Pronađeni ubijeni na Veruši * VOS bez kontrole, sa ministrom nema dijaloga * U minusu dva miliona, a plaćaju otpremine po 90 hiljada * Službe radile sve da se ne otkriju ubice * Desetine radnika se žale, rijetki tuže * Bošnjačka stranka neće biti dio nove vlade * Stali u Sopovu zaštitu

– Vlada koja funkcioniše u tehničkom mandatu je 15. oktobra, dala saglasnost Glavnom gradu da otuđi skoro 2.000 kvadrata zemljišta koje je bilo crkveno. Odluka je nezakonita i iskoristićemo sva pravna sredstva da se poništi.

„Supeer, jel to znači da mogu zadržati lovu?”
- Perice, postaviću ti pitanje, ali odgovor mora da bude brz. - Važi, učiteljice - odgovara on. - Koliko je 14 puta 7? - pita ona. - Brz - odgovara Perica.

Sport ITALIJA - SERIE A (ČETVRTO KOLO)
Nije spriječio poraz - Rodrigo Palasio (Bolonja) Sasuolo pokorio i Bolonju
Drugi dan četvrtog vikenda Serie A potvrdio je da će u ovoj sezoni makar još jedan tim uz konstantnih sedam (Juventus, Inter, Napoli, Roma, Milan, Atalanta, Lacio) voditi veliku borbu za plasman u samom vrhu tabele italijanskog fudbalskog prvenstva. Uz to, drugi dan vikenda bio je vrlo njfikasan - na pet utakmica postignuto je čak 28 golova što se nikada nije dogodilo u italijanskom fudbalskom šampionatu.

A taj tim je Sasuolo koji je, sada je to i definitivno, uz Atalantu, elipa koja igra najatraktivniji fudbal u Italiji - bez obzira na rezultat. U dosadašnjem toku sezone i rezultat je ostvaren - poslije četvrtog kola tim iz Ređo Emilije zauzima drugo mjesto sa osvojenih deset bodova i još uvijek nije poražen. Sasuolo je drugi najefikasniji tim lige poslije Atalante - njegovi igrači postigli su 13 golova a u gostujućoj pobjedi nad Bolonjom u ovom kolu čak četiri. od toga tri za samo 13 minuta čime su u potpunosti preokrenuli rezultat na Renato Dal Ara stadionu. Kreatori uspjeha Sasuola opet su bili napadači Frančesko Kaputo i Domeniko Berardi - oni su, od juna mjeseca, uključeni u 29 golova ovog kluba što je najbolji učinak napadačkog tandema u Italiji. Bolonji nije pomoglo ni vođstvo na početku utakmice - Roberto Sorijano dao je treći gol u ovoj sezoni a uz dvije asistencije uključen je kod pet pogodaka. Bolji učinak od njega ima samo Alehandro Papu Gomez iz Atalante.

Fiorentina je za četiri minuta postigla dva gola na gostovanju Speciji i nije pobijedila - to je prvi put da igrači Viole u prvih pet minuta meča daju dva gola još od 1958. godine kada su igrali sa Padovom. Ipak, Specija je do kraja uspjela da osvoji bod.

Ni Torinu nije pomoglo to što je Andrea Beloti dao dva gola u duelu sa Kaljarijem. Od toga prvi poslije četiri minuta što je njegov drugi najbrži gol poslije četiri godine i duela sa istim rivalom - u novembru 2016. bio je strijelac poslije dva minuta. Granata je poslije tri kola bez bodova i to je prvi put od 2003. godine - tada su ispali iz Serie A.

Do prvih bodova stigao je Udineze na Friuliju protiv Parme - to je bio prvi trijumf Zebri protoiv Krstaša poslije pet međusobnih utakmica. Donio ga je Injasio Puseto, pojačanje iz Votforda koji je debitovao u Serie A.

Na kraju vikenda uzbudljivo je bilo u Rimu - Đanluka Kaprari je poslije četiri i po minuta pogodio za Benevento protiv Rome i postigao najbrži gol za taj klub u Serie A. Edin Džeko je uspio da preokrene prednost u korist Vučice a tokom utakmice još jednom pogodi gol rivala - to je bio njegov 14. pogodak u 11 utakmica protiv novih ligaša na Olimpiku.

Rezultati i strijelci:
Bolonja – Sasuolo 3:4 (Sorijano 9, Svanberg 39, Orsolini 66 – Berardi 18, Đuričić 64, Kaputo 70, Tomijasu 77ag), Specija – Fiorentina 2:2 (Verde 39, Farijas 75 – Pecela 2, Biragi 4), Torino – Kaljari 2:3 (Beloti 4p, 49 – Žoao Pedro 12, Simeone 19, 73), Udineze – Parma 3:2 (Samir 28, Jakoponi 53ag, Puseto 88 – Ernani 26, Karamo 70), Roma – Benevento 5:2 (Pedro 31, Džeko 35, 78, Veretu 67p, Peres 89 - Kaprari 5, Lapadula 55) Danas: Verona – Đenoa (20:45)