Majke krenule u generalno spremanje * Da je imao volje, imao je i načina * U januaru ove godine dogovarali terorizam od prošle godine * Fabris ima šest primanja i tri stana * Majke krenule u generalno spremanje * Aplauzi i ovacije za„Biser Bojane” * Muzički spektakl u Beogradu

Vozi Mujo kamion kroz Sloveniju. Piči on tako kad odjednom ga zaustavi policajac. Kaže policajac:
Mujo gleda okolo sav u čudu. Opet će policajac:
- Migalec vam ne dela!
Kad Mujo odjednom:
- Ma pusti migalec, gledam gdje mi je prikolica!!!

Sport - datum: 2017-02-16 LIGA ŠAMPIONA – SINOĆ ODIGRANA JOŠ DVA PRVA MEČA OSMINE FINALA
Preokret Reala, rapsodija Bajerna
Već prvi mečevi osmine finala prestižne Lige šampiona, koji su odigrani u utorak donijeli su pregršt uzbuđenja i senzacionalan poraz Barselone od PSŽ-a na „Parku prinčeva” (0:4), kao i Dortmunda koji je igrao bolje od Benfike u Lisabonu (0:1).
I sinoć u Madridu i Minhenu je sve prštalo. Real je samo jednom izgubio u poslednje 33 evropske utakmice na svom „Santjago Bernabeuu”, ali je i Napoli bio bez poraza u 18 utakmica u svim takmičenjima.
Napolitance je na „Bernabeu” dočekala glasna podrška oko 5.000 navijača, a početak u Madridu je malo kasnio zbog minuta ćutanja bivšem predsjedniku „kraljevskog kluba”, Luisa Montehana, koji je preminuo u 94. godini. Potom je domaćin na furiozan način počeo i zaprijetio već u 20. sekundi. Benzema je snažno šutirao, a Reina refleksno sačuvao mrežu Napolitanaca, koji su brzo uzvratili. Sijevnula je kontra preko Hamšika, ali je golman Navas istrčao na vrijeme. U osmom minutu, poveo je tim sa juga Italije. Loše postavljenog Navasa genijalno je kaznio Insinje, za šok u španskoj prestonici. Nije dugo trajalo vođstvo Napolija. Na centaršut sa desne strane u 18. minutu Benzema je glavom proslijedio loptu u mrežu, pošto je Albiol bio kratak u skoku, a drugi štoper gostiju Kulibali bio daleko od francuskog napadača. Preostali dio prvog poluvremena pripao je Špancima, koji su preko Kristijana Ronalda mogli do prednosti, a u 42. minutu Benzema je pogodio stativu.
Na samom početku nastavka, „kraljevi” su poveli pogotkom Krosa, a potom je Kazemiro u 54. minutu fenomenalnim „projektilom” pocijepao mrežu rivala za 3:1. U nastavku su se Napolitanci malo prenuli, ali je domaćin mogao do još kojeg pogotka. Italijani su u 81. postigli gol, ali iz ofsajda u kojem se našao Kaljehon, bivši igrač Reala. Ipak, može se reći da tim iz Napulja, kojeg je sa tribina podržavao i legendarni Maradona, dobro prošao u Madridu.
U Minhenu su se sastali stari rivali, Bajern i Arsenal, po kojeg su Bavarci bili kobni 2005, 2013. i 2014 godine u osmini finala LŠ. Kako se i očekivalo, domaćin je krenuo u snažnu ofanzivu. Već u osmom minutu prvo uzbuđenje na „Alianc Areni”. Snažno je šutirao Vidal sa distance, ali je Ospina bio siguran Bajern je apsolutno kontrolisao utakmicu, a Englezi su djelovali prilično uplašeno i čitavo vrijeme se branili. A onda je na scenu stupio fenomenalni holandski internacionalac Roben, koji je u 11. minutu doveo Bavarce u vođstvo. Toliko puta viđen pogodak Holanđanina, koji je ušao sa desnog krila u sredinu i maestralno pogodio dalji ugao. „Tobdžije” su i dalje bile u podređenom položaju, a onda je u 29. minutu srpski sudija Mažić svirao penal za Engleze. Protestovali su igrači Bajerna, pošto je Levandovski namjeravao da ispuca loptu, ali je šutnuo i tako oborio Košćelnog. Aleksis Sančez nije iskoristio penal, ali je bio najprisebniji i odbijenu loptu proslijedio u mrežu Nemoćnog Nojera i "zaspale" odbrane domaćinaza 1:1. Bavarski navijači su u 35. minutu zvižducima nagradili arbitra, jer nije pokazao da bijelu tačku, iako je lopta pogodila Belerina u ruku prilikom centaršuta Alabe.
Od 53. minuta, nakon nebeskog skoka Levandovskog i asistencije Lama, Bajern je opet imao prednost, a tri minuta kasnije i Alkantara je pogodio mrežu čete Arsena Vengera. U sledećim minutima na terenu je postojao samo jedan tim, bavarski gigant, koji je mogao napuniti mrežu Arsenala. Potop Engleza u drugom poluvremenu nastavljen je novim pogotkom Alkantare u 63. minutu. Igra gostiju, koji su bili na nivou u finišu prvog dijela, raspala se i samo je bilo pitanje, koliko lopti će još završiti u njihovoj mreži? Završila je još jedna, a strelac „rezervista” Tomas Miler za 5:1 kao i prošle sezone.

Bajern – Arsenal 5:1 (1:1)
Stadion: „Alianc Arena” u Minhenu. Sudija: Milorad Mažić (Srbija). Strelci: Roben 11, Levandovski 53, Alkantara 56, 63, T. Miler 88 – A. Sančez 30.
Žuti kartoni: Humels, Lam (Bajern) – Mustafi, A. Sančez, Džaka (Arsenal).
BAJERN: Nojer, Alaba, Humels, H. Martinez, Lam, Vidal, Ć. Alonso, Daglas Kosta(od 84. Kimih), Alkantara, Roben (od 88. Rafinja), Levandovski (od 86. T. Miler).
ARSENAL: Ospina, Gibs, Košelni (od 49. Gabriel), Mustafi, Belerin, Kokelin (od 77. Žiru), Džaka, Ivobi (od 66. Volkot), Ozil, Okslajd-Čemberlejn, A. Sančez.

Real Madrid – Napoli 3:1 (1:1)
Stadion: „Santjago Bernabeu” u Madridu. Sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strelci: Benzema 19, Kros 49, Kazemiro 54 - Insinje 8. Žuti kartoni: S. Ramos, Modrić (Real) – Zjelinski, Mertens (Napoli).
REAL: Navas, Marselo, Varane, S. Ramos (od 71. Pepe), Karvahal, Kazemiro, Kros, Modrić, Dž. Rodrigez (od 76. Lukas Vaskez), Benzema (od 81. Morata), K. Ronaldo.
NAPOLI: Reina, Gulam, Kulibali, Albiol, Hisaj, Diavara, Zjelinski (od 75. Alan), Hamšik (od 83. Milik), Kaljehon, Insinje, Mertens.