BAR - Sedmog dana Opštinskih školskih sportskih igara u Baru održano je takmičenje u atletici za osnovne i srednje škole, na stazi Sportsko-rekreativnog centra „Topolica”. Suorganizator takmičenja bio je Atletski klub „Mornar”.
U konkurenciji osnovnih škola učestvovalo je 180 takmičara.
U ekipnom plasmanu, u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je OŠ „Jugoslavija” sa 118 poena, drugo mjesto osvojila je škola „Meksiko” sa 93 poena, dok su treće bile djevojčice iz OŠ „Blažo Jokov Orlandić” sa 68 poena. U muškoj konkurenciji najuspješniji su bili dječaci OŠ „Meksiko” sa 103 poena, drugi su bili učenici OŠ „Jugoslavija” sa 99 poena, a treći iz OŠ „Blažo J. Orlandić” sa 91 poenom.
Pojedinačno, u konkurenciji djevojčica na 100 metara prva je bila Andrea Matković iz OŠ „Jugoslavija”, druga Marija Leković iz OŠ „B.J.Orlandić”, a treća Mila Vučićević iz OŠ „Kekec”. U trci na 100 metara dječaci, prvi je bio David Božović učenik OŠ „Jugoslavija”, drugi Vojislav Bolmanović iz OŠ „Jugoslavija”, a treći Denis Huremović iz OŠ „B. J.Orlandić”.
U konkurenciji djevojčice na 300 metara prva je bila Maša Jelić učenica OŠ „Kekec”, druga Milica Matić iz OŠ „A.Đedović”, a treća Sara Raković učenica OŠ „A.Đedović”.
U konkurenciji dječaka na 400 metara prvi je bio Danilo Vukić učenik OŠ „Kekec”. Drugo mjesto pripalo je Stefanu Poloviću iz OŠ „Meksiko”.
U trci na 600 metara u konkurenciji djevojčica prva je bila Zorana Radonjić učnica OŠ „B.J.Orlandić”, drugo mjesto osvojila je Dejla Tiganj učenica OŠ „Meksiko” a treće Ksenija Dević učenica OŠ „Jugoslavija”.
U konkurenciji dječaka na 800 metara prvi je bio Nikola Milošev iz OŠ „A. Đedović”, drugo mjesto osvojio je Radoš Bijelić iz OŠ „B.J.Orlandić”, a treći je bio Lazar Raičević iz OŠ „Jugoslavija”.
U disciplini skok u dalj (djevojčice) prva je bila Adelisa Badžović iz OŠ „Jugoslavija”, druga Divna Ratković iz OŠ „Jugoslavija”, a treća Anastasija Kojić iz OŠ „B.J.Orlandić”.
U skoku u dalj kod dječaka prvi je bio Ognjen Vojvodić iz OŠ „B.J.Orlandić”, drugo mjesto osvojio je Vladimir Gavrilović iz OŠ „B.J.Orlandić”, a treće mjesto podijelili su Matija Džarić iz OŠ „Jugoslavija” i Nikola Lukić iz OŠ „Meksiko”.
U skok u vis kod djevojčica prva je bila Aleksandra Matković iz OŠ „Jugoslavija”, druga je bila Jovana Vukčević iz OŠ „B.J.Orlandić”, a treća Nina Bošković iz OŠ „Jugoslavija”.
U skok u vis kod dječaka prvo mjesto je osvojio Denis Pejčinović iz OŠ „Meksiko”, drugi je bio Emir Mujić iz OŠ „Srbija”, a treći Miloš Kosović iz OŠ „Jugoslavija”.
U disciplini bacanje kugle kod djevojčica prvo mjesto pripalo je Ivoni Markoč iz OŠ „Meksiko”, drugo Elizabeti Lazarević iz OŠ „Jugoslavija”, a treće Nađi Jovanović iz OŠ „B.J.Orlandić”.
U bacanje kugle kod dječaka prvi je bio Rejhan Begzić iz OŠ „Srbija”, drugi Almir Papazi iz OŠ „B.J.Orlandić”, a treći Elvir Lukolić iz OŠ „Meksiko”.
U disciplini štafeta 4x100metara kod djevojčica prvo mjesto je osvojila ekipa OŠ „Jugoslavija”, drugo je pripalo ekipi OŠ „Kekec”, a treće ekipi OŠ „A.Đedović”.
U istoj disciplini ali za dječake prvo mjesto pripalo je ekipi OŠ „Jugoslavija”, drugo ekipi OŠ „B.J.Orlandić”,a treće ekipi OŠ „Meksiko”.D.Stojanović
Poljoprivredna najbolja u ekipnom plasmanu
U konkurenciji srednjih škola učestvovalo je 100 takmičara. U ekipnom plasmanu, u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Poljoprivredna škola sa 36 poena, drugo mjesto osvojila je Gimnazija „Niko Rolović” sa 29, dok su treće bile djevojke Ekonomsko-ugostiteljske škole sa 28 poena. U muškoj konkurenciji najuspješniji su bili učenici Poljoprivredne škole sa 64 poena, drugo mjesto osvojili su učenici Gimnazije sa 29, dok su treći bili učenici Ekonomsko-ugostiteljske škole sa 20 osvojenih poena.
U disciplini 100 metara djevojčice prvo mjesto je pripalo Mariji Kontić iz Poljoprivredne škole, drugo Dejani Martinić iz Gimnazije, a treće Milici Hot iz Poljoprivredne škole.
U konkurenciji dječaka na 100 metara prvo mjesto je osvojio Alen Ramdedović iz Poljoprivredne škole, drugi je bio Luiđi Mazreku iz Gimnazije, a treći Petar Šaltić iz Srednje Ekonomsko-ugostiteljske škole.
Na 400m djevojke prva je bila Sara Ratknić iz Gimnazije, a druga Žaklina Pecović iz Poljoprivredna.
Na 400m u konkurenciji dječaka, prvi je bio Milan Nikolić iz Poljoprivredne, drugi Edin Beganović takođe iz Poljoprivredna, a treći Stefan Vučetić iz Ekonomsko-ugostiteljske.
Kod djevojaka na 800 metara prva je bila Miljana Potparić iz Gimnazije (nije bilo više takmičara).
U disciplini na 1.000 metara kod dječaka prvi je bio Vlado Đurović iz Poljoprivredne, drugi Balša Bušković iz Gimnazije, a treći Belmin Mehović iz Ekonomsko-ugostiteljske škole.
U skoku u dalj kod djevojčica prvo mjesto je osvojila Nevena Čubranović iz Ekonomsko-ugostiteljske, druga je bila Milica Popović iz Poljoprivredne, a treća Belma Muratović iz Ekonomsko-ugostiteljske škole.
U skoku u dalj kod dječaka prvi je bio Danijel Maljević iz Poljoprivredne škole, drugi je bio njegov školski drug Ognjen Barać, a treći Dejan Jovović iz Gimnazije.U skoku u vis kod djevojaka prva je bila Hana Hot iz Ekonomsko-ugostiteljske škola, a druga Dunja Leković iz Gimnazije.
U skoku u vis kod dječaka prvi je bio Đorđe Petrić iz Gimnazije, drugi Ajdin Kalamperović iz Poljoprivredne škole, a treće mjesto pripalo je Todoru Nišaviću takođe učeniku Poljoprivredne škole.
U disciplini bacanje kugle kod djevojaka prva je bila Dara Đuričković iz Poljoprivredne škole, druga Ješa Miljanić iz Ekonomsko-ugostiteljske, a treća Jovana Nikolić iz Poljoprivredne škole.
U bacanju kugle kod dječaka prvo mjesto osvojio je Nikola Garčević iz Poljoprivredne škole, drugo Spasoje Caković iz Ekonomsko-ugostiteljske, a treće mjesto pripalo je Danilu Vukoviću učeniku Gimnazije.
U štafeti 4x100m kod djevojaka prva je bila ekipa Poljoprivredne škole, druga Gimnazije, a treća ekipa Ekonomsko-ugostiteljske škole.
U istoj disciplini za muškarce prva je bila ekipa Poljoprivredne škole, a druga ekipa Gimnazije.