Pregovori propali, spremaju se protesti * Fali 50 kreveta za pacijente koje šalje sud * Direktorska fotelja za suprugu poslanika BS-a * Djevojku oteo, mladića pretukao * Pregovori propali, spremaju se protesti * Svenarodni ustanak ili lokalna pobuna * Sumnja i strah

Ide Crvenkapa šumom kod bake i naiđe na vuka. On je pita:
●Crvenkapice, gdje si pošla?
●Idem kod bake.
●A možeš li mi dati adresu tvoje bake?

Sport - datum: 2017-02-22 LIGA ŠAMPIONA – SINOĆ ODIGRANA JOŠ DVA PRVA MEČA OSMINE FINALA
Dva spektakla, preokreti, 14 golova
Utakmicama između Mančester sitija i Monaka, odnosno Bajer Leverkuzena i madridskog Atletika, sinoć je nastavljena prestižna UEFA Lige šampiona. Na programu su bili prvi mečevi osmine finala i donijeli su dva prava spektakla i 14 fantastičnih pogodaka i preokreta, kakvi odavno nisu viđeni.
Mančester siti ove sezone nije u dobroj formi i po mnogima je veliko razočaranje, pošto se očekivalo da khrizmatični trener Pepe Gvardiola sa svojim pulenima osvoji Premijer ligu, pa čak i Ligu šampiona. Gvardiola je pred sinoćnji duel na „Etihadu” imao mnogo probleme sa povredama, zbog kojih u timu nije bilo Aleksandra Kolarova, Gaela Klišija, Ilkaja Gundogana, Gabriela Žezusa i Vensana Kompanija. Vodeći tim francuskog prvenstva, Monako igra napadački fudbal, a portugalski trener Leonardo Žardim je najavio da će se upravo na taj način suprostaviti „građanima”. Tako je i bilo od prvog sudijinog zvižduka. Prštalo je pred ova gola. Gosti su češće bili u povoljnijoj poziciji za pogodak, ali je domaćin od 26. minuta došao do prednosti, poslije sjajne akcije Sanea i realizacije Sterlinga. Nije dugo trajalo vođstvo domaćina, koji je pokušavao da umiri igru. U 32. minutu Radamel Falkao je pokazao kakav je golgeter, koji se poslije dugo vremena vratio u formu. iz vremena kada je nosio dres madridskog Atletika i bio svjetski fudbalski hit. Samo tri minuta kasnije arbitar Lahoz je čini se propustio da dosudi penal za Siti, nakon što je u šesnaesterci srušen Aguero. Odmah su potom Kneževi preko Mbapea mogli do preokreta. U fantastičnom ritmu igralo se i u preostalim minutima do pauze i upravo je u 40. minutu mlađani Mbape iskoristio neopreznost odbrane Sitija za vođstvo gostiju. Nevjerovatna partija Žardimovih momaka, koji su se povremeno poigravali sa favorizovanim protivnikom, posebno Bernardo Silva, koji je činio čuda na sredini terena. U petom minutu nastavka Otamendi je u svom kaznenom prostoru srušio Falkaoa, koji je očajno izveo penal, a onda je stigla kazna. Golman Kneževa Subašić je pogriješio i dozvolio Agueru da iz ne baš idealne pozicije pogodi mrežu.Tri minuta kasnije, u 61. Falkao se iskupio za promašeni penal i pogodio u stilu Dijega Maradone. Desetak minuta kasnije Aguero je volejom za 3:3 nastavio goleadu u Mančesteru. Novi preokret, sada u korist Sitija, donio je Stouns, a nije dugo prošlo, Englezi su preko Sanea vodili 5:3. To je bio i konačan rezultat nevjerovatne utakmice.
Kao prije dvije sezone, Leverkuzen i Atletiko igrali su u osmini finala Lige šampiona. Tada su dalje prošli Madriđani nakon penala, pa su se „farmaceuri” spremili za osvetu i bez suspendovanog Hakana Kalhanoglua, kao i povrijeđenog Džonatana Taha. Gosti su na „Baj Arenu” stigli bez Dijega Godina, Huanfrana, Tiaga, Augusta Fernandeza i Bernabe Baragana. Odličan tempo i sjajna utakmica od samog starta, a onda je na scenu stupio Saul Niguez, koji je u 17. minutu poslije solo prodora i majstorije po desnom krilu pogodio u stilu najvećih asova za vođstvo „jorgandžija”. Nije dugo prošlo, a Gameiro i Grizman su iskoristili grešku štopera Dragovića na centru. Strelac Grizman u 26. minutu za ogromnih 2:0 na „Baj Areni”. To nije pokolebalo „farmaceute”, koji su u par navrata mogli da zatresu mrežu Španaca, koji su iskusno „odradili” vrijeme do pauze. Dinamičan meč viđen je i nastavku. Samo što je počeo drugi dio, Belarabi je završio brzu i tačnu akciju i vratio domaćina „u igru”. Ipak, strpljivi gosti su ubrzo utišali domaće navijače, pošto je Gameiro sa bijele tačke povećao prednost svog tima. Domaćin je potom smanjio autogolom Savića, za koji je ipak kriv golman Atletika. Četiri minuta prije kraja, rezervista Fernando Tores je pogodio za konačnih 4:2. R.Papić

Leverkuzen – Atletiko M. 2:4 (0:2)

Stadion: „Baj Arena” u Leverkuzenu. Sudija: Viliam Kolum (Škotska). Strelci: Belarabi 48, Savić 68. autogol - Saul Niguez 17, Grizman 25, Gameiro 58. iz penala. Žuti kartoni: Henrih, Dragović, Vendel, Aranguic (Leverkuzen) – F. Tores, Gavi, F. Luiz (Atletiko).
LEVERKUZEN: Leno, Vendel, Toprak, Dragović, Henrih, Brandt od 88. Beili), Kampl, Aranguic, Belarabi (od 66. Pohjanpalo), Haverc (od 56. Voland), Ćićarito.
ATLETIKO: Moja, Filipe Luiz, Savić, Gimenez, Vrsaljko, Gabi, Saul Nigez, Koke, Karasko (od 78. F. Tores), Gameiro (od 71. Parti), Grizman (od 78. Korea).

Mančester siti – Monako 5:3 (1:2)
Stadion: „Etihad” u Mančesteru. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija). Strelci: Sterling 26, Aguero 58, 71, Stouns 77, Sane 82 – Falkao 32, 61, Mbape 40. Žuti kartoni: Aguero, Sterling, Fernandinjo, Otamendi, Zabaleta (M.Siti) - Glik, Sidibe, Bakajoko, Falkao, B. Silva, Fabinjo (Monako).
M.SITI: Kabaljero, Sanja, Stouns, Otamendi, Fernandinjo (od 62. Zabaleta), Jaja Ture, D. Silva, De Brujne, Sterling (od 89. Navas), Sane, Aguero (od 87. Fernando).
MONAKO: Subašić, Mendi, Rađi, Glik, Sidibe, Fabinjo, Bakajoko (od 88. Dirar), B. Silva (od 85. Mutinjo), Mbape (od 79. Žermen), Lemar, Falkao.