-Znam, Milane, znam...

Pita policajac kolegu:
- Šta je to, vodom ide, ne brčka, šumom ide, ne šuška?
- Da nije zagonetka?

Sport - datum: 2021-01-10 RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI OSTVARILE TREĆU POBJEDU U LIGI ŠAMPIONA
Budućnost ponovo bolja od Borusije Bojana uspješno debitovala Budućnost – Borusija Dortmund 31:27 (15:15)
Dvorana „Bemaks arena“. Igrano bez prisustva gleedalaca. Sudije: Praštalo i Balvan (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Budućnost 3 (1), Borusija Dortmund 3 (2). Isključenja: Budućnost 8, Borusija Dortmund 4 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre (četiri odbrane), Arenhart (osam odbrana), Radičević 10 (1), Gugač, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić, Pino 5, Ramusović 1, Mehmedović 5, Kadović 2, Grbić 5, Vukčević.

BORUSIJA DORTMUND: Duijndam (sedmerac), Roh (sedam odbrana), Ten (2 odbrana), Grajsels 6 (2), Danijelson 3, Van Zajl, Smits 2, Abdula 1, Stokšlader 1, Gutijeres 1, Freriks 3, Dulfer 4, Van der Hejden 5, Rede 1, Blekman.

Borusija iz Dortmunda je pala i drugi put u ovoj sezoni, pala je na trenerskom debiju Bojane Popović u Ligi šampiona. Jedna od najboljih rukometašica svih vremena tako je uspješno započela eru na klupi dvostrukog prvaka Evrope, a trećom pobjedom u grupi B, „plave“ su praktično osigurale plasman u osminu finala. Napravile su, naime, veliki korak ka ostavrenju primarnog cilja, budući da su njemačkom prvaku i Podravki pobjegle pet bodova, a Vlčei čak sedam.

Bez tri bitne igračice, Andree Lekić, Tatjane Brnović i Valerije Maslove koje su bile u sastavu u Dortmundu u duelu odigranom u oktobru prošle godine, Budućnost je meč prelomila na startu drugog poluvremena serijom 6:0 i odlijepila se na 21:15. Odličnu rolu imale su juniorke Katarine Džaferović i Nađa Kadović, koje su postigle po dva gola, i pokazale da se na njih najozbiljnije može računati. Njemice su čak 11 minuta bile bez pogotka, ali su odbile da se predaju. Na devet i po minuta do kraja prišle su na minus dva (24:22), ali je onda odgovornost preuzela Itana Grbić, koja je sa tri vezana gola odvela Budućnost na plus četiri (29:25) i omogućila miran finiš i slavlje na trenerskom debiju Bojane Popović. Stoga je, Popovićeva nakon meča, razumljivo, bila ponosna na igračice.

- Znale smo da će biti teško zbog problema koje imamo sa povrijeđenim igračicama. Trenirale smo dobro u protekle dvije sedmice, imamo dobru energiju, ali znale smo da Borusija trči mnogo i da je zahtjevan protivnik. Bilo je perioda u prvom poluvremenu kada se nijesmo vraćale u odbranu na pravi način, pa je protivnik u jednom trenutnu i poveo. U poluvremenu smo dogovorili da moramo da se vraćamo bolje u odbranu, drugo poluvrijeme smo otvorile na pravi način i kažnjavale smo ih lakim golovima. Srećna sam zbog pobjede, ponosna na djevojke i zahvalna im do neba, ali sada se okrećemo narednom meču – kazala je Popović.

U prvom poluvremenu Katarina Džaferović je imala tremu i pribojavala se da šutne, ali je u nastavku ta trema nestala i postigla je tri veoma važna pogotka.

- U prvom poluvremenu se nijesmo dobro vraćale u odbranu i nijesmo na pravi način branile njihovu tranziciju. U nastavku smo igrale bolje u napadu, zaustavile smo njihovo najjače oružje, a to je tranzicija, što je donijelo pobjedu, uz dobru energiju koju smo imale tokom čitavog meča – kazala je Džaferović.

Pobjeda nad Borusijom bitna je i na psihološkom planu pred nastavak takmičenja, a naredne nedjelje Budućnost očekuje meč u gostima protiv Bresta.

D.K.

Rezultati 10. kola
Grupa A: FTC – ĆSM Bukurešt 31:27, Vajpers – Esbjerg 28:28. Danas: Bitighajm – Krim (14.00), Mec – Rostov (16.00).

Grupa B: CSKA – Brest 25:24, Odenze – Podravka 35:20, Budućnost – Borusija 31:27. Danas: Valčea – Đer (16.00).