Ispisana istorija * Ispisana istorija * Sa metkom u cijevi čekao Jabučanina * Tužilaštvo da ispita ko je nudio 21 milion * Nezakonito upisana 54 polaznika akademije? * Zatvorena škola, zaražena četiri nastavnika i učenik * Firmu vrijednu 14 miliona kupio za 800 hiljada eura
  Izdanje: 05-12-2020

Slavka Bošković, v.d. predsjednika Sindikata prosvjete:
– Nastavnici su primorani da sami kupuju kvalitetne zaštitne maske kako se ne bi inficiranli ili bolest prenijeli učenicima, jer je Ministarstvo prosvjete obezbijedilo samo platnene maske.

Učiteljica:
- Kada kažem da sam BILA LIJEPA, a to je prošlo vrijeme, a kada kažem LIJEPA SAM, to je što, Perice?
Perica:
- To je šala, učiteljice.

- Kako je juče završila tvoja svađa sa ženom?
- Dopuzala je do mene na koljenima.
- Nemoguće! I što je rekla?
- Rekla je: Izlazi ispod kreveta da ti ja ne dođem tamo!

Sport PRVA FUTSAL CRNOGORSKA LIGA - 10. KOLO
Ekipa KMF Studentski dom - Foto: Milovan Novović Bajo Pivljanin ne staje Bajo Pivljanin – Kataro 3:1 (1:1)
​Dvorana: Sportski centar. Sudije: Vukić Femić (Podgorica) i Marko Popović (Berane). Strijelci: Bjelanović (autogol) u 15., K.Vuković u i 30. i Šušić u 40. minutu za Bajo Pivljanin, a Pavićević u 16. za Kataro. Žuti kartoni: Šušić (Bajo Pivljanin), Vukojević (Kataro).

BAJO PIVLjANIN: Đurković, De.Ćalasan Da.Ćalasan, M.Vuković, K.Vuković, M.Durutović, N.Durutović, Suknović, Radonjić, Ristić, Maltez, Osmajić, Kandić, Šušić.

KATARO: Husar, Spalević, Pavićević, Bjelanović, Jakovljević, Lazarević,Đapić, Vukojević.

Teže nego što se očekivalo, lider je stigao do tri nova boda. Tek u poslednjem minutu, nakon Šušićevog gola, bilo je jasno da će Pivljani slaviti.

B.K.

Titograd – Onogošt 3:1 (1:0)

Dvorana: „Verde“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Vladimir Šaković (Podgorica) i Dražen Vukčević (Podgorica). Strijelci: Efović u 3, Kosović (autogol) u 27. i Miličić u 33. za Titograd, a Durutović u 22. minutu za Onogošt. Žuti kartoni: Obradović (Titograd), Durutović, Lončar, Vulanović (Onogošt). Crveni karton: Lončar (Onogošt) u 35. minutu.

TITOGRAD: Deespotović, Sekulić, Pejović, Miličić, Efović, Adžić, Obradović, Drašković, Spasojević, Barović, Perošević, Nikolić, Vidaković.

ONOGOŠT: Ćirković, Koprivica, Durutović, Perović, Bečanović, Marković, Lončar, Karadžić, Vulanović, Kosović, Drobnjak.

Šampion Crne Gore je rutinski riješio meč sa Onogoštom. Slavili su sa 3:1 i ostali za petama lideru, ekipi Baja Pivljanina.

Ulcinj – Brskovo 6:6 (3:4)

Sala OŠ „Maršal Tito“ u Ulcinju. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Boban Živaljević (Podgorica) i Saša Goranović (Nikšić). Strijelci: Molabećirović u 16, Divanović u 17, Alović u 19. i 40, Gurzaković u 35. i Hodža u 39. za Ulcinj, a B. Minić u 4, Zejak u 7, M. Vučetić u 18, 19. i 28. i Radulović u 23. minutu za Brskovo.

ULCINj: Mećikukić, Berjašević, Kurti, Alović, Divanović, Molabećirović, Gurzaković, Hodža, Sinani, Kolari.

BRSKOVO: D. Vučetić, Baltić, B. Minić, Ćorović, Bulatović, Radulović, Pandurica, M. Vučetić, N. Minić, Zejak, Bojović, Zindović.

Odlična utakmica u Ulcinju u kojoj je viđeno čak 12 golova. Mojkovčani su u poslednjih pet minuta meča ušli sa tri gola prednosti, ali su uporni Ulcinjani vjerovali u pozitivan rezultat, u tome su uspjeli i na kraju osvojili bod.

Nikšić – Gorštak 6:9 (3:5)

Dvorana: SC „Nikšić“. Sudije: Milosav Dragović (Nikšić) i Miloš Đukanović (Podgorica). Strijelci: Bošković u 3. i 31., Božović u 10., Ćorić u 12. i 22. i Mugoša u 24. minutu za Nikšić, a Čogurić u 2, Miladinović u 2., Dukić u 9. i 35., Rakić u 15. i 39., Živković u 20. i 38. i Marković u 26. minutu za Gorštak.

NIKŠIĆ: Kovačević, Agramović, Čolaković, Nikolić, Ćorić, Bošković, Božović, Puletić, Mugoša, Mijušković, Lalić.

GORŠTAK: Živković, Marković, Čogurić, Miladinović, Dukić, Rakić.

Iako su u Nikšić stigli samo sa šestoricom, Kolašinci su se zasluženo vratili sa cijelim plijenom. Da će se dogoditi iznenađeno najavljeno je već u uvodnim minutima meča, koji su gosti otvorili sa dva gola.

B.K.

Pruška - Studentski dom 3:5 (0:1)

Hala: ,,Nikoljac'. Bez prisustva gledalaca. Sudije: Radovan Bobičić (Danilovgrad) i Esad Gugač (Bijelo Polje). Strijelci:Mekić u 30, K. Alić u 37. i D. Alić u 38. za Prušku, a Gojačanin u 12, 25. i 34, Lj. Konatar u 18. i N. Konatar u 40. minutu za Studentskom dom.

PRUŠKA: Stefanović, Sijarić, Ćorović, Mekić, Gurešić, Kasumović, Drndar, Poljak, Vukićević, E. Alić, K. Alić, Suljević.

STUDENTSKI DOM: Boljević, Gojačanin, Femić, N. Konatar, Lj. Konatar, Vojinović, S. Konatar, Alavać, Čolović, Marković, Popović.

Vodila se velika borba, u kojoj su,,studenti' izašli kao pobjednici. Sva četiri gola za goste iz Podgorice su postigli rođeni Bjelopoljci Milan Gojačanin tri i po jedan Nemanja i Ljubo Konatar.