Nikšićanin uhapšen zbog ubistva u Belvilu * Nikšićanin uhapšen zbog ubistva u Belvilu * Partijska pripadnost nije mjerilo za mjesta po dubini * Ako mandatar traži, vodiću sektor bezbjednosti * Odlazak čovjeka mira i vjere * Raspisali čak 243 oglasa, zaposlili 89 radnika * Surov most da postane kulturno dobro
  Izdanje: 23-11-2020

Karen Medoks, ambasadorka Ujedinjenog Kraljevstva u Crnoj Gori:
– Za Crnu Goru je važno da nova vlada bude što prije uspostavljena i da joj odlazeća može pomoći u predaji vlasti.

Vratio se Mujo iz Švedske, pa ga pita Haso:
- Bolan Mujo, kako je tamo?
- Ma miči Švedsku, oni su 30 godina iza nas.
- Pa kako to?, čudi se Haso
- Amiči ga, tamo se još uvijek dobro živi.

Šta se dobije kada se ukrste krava i pčela?
Med i mlijeko!

Sport BUDUĆNOST VOLI SAVLADALA CIBONU U 8. KOLU ABA LIGE
Podgoričani lako do trijumfa Plavi se poigravali Budućnost Voli - Cibona 87:68 (26:17, 27:14, 20:20, 14:17)
Dvorana: SC Morača. Bez publike. Sudije: Nikolić (Srbija), Vovk (Hrvatska), Pecelj (BiH).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 16, Ivanović 9, Edžim 10, Šehović, D. Nikolić 10, Apić 8, Mitrović, Dela Vale 11, Z. Nikolić 3, Žugić 20.

CIBONA: Bilinovac, Radovčić 4, Marić, Bundović 18, Vucić, Novačić, Prkačin 14, Gnjidić 5, Drežnjak 12, Mur, Markota 5, Nakić 10.

Košarkaši Budućnost Voli uknjižili su očekivanu pobjedu protiv Cibone uspješno završivši paklenu seriju od tri utakmice u pet dana. Istina, početak meča nije nagovještavao takav rasplet. Plavi su polako zagrijavali motore, pa su gosti u sedmom minutu vodili 13:12. Tada su se domaćini uozbiljili, zaigrali agresivnije u odbrani, u napadu se razgoropadio Edžim, tako da je do devetog minuta napravljena serija 12:0 (24:13). Podgoričani su prvu dionicu dobili sa 26:17 i sa odličnom igrom nastavili u drugoj. Zatvorili su sve prilaze svom košu. Cibona je do 17. minuta ubacila samo dva poena, Plavi 15, pa je već tada bilo riješeno pitanje pobjednika (41:19). Zatim se raspucao talentovani Žugić i Mijovićevi izabranici su imali plus 24 u 20. minutu (53:29). Na odmor su otišli sa viškom od 22 poena (53:31), koji je i u nastavku rastao. Kada je Kobs u 24. minutu pogodio za 66:36 izgledalo je da gostima prijeti rezultatska blamaša, ali su poslije toga Podgoričani smanjili gas i poštedjeli ih većih neprijatnosti.

- Pribojavali smo se ove utakmice zbog svega što je iza nas, jer nam je ovo bio treći meč u 96 sati. Potrošnja protiv Breše je bila izuzetno velika, a poslije kovida-19 nismo na adekvatnom nivou fizičke spreme. Dobro smo odreagovali, u prvom poluvremenu održali kontinuitet dobre odbrane iz meča sa Brešom, i iz toga izvukli dosta laganih poena. Najvažnije je da smo jako težak period prebrodili na dobar način, rekao je trener Petar Mijović.

Košarkaši Budućnost Voli poslije reprezentativne pauze u sledećem kolu ABA lige 6. januara gostuju Crvenoj zvezdi. Rezultati 8. kola: Borac - Krka 86:90, Split - Mornar 87:95, Primorska - Mega 69:71, Cedevita Olimpija - Igokea

N.Z.

Slijedi vječiti derbi
Partizan u derbiju 8. kola ABA lige večeras (21) dočekuje Crvenu zvezdu.

- Zvezda ima duboku rotaciju, igraju sa mnogo igrača i sa visokim intenzitetom tokom cijele utakmice, tako da treba naći odgovor na takvu igru. Oni su imali mnogo utakmica kao i mi, nema mnogo vremena za veliku pripremu, ali biće važno da imamo visoku koncentraciju da izvodimo precizno elemente odbrane i napada. Najvažnije imati koncentraciju, jer je to dnevna forma, ona je uvijek važna i nikad se ne zna ko u ovom našem sistemu može da iznenadi, rekao je trener crno-belih Sašo Filipovski.

Na drugoj strani trener Zvezde Saša Obradović očeku8je da budu jači od umora.

​- Za mnoge je ova utakmica sud da si dobar ili nisi. Za mene, presudan je samo krajnji rezultat u sezoni. Mi želimo ovu pobjedu iz više razloga, ali na prvom mjestu zbog prednosti domaćeg terena u plej-ofu. Partizan ima dobar spoj atletskih igrača i iskustva, tim koji je drugu godinu zajedno i sigurno da među njima nema tajni, poznaju se dobro. Mi poslije dvije teške nedjelje putovanja, nespavanja i teških utakmica, sve to želimo da ostavimo po strani i odigramo najbolju moguću utakmicu i dođemo do bodova.