Tup ugao.

Kako se zove roda na dalekovodu?
●Elektroda.

Sport - datum: 2017-07-07 SUTJESKA NIJE OTKLJUČALA BUGARSKU BRAVU I OPROSTILA SE OD EVROPE Promašaji, promašaji....
Jeftino primljeni golovi i loša igra u Sofiji lišila je igrače Sutjeske evropskog ljeta. Da su izabranici Nikole Rakojevića imali srca, ali i da je golman bio pribraniji u Bugarskoj Nikšićani bi možda ostala na evropskoj mapi. Sinoć prikazano na stadionu kraj Bistrice bilo je zadovoljavajuće. No i pored inicijative i šansi plavo-bijelih dalje ide Levski. Nenadoknadivo je bilo onih 1:3 iz Sofije!
Uvodne minute protekle su u laganoj inicijativi Sutjeske, ali bojažljive napade gosti su lako neutralisali, pa na prvu ozbiljniju šansu nije se dugo čekalo. Igrao se šesti minut kada je Stefan Denković probio po lijevoj strani, dodao do Boža Markovića, a kada se ovaj spremao da poentira izblokirao ga je jedan igrač Levskog. Samo korner, a nakon njega – ništa.
Uzvratio je Levski u 18 minutu, ali Panajotov, sa ivice šesnaesterca nije bio precizan, kao ni Nedić minut kasnije kada je nakon centaršuta loše, kao bek, šutirao glavom. Na sedini poluvremena Vladan Giljen se istakao. Sigurnom intervencijom osujetio je zabavu ganskog internacionalca Narha. U 41. minutu Giljen je opet spasao domaćina. Slobodan udarac sa oko 25 metara izveo je Prohaska a golman Nikšićana akrobacijom istakao kvalitet. Prethodno je, zbog koškanja sa Napuhom zaradio javnu opomenu. Dva minuta prije isteka prvog poluvremena slabo je reagovao Marković i situacija dva na dva je propala.
Prva trećina drugog dijela je ličila na uspavanku, a onda u 61. minutu veliku šansa. Duboka lopta ubačena je sa desne strane Denković je šutirao prema golu, Mitrev odbranio, a Dejan Zarubica pokušao otpadak da pretvori u vođstvo. Na liniji se stvorio bugarski bek. Dejan Zarubica je deset minuta kasnije imao još bolju priliku. Sto postotnu! Opet je asistirao Denković a Zarubica pokušao spoljnim dijelom stopala da prevari Miteva. No, Levski ima dobrog čuvara mreže. Promašaj je Zarubicu poslao na klupu a Bubanju na teren. I nakon toga Sutjeska je jurišala, dosta neorganizovano, ali jurišala. Bugari su znalački branili kapital iz Sofije. Nigdje nisu žurili, pa su na kraju stigli u drugo kolo kvalifikacija Lige Evrope..
Desetak minuta prije kraja Bojan Božović je dobro šutirao, no Bugari su požrtvovano branili i odbranili gol, a kada bi gosti izgubili koncentraciju Nikšićani nisu bili prisebni. Tako je Balša Božović na isteku devedesetog minuta šutirao glavom sa pet metara. Neprecizno!.

SUTJESKA 0:0 LEVSKI