Na suđenju pita sudija optuženog Zemunca:

- Fato, magarac nema rogove - kaže Mujo.
- E onda si kompletan Mujo - reče Fata!

Sport SUTJESKA UBJEDLJIVO PORAZILA SASTAV OFK TITOGRADA NA STAROM AERODROMU
Ubjedljiva pobjeda Nikšićana - Foto: DAN Marušić pogodio u 16. sekundi
Ne samo da su opravdali ulogu favorita, već su romantičarima nanijeli jedan od najtežih poraza na svom terenu. Sutjeska je na Starom aerodromu savladala domaći OFK Titograd sa 4:0 i primakla se drugoplasiranom Dečiću na samo dva boda.

A da će izabranici Miljana Radovića lako stići do bodova vidjelo se na samom startu utakmice. U prvom napadu Sutjeska je stigla do vođstva, a pogodak koji je postigao Marušić sigurno jedan od najbržih u istoriji crnogorskih prvenstava. Mladi fudbaler iskoristio je dodavanje Stijepovića i mrežu Joksimovića pogodio u 16. sekindi meča! Taj brzi pogodak kao da je još više šokirao domaće igrače, pa je već u petom minutu bilo 0:2. Rene Mihelič je izveo korner, a Stefan Cicmil loptu glavom poslao iza leđa golmana „romantičara“. Momci u crvenim dresovima su u prvom dijelu izgledali blijedo i nepovezano, a već u 7. minutu Pajović je mogao da postigne i treći gol za svoju ekipu, ali je prečka spasila „romantičare“. I u 27. minutu su gosti imali priliku preko Osmajića (lopta završila iznad prečke), a tim Nikole Rakojevića je sa druge strane prvi put na meču zaprijetio u 32. minutu. Marko Roganović je šutirao sa 25 metara, ali je Ličina loptu skrenuo u korner. Do odlaska na odmor Nikšićani su još dva puta zaprijetili, ali Janjić i Grivić nisu bili precizni.

Gosti su na samom startu drugog poluvremena stigli do trećeg pogotka, a mrežu Joksimovića je na efektan način zatresao iskusni Božo Marković. Taj gol je i bio potvrda jedanaestog trijumfa Nikšićana u ovoj sezoni. Domaći su bili bez snage da odgovore, a u 64. minutu Milutin Osmajić je prebacio prečku sa 14-15 metara. Ali, samo 120 sekundi kasnije bilo je 0:4. Nakon dobro izvedenog kornera sa lijeve strane, Dragan Grivić je pogodio mrežu mladog Joksimovića. Mogli su Nikšićani i do petog pogotka, ali Marko Ćetković nije u 73. minutu uspio da iskoristi zicer. Do kraja su Radovićevi izabranici odigrali rutinski, a romantičari su u 81. minutu mogli da postignu i počasni pogodak. Ivan Novović je izveo slobodan udarac sa 22-23 metra, ali je Ličina uspio da loptu izbaci u korner. Već u sledećem napadu, Nikšićani su mogli do još jednog gola. Marko Ćetković je poslao loptu za mladog Bojovića, koji je dao povratni pas za Marka Vukovića koji je bio ometen, pa je na kraju golman Joksimović sigurno intervenisao.

Poslednju priliku na jučerašnjem susretu na Starom aerodromu vidjeli smo u 86. minutu. Dragan Grivić je šutirao nakon pasa Ćetkovića, ali je golman domaće ekipe odbranio.

boks

Rakojević podnio ostavku

Nakon jučerašnjeg poraza od Sutjeske, OFK Titograd je ostao bez šefa stručnog štaba. Nikola Rakojević podnio je ostavku na tu funkciju, pa će čelnici kluba sa Starog aerodroma u narednom periodu tražiti rješenje za tu poziciju. Do tada, ekipu će predvoditi Rakojevićev dosadašnji saradnik Mirko Raičević, koji će biti na klupi u gradskom derbiju protiv Podgorice, koji se igra u srijedu.

Podsjećamo, Rakojević je na klupu „romantičara“ stigao nakon trećeg kola, zamijenivši tada srpskog stručnjaka, Zorana Govedaricu.

OFK Titograd – Sutjeska 0:4 (0:2)
Stadion: OFK Titograda. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Srđan Jovanović (Bar). Strijelci: Marušić u 1, Cicmil u 5, Marković u 47. i Grivić u 66. minutu.

OFK TITOGRAD: Joksimović, M. Roganović, Muzurović, Alić (od 46. Pavićević), B. Roganović (od 54. Vujačić), Šimokava, Novović, Boričić (od 64. Magdelinić), Škrijelj (od 75. Tošković), Savković (od 46. Mihaljević), Bojović.

SUTJESKA: Ličina, Pajović, Osmajić (od 77. Vuković), Marušić (od 31. Marković), Janjić (od 64. Bojović), Grivić, Cicmil, Bulatović, Eraković, Stijepović, Mihelič (od 64. Ćetković).