Marković tajno dao 30 miliona eura pomoći, koja nije uplaćena * Marković tajno dao 30 miliona eura pomoći, koja nije uplaćena * Na prvom mjestu hapšenja, pa zdravlje građana * Policajca provjeravaju zbog odavanja tajni „škaljarcima” * U poslaničkim klupama samo 20 žena * Ivica Stanković u maju ide u pennziju * Sačuvajte Malo brdo
  Izdanje: 08-03-2021

Marijana Laković Drašković:
Venecijanska komisija neće dati pozitivno mišljenje na tužilačke zakone jer ponuđena rješenja vode politizaciji

- Dobar dan imate li tablete protiv inata?
- Imamo.
- E baš neću da ih kupim!

Došle dvije plavuše u voz i obraćaju se kondukteru:
Prva plavuša:
- Ako ne zatvorite prozor ja ću od zime umrijeti - a na to će druga:
- Ako ne otvorite prozor ja ću se ugušiti.
Svađajući se tako jedan čovjek će:
- Predlažem da prvo otvorite prozor da umre ova prva, pa ga zatvorite da se uguši i ova druga i mi ćemo biti mirni...

Sport RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI SAVLADALE FERENCVAROŠ U PRVOM MEČU OSMINE FINALA LIGE ŠAMPIONA
Alison Pino donijela plus tri Solidan kapital za revanš Plave bolje finiširale u oba poluvremena i zasluženo slavile, ali će u Budimpešti morati još bolje ako žele u četvrtfinale
Prvo poluvrijeme pripalo je rukometašicama Budućnosti, ali će se putnik u četvrtfinale odlučivati iduće subote u Budimpešti. U prvom meču osmine finala Lige šampiona izabranice Bojane Popović zahvaljujući dobrom finišu u glavni grad Mađarske nose solidan kapital od tri gola, ali ako žele među osam najboljih i na megdan Đeru, koji je već u prvom meču u Njemačkoj završio posao protiv Bitighajma moraće da odigraju još bolje nego juče u „Bemaks areni“.

Kako se i očekivalo bio je to veoma borben meč, u kojem su oba tima imala i periode svoje dobre igre i oscilacije, ali Budućnost je u oba poluvremena bolje finiširala i stigla do zaslužene pobjede. U prvih 25 minuta postignuto je samo 11 pogodaka, FTC je vodio sa 6:5, da bi Budućnost serijom 6:1 na odmor otišla sa obećavajućih plus četiri (11:7).

Početkom drugog poluvremena, u 37. minutu „plave“ su imale istu razliku (14:10), ali onda su potpuno stale. Mučile su se u napadu, pa je mađarski tim serijom 6:0 preokrenuo (16:14) u 48. minutu. Više od 12 minuta Budućnost nije postigla pogodak, ali je post prekinula Jovanka Radičević, i ispostavilo se ponovo pokrenula svoj tim, koji je uspio da preokrene (20:18). Na dva minuta do kraja Katrin Klajber je pogodila za 20:19, da bi Radičević, a zatim i Alison Pino u poslednjem napadu koji je Budućnost odigrala bez golmanke efektno zatresla mrežu i donijela svom timu slavlje i solidan kapital pred revanš.

- Očekivali smo ovako težak meč. Odradili smo dobar posao u prvih 15 minuta, ali nijesmo koristili dobru igru u odbrani da protivnika kažnjavamo golovima iz kontri. U prvom poluvremenu smo primili smo sedam golova i to je sjajno za ovaj nivo. Desio nam se pad koncentracije u prvih 15 minuta drugog poluvremena i znali smo da na taj način ne možemo do dobrog rezultata. Blanka Biro je bila sjajna na golu FTC-a, odbranila je mnogo šuteva, naročito sa krila, uz to napravili smo i nekoliko grešaka. Radićemo na tome da u revanšu ispravimo greške koje smo pravili, kako bi pružili dobro izdanje. Ovo je samo prvo poluvrijeme, znamo da će biti veoma teško u Mađarskoj – kazala je trener Budućnosti Bojana Popović.

Golmanka Barbara Arenhart je pružila još jedno odlično izdanje i imala je 12 odbrana.

- Srećna sam zbog pobjede. Sa mnogo više samopouzdanja putujemo u Budimpeštu. Imale smo i četiri gola prednosti, ali se FTC vratio i bio u igri do kaja. Bilo je mnogo grešaka u drugom poluvremenu i to je razlog što nijesmo došle i do boljeg rezultata. Ovo je bila velika bitka, zaslužile smo ovu pobjedu, ali znamo da još ništa nije odlučeno i da moramo da se borimo i u Budimpešti – kazala je Arenhart.

Budućnost – Ferencvaroš  22:19 (11:7)
„Bemaks arena”. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Nastase i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Budućnost 3 (2), Ferencvaroš 3 (2). Isključenja: Budućnost, Ferencvaroš 10 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre (tri odbrane i sedmerac), Arenhart (12 odbrana), Radičević 7, Popović, Džaferović, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić, Pavićević 1, Pino 4 (2), Maslova, Ramusović 5, Mehmedović, Kadović, Grbić 3, Vukčević 2.

FERENCVAROŠ: Hadfi, Janurik, Biro (15 odbrana), Balai, Sučanski 3, Kišfaludi, Štole, Kovač 2, Belk 5, Marton 2, Malestajn 2 (2), Tot, Klujber 2, Kovačič 3, Benke.