Američka vlada se raduje partnerstvu sa budućom vladom, konstituisanom kroz demokratski proces, kao odraz volje naroda.

– Pa Mujo je prije dvije sedmice otišao po cigarete i još se nije vratio - kaže Fata.
Haso će na to: – Ma ne brini Fato, daću ti ja cigarete.

Doveli babu na hitnu pa ju pita doktor: - Bako, opet vi? Pa juče smo vas spasili od trovanja gljivama, šta Vam je danas?
Baba: - Ma isto sine, ostalo od juče pa pojela da se ne baci.

Sport - datum: 2020-09-15 PRVA CRNOGORSKA FUTSAL LIGA - 1. KOLO
Titograd silan na startu Raspucani šampion
-
Titograd – Mirabile moda 11:0 (7:0)

Dvorana: „Verde“. Igrno bez prisustva publike. Sudije: Esad Gugač (Bijelo Polje) i Vukić Femić (Bijelo Polje). Strijelci: Spasojević u 8. i 15, Barović u 9. i 16, Miličić u 9. i 22, Vidaković u 14. i 30, Drašković u 17, Perošević u 28. i Nikolić u 40. minutu.

TITOGRAD: Despotović, Sekulić, Pejović, Efović, Adžić, Obradović, Miličić, Mugoša, Drašković, Spasojević, Barović, Perošević, Vidaković, Nikolić.

MIRABILE MODA: Savić, Ćipranić, Mijović, Perović, Milić, Čelebić, Vučinić, Đurković, Drašković, Ćosović, Damjanović.

Šampion Crne Gore novo prvenstvo počeo furiozno. Ekipa trenera Zorana Milaševića je u prvom kolu deklasirala sastav Mirabile mode - 11:0 i na najljepši način krenula u odbranu titule. Posao oko osvajanja tri boda, Titograd je završio još u prvom poluvremenu, a zanimljivo je da su čak četvorica igrača domaćeg tima postigla po dva gola.

Bajo Pivljanin – Brskovo 6:2 (4:1)

Dvorana: Sportski centar. Sudije: Saša Goranović (Nikšić) i Radovan Bobičić (Danilovgrad). Strijelci: Ristić u 9., K.Vuković u 13. i 15., Osmajić u 19. i Ćalasan u 23. i 37. minutu za Baja Pivljanina, a Ćorović u 10. i Bulatović u 34. minutu za Brskovo. Žuti karton: Radulović (Brskovo).

BAJO PIVLjANIN: Đurković, M.Vuković, K.Vuković, Maltez, N.Durutović Šušić, Ćalasan, Osmajić, Suknović, Radonjić, Ristić, M.Durutović, Delić.

BRSKOVO: D.Vučetić, M.Vučetić, Bulatović, Ćorović, Radulović, Minić, Zejak.

Više nego dobro otvaranje sezone ekipe iz Plužina. Od prvog minuta, bilo je jasno da su domaćini spremnije dočekali start nove sezone i do poluvremena su već stvorili opipljivu prednost.

B.K.

Studentski dom – Kataro 4:2 (3:1)

Dvorana SKC Univerziteta Crne Gore. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Vukić Femić (Bijelo Polje) i Novica Angelovski (Podgorica). Strijelci: Čolović u 9. Gojačanin u 14. i 25. i Pavićević (autogol) u 18. za Studentski dom, a Jakovljević u 6. i 34. minutu za Kataro. Žuti kartoni: Femić, Klikovac (Studentski dom), Đapić (Kataro).

STUDENTSKI DOM: Boljević, Mihaljević, Femić, Čolović, Alavać, Popović, Konatar, Gojačanin, Klikovac.

KATARO: Husar, Spalević, Pavićević, Bjelanović, Jakovljević, Đapić.

„Studenti“ su na otvaranju nove sezone bili sigurni u duelu sa Katarom. Slavili su sa 4:2, uz dva pogotka Milana Gojačanina. S druge strane, istakao se Dragan Jakovljević, takođe strijelac dva gola za svoju ekipu.

Pruška - Onogošt 0:3 (0:2)

Sportski centar,,Nikoljac'. Bez prisustva gledalaca: Sudije: Boban Živaljević i Dušan Jovićević (Podgorica). Strijelci: Bečanović u 4, Kosović u 16. i E. Alić (autogol) u 39. minutu.

PRUŠKA: Stefanović, Drndar, Ćorović, E. Alić, K. Alić, Krgović, Suljević, Raičević, Gurešić.

ONOGOŠT: Ćirković, Perović, Kosović, Krunić, Bečanović, Koprivica, Durutović, Lončar.

U duelu novajlija u Futsal ligi Crne Gore, pobjeda je zasluženo pripala Onogoštu. Sve su gosti riješili u prvih 16 minuta kad su preko Bečanovića i Kosovića tresli mrežu domaćina.

M.N.

U Ulcinju u srijedu
Poslednji meč prvog kola Prve futsal lige Crne Gore igraće u srijedu ekipa Ulcinja i Gorštaka.

Ta utakmica igra se u sali Osnovne škole "Maršal Tito" od 18 sati, a sudiće Saša Goranović iz Nikšića i Milosav Dragović iz Budve.