Opozicija odbranila Berane * Dječaku se bore za život, uhapšeni majka i očuh * U Crnoj Gori 2.925 novooboljelih od raka * Jedan premijerov auto koliko i socijala za 550 porodica * Kina nikad neće prva upotrijebiti nuklearno oružje * Nepravda put ka nejednakosti * O jadu nas Bog zabavio
  Izdanje: 05-02-2018

Boris Raonić, programski direktor Građanske alijanse:
– Imajući u vidu da lideri opozicije ni iz poraza nijesu ništa izgubili i da su sujete velike, teško je očekivati dogovor oko zajedničkog predsjedničkog kandidata.

Student došao kod profesora starogrčke umjetnosti:
- Profesore, htio bih da vas zamolim za ruku vaše kćerke.
- Oh, mladi kolega - na to će profesor smiješeći se - Kako tešku odluku treba da donesem?!... U takvim slučajevima imam običaj da pozovem svog demona, kao što su to stari Grci govorili.
- To uopšte nije potrebno, profesore. Pristanak vaše žene sam već dobio!

Ušao moderan dasa sa tuđom ženom u restoran, mrzi ga da proučava kilometarski jelovnik, pa će onako šeretski:
- Kaži, draga, šta da poručim, ne mogu da se u ovom jelovniku snađem..
- Poruči ambulantna kola. Evo mi muža, ide prema nama!

Му­јо сво­ју же­ну стал­но звао кра­вом. Она се на­љу­ти, ту­жи га и до­би­је пар­ни­цу. Су­ди­ја му за­бра­ни да је та­ко зо­ве, ина­че оде у ћор­ку. Кад су сти­гли ку­ћи, же­на поч­не да га про­во­ци­ра:
– Ааа, не сми­јеш да ме зо­веш кра­вом!
А чо­вјек ће:
– Ћу­ти, же­но, не­мој да те уда­рим ме­ђу ро­го­ве.

Sport - datum: 2018-02-04 VELIKI USPJEH MLADOG CRNOGORSKOG KARATISTE NA EVROPSKOM PRVENSTVU ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE
Bojan Bošković - Foto: Karate klub Omladinac Boškoviću srebro u Sočiju U finalnom meču kategorije do 68 kilograma Bošković je poražen od Francuza Kiliana Siza. Novog prvaka Evrope odlučilo je pravilo da kod neriješenog rezultata pobjednik bude takmičar koji je prvi osvojio poen (1:1)
Karate reprezentacija Crne Gore osvojila je priželjkivanu medalju drugog dana Evropskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u Sočiju, a slavljenik je bio Bojan Bošković. Nakon titule svjetskog prvaka u kadetskoj konkurennciji, Bošković se okitio srebrnom medaljom na debiju u konkurenciji juniora, nakon što je u finalnom meču kategorije do 68 kilograma poražen od Francuza Kiliana Siza. Novog prvaka Evrope odlučilo je pravilo da kod neriješenog rezultata pobjednik bude takmičar koji je prvi osvojio poen (1:1) .Francuski borac je bio zlatni i na prošlogodišnjem prvenstvu Evrope u Sofiji, dok je na Tenerifama osvojio bronzanu medalju. Ima i zlato u kadetskoj konkurenciji na Evropskom prvenstvu na Kipru 2016. godine.
Bošković koji kao junior ima i zlato sa Prvenstva Balkana u Herceg Novom je na putu do finala eliminisao Benjamina Bajramija sa Kosova (1:0), Italijana Rozarija Rođerija (0:0), Čeha Jana Matejku (2:0), Belgijanca Kventina Mahudena (5:3) i u polufinalu Jovana Ćirića iz Srbije (1:0).
- Zadovoljan sam kako sam odradio šampionat. Imao sam šest mečeva i svaki je bio izuzetno težak. Šampionat u Sočiju bilo je moje prvo veliko takmičenje u juniorskoj konkurenciji i medalja iz tog razloga dobija na težini. Medalja će mi donijeti nove bodove na VKF rang listi. Veliko hvala mojoj porodici, Karate klubu Omladinac i treneru Žarku Rakoviću i selektoru Slobodanu Vlahoviću - kazao je Bošković.
Trener Omladinca, Žarko Raković kazao je da je Bošković nezasluženo izgubio finale, navodeći da je prema njegovom mišljenju bio mnogo bolji i aktivniji.
- Francuzu je dosuđen prvi poen u akciji, koja je po mom i mišljenju publike bila Boškovićeva. Sustigao je poen razliku, ali nije bilo dovoljno vremena. Bio je to njegov prvi nastup u juniorima i imao je izrazito teške protivnike. U drugom kolu eliminisao je vicešampiona svijeta, a u finalu protivnik mu je bio zvanični prvak Evrope. Žao  mi je zbog načina na koji je izgubio, zaslužio je zlato i za mene je on prvak - kazao je Raković.
 Od ostalih crnogorskih karatista, Balša Miličković je u kategoriji do 61 kilogram na startu poražen od Finca Miska Salonena  2:1, dok je Ilija Radonjić (do 76) zaustavljen u četvrtom kolu. Radonjić je bio slobodan u prvom kolu, u drugom je savladao Letonca Igora Lesnikova 1:0, a u trećem Andriju Marića iz Srbije 6:2. U meču za polufinale izgubio je od Francuza Reibaka Abdeselema 2:0, koji nije uspio da se domogne finala, čime je Radonjiću zatvorio vrata repesaža. U kategoriji do 59 kilograma Andrea Dragojević poražena je u prvom kolu od Engleskinje Šarlot Hup 8:0, koja je plasmanom u finale povukla u repesaž, gdje je izgubila od Marte Osipove iz Estonije 3:1.
Selektor Slobodan Vlahović kazao je da je osvajanjem srebrne medalje ispunjen zacrtani plan uoči šampionata. On je naglasio da je Bošković bio dominantan u svim borbama i da je iz meča u meč bio sve bolji.
- U finalnom meču odlučile su sitnice. Da su sudije bile realnije sigurno bi pobijedio i u finalu. Ostavio je odličan utisak i nastavio kontinuitet dobrih rezultata. Treba napomenuti da mu je u Sočiju bio prvi nastup u juniorskoj konkurenciji na međunarodnoj sceni - kazao je Vlahović.
 On je pohvalio i nastup Radonjića, navodeći da je uz malo sportske sreće  I on mogao do medalje.
 - Odličan je bio i Radonjić, poražen je u četvrtfinalu. Malo sportske sreće falilo mu je da uđe u borbu za medalju - kazao je Vlahović.
Poslednjeg dana šampionata, na tatami će mlađi seniori u borbama. Od crnogorskih takmičara nastupiće Nenad Dulović (do 61), Mario Hodžić (do 68), Nikola Malović (do 75), Vuk Popović (do 84), Luka Ivanović (preko 84), Ksenija Rajović (do 61) i Vasilisa Bujić (do 68). Šampionat u Sočiju okupio je 956 takmičara iz 35 država Evrope.D.K.