Treba nam pravda, a ne osveta * Treba nam pravda, a ne osveta * Predsjednik Opštine radi i kao direktor u Rudniku uglja * Seksualno zlostavljano 28 djece * Ukinuli sredstva, pa raspisali nagrade od pola miliona * Zapadna podrška Vladi signal Milu da napusti politiku * Vlada DPS-a ubila budvanski turizam

– Novčano kažnjavanje poslanika je neprimjereno ustavnom, pravnom i političkom statusu parlamentaraca i autoritetu i ugledu jedne institucije.

Kaže momak djevojci: - Izlazimo večeras, pokupiću te u pola deset, samo izađi kad ti svirnem. - Okej. A koji auto imaš? - Nemam auto, imam trubu.

Mujo će Fati:
Ako kažem da ću sa zadovoljstvom da ti oduzmem nevinost, ti bi rekla da sam prostak!
-Ne, ba, rekla bi' da si čarobnjak!

Sport - datum: 2020-12-11 RUKOMETAŠICE CRNE GORE PORAŽENE NA STARTU GLAVNE RUNDE NA EP U DANSKOJ
Odlična partija Jelene Despotović Izostalo iznenađenje Crna Gora - Rusija 23:24 (13:13)
-„Jiske bank boksen". Igrano bez prisustva gledala. Sudije: Antić i Jakovljević (Srbija). Sedmerci: Crna Gora 5 (4), Rusija 4 (4). Isključenja: Crna Gora 6, Rusija 6 minuta.

CRNA GORA: Babović (dvije odbrane), Nenezić, Batinović (devet odbrana), Radičević 3 (3), Jauković 5 (1), Pletikosić, Mugoša, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić 1, Ramusović 3, B. Klikovac 1, Mehmedović 3, Despotović 7, Grbić, Vukčević.

RUSIJA: Sedojkina (četiri odbrane i sedmerac), Kaljinina (tri odbrane), Dmitrijeva 1, Vedjohina 4, Bobrovnjikova 2, Samohina 4 (4), Makejeva 1, Fomina 4, Sabirova, Iljina, Malašenko, Managarova 3, Skorobogatčenko, Maslova 2, Kožokar 3, Ilarionova.

Jak otpor pružile su najbolje rukometašice Crne Gore na startu glavne runde olimpijskom prvaku Rusiji, ali su u dramatičnom finišu ipak poklekle i pretrpjele treći poraz na Evropskom prvenstvu u Danskoj. Kao i protiv Francuske na startu malo je nedostajalo da izabranice Kima Rasmusena naprave senzaciju, jer su imale i napad za remi, ali loše su ga odigrale i šansa je otišla u nepovrat. Ipak, iako je ostao žal, ”crvene” su ponovo pokazale da mogu da se nose i sa najjačim selekcijama, s tim da ni Rusija u Dansku nije došla kompletna. "Zbornaja" je, međutim, zadržala maksimalan učinak, upisala i četvrtu pobjedu i na dobrom je putu da se bori za medalju. Crnoj Gori koja je ostvarila cilj plasmanom u drugu fazu ostaju još dva duela sa Švedskom i Španijom, koji će poslužiti takođe kao dobri testovi za olimpijske kvalifikacije u martu naredne godine.

Crna Gora je bolje otvorila meč, vodila u devetom minutu (5:2), ali je Rusija odgovorila serijom 6:0 i preokrenula rezultat (8:5). Novom serijom 3:0, Crna Gora je stigla do egala (8:8), a neriješeno je bilo i na poluvremenu. U nastavku Crna Gora se prva odlijepila na plus 2 (19:17) u 43. minutu, ali je onda ponovo došlo do pada u igri. Rusija je serijom 7:1 koju je zaključila Fomina na četiri minuta do kraja imala plus četiri (24:20) i činilo se prelomila meč. Ipak, Crna Gora je odbila predaju, nakon tajm-auta Rasmusena serijom 3:0, koju su režirale Đurđina Jauković sa dva gola i Jelena Despotović prišla na gola zaostatka (24:23), imala i 52 sekunde za poslednji napad koji je igrala sa sedam igračica, ali nije došla u situaciju da šutne na gol, tako da je Rusija ostala maksimalna.

- Imamo nula bodova, i to je ono što me boli, kao trenera. Nismo zaslužili to, zaslužili smo više, i protiv Rusije i Francuske. Detalji su odlučili, često je tako u rukometu, jedna ili dvije odluke mogu da presude – kazao je selektor Crne gore Kim Rasmusen. - Moramo da vidimo šta možemo bolje. U drugom poluvremenu smo napravili neke lake greške i to je nešto što moramo da ispravimo, to je nešto što moramo da naučimo – dodao je danski stručnjak.

Posnosan je, ipak, na svoje izabranice.

- Tužan sam, jer nismo dobili ništa, ali dobili smo nadu za budućnost. Uradili smo mnogo dobrih stvari, Rusija je morala jako da se bori za pobjedu. Detalji nisu bili na našoj strani – istakao je Rasmusen.

U drugom susretu Grupe 1 Francuska je savladala Španiju 26:25, i takođe kao Rusija zadržala maksimalan učinak.

D.K.

Grbić: Ruskinje srećnije
Itana Grbić žali za propuštenom šasnom protiv Rusije.

- Kada je bilo gusto i neizvjesno željeli smo da napravimo korak više i pobijedimo, ali nijesmo uspjele. Imale smo šansu, mislim da smo mogle mnogo pametnije da odigramo poslednjih nekoliko sekundi, ali nijesmo, sreća je bila na strani Rusije. Sada imamo dva slobodna dana, spremamo se za meč sa Švedskom i želimo pobjedu - kazala je Grbić.