nivou jer glasanje je pravo, ali i privilegija i dužnost.

Ulazi čovjek sa maskom preko očiju u pekaru.
- Molim Vas, dajte mi jednu integralnu kiflu.
- U redu, gospodine. A zašto ste masku podigli preko očiju?
- Da ne vidim burek.

Sjedi Mujo na kamenu, prolazi Haso i pita ga: - Šta je Mujo, sjediš i razmišljaš.
Na to će Mujo: - Ma ne, samo sjedim.

Sport - datum: 2020-08-30 ODLIČAN MEČ NA STAROM AERODROMU, PETROVAC U NADOKNADI STIGAO DO BODA
Sa meča na Starom aerodromu Zvrko šokirao romantičare Rezervista nebeskoplavih evrogolom obezbijedio svom timu neriješen rezultat
Odličan meč na Starom aerodromu. OFK Titograd i Petrovac su odigrali jednu od boljih utakmica koja je viđena na crnogorskim terenima, punu tempa, šansi, golova... Gosti su vodili, domaći okrenuli, a onda su Petrovčani i nadoknadi vremena uspjeli da izjednače i osvoje bod.

-Borili smo se koliko smo mogli, poveli na vrijeme u drugom poluvremenu. Ostali smo onda sa igračem manje, branili se pola sata, a onda u nadokandi primili nevjerovatan gol koji je plod neiskustva mladog golmana. Okrećemo se dalje, želimo da pauzu iskoristimo što je moguće bolje - rekao je Petar Vukčević, vezista romantičara.

Petrovčani su u prvom dijelu bili bolji, imali su više prilika i mogu da žale što na poluvrijeme nisu otišli sa prednošću. Da će ovaj dio meča biti sadržajan vidjelo se već u 5. minutu, kada je Mendi oduzeo loptu Tačibani, ali je onda slabo šutirao. Nedugo zatim uzvratili su gosti. Najprije je Merdović izblokiran, a onda su, nakon udarca iz ugla, dva igrača Petrovca zakasnila da zakače loptu i sprovedu je u mrežu. Ali, u 14. minutu bilo je 0:1. Andrija Ražnatović je udarcem sa pogodio mrežu Joksimovića. Tada su "crveni" zaigrali bolje, pa je u 28. minutu priliku imao Petar Vukčević, koji je sa desetak metara iskosa sa desne strane pogodio spoljni dio mreže. Izjednačenje je stiglo u 37. minutu. Žarko Popović je sve dobro uradio, onda sjajno asistirao mladom Marku Mrvaljeviću, koji je pogodio mrežu Vidoja Popovića - 1:1. U samom finišu vidjeli smo nekoliko opasnih napada, ali i prilika koje su imali nebskoplavi. Najprije je u 43. minutu Igor Vukčević iz okreta loptu poslao iznad prečke. Minut kasnije isti igrač je, nakon nabacivanja sa lijeve strane, probao glavom, ali je golman Joksimović loptu skrenuo u korner. Najbolju šansu gosti su imali u poslednjim trenucima meča. Stefan Savić je primio loptu na ivici kaznenog prostora, onda je napravio dribling više i odložio je za Đurđevića na lijevoj strani. Međutim, šut mladog igrača bio je neprecizan.

Uzbuđenja je bilo i u nastavku meča, a u 55. minutu domaći su dobili penal. Mendi je bio u prodoru, srušen je u kaznenom prostoru, a sudija Nikola Vođević je prst uperio na bijelu tačku. Uslijedili su protesti, bilo je i koškanja igrača dva tima, žutih kartona... Sve to trajalo je tri minuta, a onda je Petar Vukčević izveo jedanaesterac i svome timu donio prednost. Mnogo nervoze je bilo nakon toga, a u 67. minutu domaćin je ostao bez Mrvaljevića, koji je dobio drugi žuti, a potom i crveni karton. Krenuli su gosti tada na sve ili ništa, a u 83. minutu rezervista Nikola Stojanović je pogodio stativu. A onda, u u trećem minutu nadoknade šok za domaćina. Nikola Zvrko je sa lijeve strane pogodio suprotni ugao gola Joksimovića. Ispao je na kraju evrogol, ali je ostala nedomica da li je želio da centrira ili šutira.

-Pohvalio bih moje igrače, jer su do samog kraja vjerovali u dobar rezultat. Igrali smo bolje od protivnika, kada smo ostali sa igračem više stvarali smo šanse, a onda je nas je Bog nagradio da u poslednjim sekundama stignemo do remija. Zadovoljnoi odlazimo iz Podgorice - rekao je Nenad Vukčević,. strateg nebeskoplavih.

OFK Titograd - Petrovac 2:2 (1:1)
Stadion: OFK Titograda. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Podgorica) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Mrvaljević u 37, Vukčević u 58. iz jedanaestrca za OFK Titograd, a Ražnatović u 14. i Zvrko u 90+3 minutu za Petrovac. Žuti kartoni: Mrvaljević, Novović, Joksimović, M. Roganović (OFK Titograd), Ražnatović, Mikijelj, Medigović, Stojanović, Tačibana, Popović (Petrovac). Crveni karton: Mrvaljević (OFK Titograd) u 67. minutu.

OFK TITOGRAD: Joksimović, M. Roganović, Alić, Bašić, B. Roganović, Novović, Popović (od 87. Peličić), Vukčević (od 80. Škrijelj), Kalezić, Mendi. Mrvaljević.

PETROVAC: Popović, Ražnatović, Ivanović (od 80. Stojanović), Vukčević, Marković, Mikijelj, Đurđević (od 46. Zvrko), Medigović (od 70. Divanović), Savić, Tačibana, Merdović.

Rezultati: Podgorica – Budućnost 4:0, OFK Titograd – Petrovac 2:2, Dečić – Jezero 0:0. Utakmice Zeta – Rudar i Sutjeska – Iskra su odložene.