Milo davao gorivo za tenkove u Srebrenici * Neprestanim protestima do prelazne vlade * Peruničića imenuju do kraja jula * Kinezi nezakonito oslobođeni takse za gorivo * Na korist mladim istraživačima * Milo davao gorivo za tenkove u Srebrenici * Trideset dana 400 žurki

– Ako glavni kočničari promjena u društvu budu i dalje u prilici da odlučuju, nećemo nikada zatvoriti poglavlja 23 i 24.

Mujo se zaposlio kao cuvar u velikoj firmi i nakon par mjeseci pošalju ga na obavezni kurs iz protivpožarne zaštite. Nakon pismenog ispita došao je red na usmeni, pa komisija upita Muju:

- Rec'te vi nama, kakve korake treba preduzeti u slučaju iznenadnog požara?

Mujo ispali kao iz topa:
- Jako vel'ke i jako brze!

Sport - datum: 2015-07-10 MLADOST PROTIV NEFČIJA ODIGRALA 1:1 I OTIŠLA U DRUGO KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE
Bilo dobrog fudbala Vuković odveo dalje
Podgoričani će narednog četvrtka gostovati u Tirani ekipi Kukešija, koja je eliminisala bjeloruski Torpedo Žodino.
Mladost je spasila čast crnogorskog fudbala. Podgoričani su u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope odigrali 1:1 protiv Nefčija, što je nakon 2:2 iz prvog duela bilo dovoljno za prolaz u naredno kolo. Tim Nikole Rakojevića odigrao je hrabro, nije gubio nadu i kada je na semaforu pisalo 0:1 i na kraju je zasluženo proslavio prolaz dalje. Otišli su na megdan albanskom Kukešiju i ne bi bilo nikakvo iznenađenje da „crveni“ ponove uspjeh od prije dvije godine, kada su stigli do trećeg kola kvalifikacija za ovo takmičenje.
Ni pravih šansi, ali ni golova, nije bilo u prvom poluvremenu. Gosti iz Azerbejdžana su imali više loptu u nogama, prijatili su uglavnom sa distance, a najbolji pokušaj imao je Abdulajev u 37. minutu, kada je sa tridesetak metara odlično šutirao, ali je lopta završila pored same stative gola Milete Radulovića. Mladost je, s druge strane djelovala dosta sigurno, imali su Rakojevićevi izabranici nekoliko dobrih akcija, ali ne i pravu šansu...
Drugi dio igre počeo je prilikom Nefčija. Ruslan Gurbanov je u kaznenom prostoru zalomio jednog igrača Mladosti, a onda uputio loptu ka praznoj mreži. Ali, bukvalno sa gol-linije u polje je izbacio Miloš Lakić. Četiri minuta kasnije zaprijetio je i crnogorski tim. Marko Šćepanović je izveo korner, lopta je kružila oko kaznenog prostora, a onda na dvadesetak metara došla do Mirka Raičevića, koji je volejom prebacio okvir gola. Nedugo zatim gosti su postigli gol, koji je opravdano poništen zbog ofsajda, a onda je u 62. minutu Mileta Radulović spasio „romantičare“. Sa lijeve strane centrirao je Badalov, a Ailton sa peterca odlično šutirao glavom. Međutim, iskusni čuvar mreže Mladosti fenomenalnom interevencijom sačuvao je mrežu. Ipak, u 71. minutu Azerbejdžanci su poveli. Araz Abdulajev je kao tane prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i lako pogodio za 0:1. Dva minuta kasnije Mladost je oštećena. Nakon centaršuta Luke Pejovića sa lijeve strane, Badalova je lopta pogodila u ruku, ali se pištaljka škotskog arbitra Kevina Klensija nije čula... U nastavku akcije Milan Đurišić se našao u velikoj prilici, šutirao je, ali je Mamadov odlično intervenisao. Domaći su u poslednjih desetak minuta napadali, tražili su izjednačenje, a Nefči je prijetio i to veoma opasno iz kontranapada. I mogli su Azerbejdžanci i do drugog gola – posle brzo izvedenog kontranapada Nihat Gurbanov je pogodio statitvu. Ali, ni nakon toga Podgoričani se nisu predavali, tražili su gol i on je stigao u prvom od osam minuta nadokande vremena. Jasmin Muhović, koji je ulaskom na teren unio živost u igru „crvenih“ dao je loptu Ivanu Vukoviću, koji je sa desetak metara pogodio mrežu i podigao oko 4.000 gledalaca na noge – 1:1.
-Bilo je jako teško, prvenstveno zbog vremena, ali i jačine rivala. Međutim, ne pobjeđuje uvijek bolji, a mislim da smo kroz ovih 180 minuta duela sa Nefčijem zasluženo stigli do drugog kola – rekao je junak meča Ivan Vuković.
Mladost je u preostalom dijelu nadoknade izdržala pritisak gostiju i otišla dalje. Na kraju, nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, došlo je do gužve, možda i međusobnog udaranja igrača (Muhović je ostao na travi), ali vrlo brzo sve je smireno... Podgoričani su proslavili prolaz u drugo kolo.D.P.

Mladost 1:1 Nefči