Džek:
- Prema dolje!

Sport - datum: 2017-12-27 ENGLESKA PREMIJER LIGA – 20. KOLO
Lingard spasio Junajted, Kejn rekorder
Fudbaleri Barnlija juče na „Old Trafordu” su potvrdili da nisu slučajno u vrhu tabele engleskog Premijera poslije 20 odigranih kola. Ipak, nisu imali snage da osvoje čitav plijen na gostovanju Mančester junajtedu, iako su u prvom poluvremenu ostvarili dva gola prensosti: Barns je već u trećem minutu doveo goste u vođstvo nakon gužve pred golom Junajteda, a prednost je duplirao Defur iz „slobodnjaka”, deset minuta prije kraja poluvremena. Četa Žozea Murinja se trgla u nastavku i poslednjim trenucima stigla do boda. Lingard je poslije nekoliko minuta na terenu vratio Junajted „u život”, a u nadokandi vremena drugim pogotkom spasao svoj tim poraza (2:2). Ovaj kiks „crvenih đavola” iskoristio je Čelsi, koji se savladao Brajton na svom „Stemfrod bridžu” (2:0) i Junajtedu na bod. Morata i Alonso su srušili „galebove” u zapadnom Londonu, a oba gola postignuta su na početku drugog poluvremena.
Na premijeri 20. runde napadač Totenhema Hari Kejn je upisao novi het trik u visokoj pobjedi svog tima nad Sautemtponom (5:2) i tako postao najefikasniji fudbaler u 2017. godini u „ligama petice”.
Čuveni Bikseng dej je donio i jednu „petardu”. Liverpul je na svom „Enfild roudu” lako izašao na kraj sa poslednjeplasiranim Svonsijem, uz dva pogotka Firmina. U strelce su se još upisali Kutinjo, koji je načeo mrežu Velšana, kao i Arnold i Čemberlejn.
Trijumf pred svojim navijačima ostvario je i Votford i prekinuo crnu seriju od četiri poraza. „Stršljenovi” su bili bolji od Lestera (2:1), koji je vodio golom Mareza u u 37. minutu. Do pauze domaćin je izjednačio, a pogodak za tri boda Votforda postigao je Dukur sredinom drugog dijela. Tri utakmice jučerašnjeg programa završene su bez pobjednika. Na „Vitaliti” stadionu bilo je dramatično. Bornmut i Vest Hem su odigrali meč koji je obilovao preokretima, a na kraju je bilo 3:3. Kolins je doveo „čekićare” u vođstvo, Gosling izjednačio i tim rezultatom je okončan prvi dio. Ake preokreće u 57. minutu rezultat u korist domaćih „trešnjica”, pa Arnautović sa dva gola u finišu dovodi „čekićare” na prag trijumfa. Ipak, Vilson je u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat. Vest Bromvič Albion i Everton su remizirali bez golova na „Houtornsu”, dok je meč Hadersfild - Stouk završen rezultatom 1:1. U Jorkširu je početkom drugog poluvremna video tehnologija pokazala da su milimetri dijelili „grnčare” od izjednačenja. Ins je doveo doveo domaćina u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Sobi.
R.Papić

S E M A F O R
Liverpul – Svonsi 5:0 (1:0) – (Kutinjo 6, Firmino 52, 66, Aleksander-Arnold 65, Okslejd-Čemberlejn 83). Totenhem – Sautempton 5:2 (2:0) – (Kejn 22, 39, 67, Ali 49, Son 51 – Bufal 64, Tadić 82). Bornmut – Vest Hem 3:3 (1:1) – (Gosling 29, Ake 57, Vilson 90 – Kolins 7, Arnautović 81, 89). Čelsi – Brajton 2:0 (0:0) – (Morata 46, M. Alonso 60). Hadersfild – Stouk 1:1 (1:0) – (Ins 10 – Sobi 60). Mančester J. – Barnli 2:2 (0:2) – (Lingard 53, 90 – Barns 3, Defur 36). Votford – Lester 2:1 (1:1) – (Vegue 45, Šmajhel 65.autogol – Marez 37). VBA – Everton 0:0. Večeras: 20.45 Njukasl – Mančester siti. Sjutra:21.00 Kristal Palas – Arsenal
Manč. Siti 19 18 1 0 60:12 55
Mančester J. 20 13 4 3 43:16 43
Čelsi 20 13 3 4 34:14 42
Liverpul 20 10 8 2 46:23 38
Totenhem 20 11 4 5 39:20 37
Arsenal 19 10 4 5 34:23 34
Barnli 20 9 6 5 18:17 33
Lester 20 7 6 7 30:30 27