Mandić, Paja i Sinđa opasnost po bezbjednost BiH * Lekić podržao Draginju * Tužio Opštinu zbog odmora * Nikšićanina traže spasioci i 200 mještana * Vladimir Putin oduvao konkurenciju * Otkud sad to da neko izjavljuje da hoće da bude čovjek, a ne lider, šef, ekspert i slično? Jesu li se naše uši zasitile tog rječnika, jesu li se naše oči nagledale te utakmice, gdje je sve važnije bilo neg * Spomenici
  Izdanje: 19-03-2018

Filip Vujanović, predsjednik Crne Gore:
– Očekujem da će građani Plužina imati razumijevanja što je dan izbora u okviru praznika Dana nezavisnosti.

Radio neki frizer u nekom gradu u nekoj državi u SAD.
Jednog dana mu uđe cvjećar u radnju i kad ga je ovaj ošišao, cvjećar pita
koliko treba platiti. Frizer odgovori da on to radi iz hobija i da
ne može primiti novac. Cvjećar ode sav srećan. Sjutra kad je frizer došao na
posao, našao je pred vratima prekrasan buket od 20 cvjetova.
Drugog dana mu uđe pekar u radnju i kad ga je ovaj ošišao, pekar pita
ne može primiti novac. Pekar ode sav srećan. Sjutra kad je frizer došao na
posao, našao je pred vratima kutiju s 20 krofni.
Trećeg dana mu uđe Mujo u radnju. Kad ga je ovaj ošišao, Mujo upita
ne može primiti novac. Mujo ode sav srećan. Sjutra kad je frizer došao na
posao, našao je pred vratima 20 Bosanaca koji čekaju na šišanje.

Sport DRUGA LIGA CRNE GORE – 21. KOLO
Sa utakmice Jedinstvo-Jezero Barani na plus pet
Mornar - Mladost Lješkopolje 2:0 (0:0)

Stadion SRC „Topolica”. Gledalaca: oko 500. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Nenad Živković (Podgorica) 2 i Miloš Vlahović (Podgorica) 2. Strijelci: Merdović u 57. i Kalačević u 72. iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Vujošević (Mornar), Tiodorović, Tomašević (Mladost).
MORNAR: Delibašić 2, Kalačević 2,5, Vujošević 2,5 Šćepanović 2, Merdović 2,5 (od 90. Šo), Jovančov 2,5 (od 83. Bušković), Divac 2 (od 75. Gardašević), Pajović 2, Dabetić 2, Bubanja 2, Popović 2.
MLADOST LjEŠKOPOLjE: Lakićević 1,5, Mugoša 1,5, Tiodorović 1,5, Dulović 1, Drešković 2, Tomašević 2, Jovanović 1 (od 86. Vučićević), Matuoke 1, Suzuki 1,5 (od 75. Muhović), Čelebić 2, Seratlić 1 (od 59. Šćepanović).
Igrač utakmice: Luka Merdović (Mornar) 2,5.
Luka Merdović je juče još jednom pokazao da je majstor za „slobodnjake”. Šutirao je sa preko 30 metara i pogodio tačno ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa, i tako doveo u 57. minutu Mornar u vođstvo, na jučerašnjem derbiju Druge lige na „Topolici” protiv ekipe Mladosti. U lijepoj fudbalskoj predstavi Barani su izvojevali četvrtu pobjedu u proljećnjem dijelu prvenstva, bez primljenog gola.
Da su domaći favoriti, i da ne treba da se plaše ekipe Mladosti, pokazali su već u prvom poluvremenu, ali Jovan Pajović u 12, Vladan Bubanja u 21. i Filip Kalačević u 33. minutu nisu uspjeli da pogode mrežu Borisa Lakićevića.
Bolju igru Baranis us krunisali u nastavku. Merdović je evrogolom iz slobodnog razveselio navijače, i posle duže vremena na „Topolici” su se čuli aplauzi. Omaleni Nikola Divac je u 72. minutu ušao u šesnaesterac, srušio ga je Jovan Mugoša, a sa bijele tačke siguran je bio Kalačević, koji je postigao svoj deseti gol ove sezone. Do kraja utakmice gosti su bili potpuno razbijeni, ali Sava Gardašević u dva navrata i Jovančov nisu bili precizni iz prilika kada su se sa golmanom gostiju našli oči u oči.D.S.

Igalo – Berane 0:0

Stadion: „Solila” u Igalu. Gledalaca: oko 200 Sudije: Savo Vujović (Cetinje) 1,5. Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) 2 i Dejan Pavićević (Podgorica) 2. Žuti karton: Gajić (Igalo)
IGALO: Bjelica 2, Bakrač 2 , Đukanović 2, Šofranac 2, Simović 1,5, , Koprivica 2, (od 87. Đorđević -) Pavićević 1,5 Matić 1,5, Vilotijević 2 (od 71. Kopitović 1,5), Gajić 1. Vučić 1.
BERANE: Kastratović 2,5, Raković 2, Osmajić 2, Vulević 1, Ne. Tmušić 2,5, Šoškić 1, Dašić 1, Korać 0,5 (od 46. Isljami 2), Lekić 0, Nišavić 2 (od 55. Sasaki 1), Ni. Tmušić 1.
Igrač utakmice: Stefan Kastratović (Berane) 2,5
Na „Solilima” mreže su mirovale a što je tako krivac je golman Kastratović, koji je odbranio šuteve Koprivice i Gajića, dok je šansu utakmice imao Pavićević, koji je u 37. minutu imao zicer i već savladao golmana gostiju, ali je prebacio gol. U drugom poluvremenu gosti su uspostavili ravnotežu, ali po teškom terenu nije bilo pravih prilika u dobroj utakmici kojoj su jedino nedostajali golovi.Z.Š.

Jedinstvo - Jezero 1:0 (1:0)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: 300. Sudije: Miloš Bešović (Podgorica) 1,5. Pomoćnici: Uroš Rašović (Podgorica) 1,5 i Vojin Ostojić (Podgorica) 1,5. Strijelac: Mrdak u 4. minutu. Žuti kartoni: Kesjuke (Jedinstvo) a Šoć (Jezero).
JEDINSTVO: Joksimović 1, Gordić 1, Kriještorac 1 (od 57 Drašković 1), Mrdak 1,5, Poljak 1 (od 56 D. Banda 1), Nikolić 1, H. Banda 1, Kesjuke 1,5, Vukadinović 1,5, Idrizović 1 (od 82 Muzurović-), Baošić 1,5.
JEZERO: Asanović 1, Tući 0,5 (od 52 Šoć 1), Jovićević 1, Ilić 0,5, Sekulović 0,5, Ajković 1, Gazivoda 0,5 (od 60 Rajković 0,5), Zindović 1, Anđušić 1 (od 80 Ćorić-), Krcić 1, Karadžić 1.
Igrač utakmice: Mizokami Sesjuke (Jedinstvo) 1,5.
Treću proljećnu pobjedu Jedinstva potpisao je Milivoje Mrdak, golom koji je postigao već u četvrtom minutu. Ispostavilo se da je taj trenutak odlučio pobjednika i Bjelopoljce svrstao u hit proljeća. Od četiri odigrane utakmice ostvarili su tri pobjede i jedan remi.
Imali su domaći još jednu stopostotnu priliku koju nije uspio da iskoristi Dragan Nikolić, ali je golman Igor Asanović odlično intervenisao. Gosti nisu ozbiljnije uspjeli da zaprijete golu domaćih.M.N.

Bokelj – Lovćen 1:2 (0:0)

Stadion: pod Vrmcem. Gledalaca: 200. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Vladimir Radenović (Herceg Novi) – 2 i Marko Bulatović (Podgorica) – 2. Strijelci: Bulatović u 50. za Bokelj, a G. Vujović u 73. i 77. minutu za Lovćen. Žuti kartoni: L. Maraš (Bokelj), Adžić (Lovćen).
BOKELj: Popović 0, Banićević 1,5, Batuta 1,5, Pajović 1,5 (od 66. L. Maraš –), Vukmarković 0,5, Ognjanović 1, Kašćelan 1, Pepić 1, Bulatović 2 (od 74. Nikezić –), Mandić 1, Braunović 2 (od 67. Grbić –).
LOVĆEN: Perović 2, Radunović 2, Tatar 2, M. Draganić 2, Bujiša 1,5 (od 54. Đurović 2), Bogdanović 2, Adžić 1,5 (od 56. J. Vujović 2), G. Vujović 2,5, Stevović 2, Marković 2, Latković 1,5 (od 67. N. Draganić–).
Igrač utakmice: Goran Vujović (Lovćen) – 2,5.
Lovćen je u Kotoru, nakon preokreta u finišu, stigao do pobjede nad domaćim Bokeljom – 2:1.
Kotorani su poveli u 50. minutu, kada je nakon centaršuta Pepića Bulatović loptu glavom smjestio u mrežu. Ipak, Cetinjanima su bila dovoljna četiri minuta za preokret. Iskusni Goran Vujović je u 73. minutu najprije izjednačio rezultat rezantnim udarcem sa 15 metara, da bi samo četiri minuta kasnije, nakon njegovog šuta, golmanu Popoviću lopta je ispala iz ruku i na zaprepašćenje svih završila u mreži. Z. Š

Čelik – Otrant 1:1 (0:1)

Stadion: Čelika. Gledalaca: oko 100. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje) 2. Pomoćnici: Vasko Dragojević (Podgorica) 2 i Slobodan Stanković (Cetinje) 2. Strijelci: Vujović u 68. za Čelik, a M.Divanović u 35. minutu za Otrant. Žuti karton: Mučalica, Tadić, Zečević i Mirković (Čelik), Ivanović, Padović, R.Rudović i Džanović (Otrant).
ČELIK: Karadžić 2, Mučalica 0,5, Lalatović 1, Tadić 1,5, Savićević 1, Cimbaljević 0,5 (od 46. Ostojić 1,5), Zečević 1, Mitrović 1 (od 90. Đurković -), Tepavčević 1 (od 64. Krivokapić -), Vujović 2, Mirković 1,5.
OTRANT: Mećikukić -, Padović 1,5, Tačibana 1 (od 46. Alibegu 1,5), R.Rudović 1,5, Božović 1, Pepić 1,5, Ivanović 1 (od 76. V.Rudović -), Z.Divanović 1, M.Divanović 2, Nikolić 2, Škrelj 1,5 (od 46. Džanović 1).
Igrač utakmice: Aleksandar Karadžić (Čelik) 2.
Konačno su fudbaleri Čelika, uspjeli da prekinu seriju poraza. Nakon sedam vezanih poraza, zabilježili su remi protiv Otranta, što je svakako za klince iz Čelika pozitivan ishod.
Gosti su stigli do prednosti u 35 minutu. Sa lijeve strane loptu je pred gol Nikšićana uputio Tačibana, Nikolić je glavom loptu spustio do Mehmeda Divanovića koji je bio precizan. Mogao je Škrelja, tri minuta kasnije, da duplira prednost Ulcinjana.
Nakon skoro četiri mjeseca, igrači Čelika su u 68. minutu zatresli protivničku mrežu. Mirković je dodao do Zečevića, koji je proslijedio loptu do Vujovića. On je preciznim udarcem pronašao put do mreže Otranta. Gosti su imali priliku da vrate plus na svoju stranu. Najveća je bila ona Nikolićeva u finišu utakmice, ali se još jednom istakao mlađani čuvar mreže Nikšićana Karadžić. B.K.

Cetinje – Ibar 1:3 (0:3)

Stadion: „Lugovi” u Budvi. Gledalaca: oko 100. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Ivan Klačar (Bar) (Podogrica). Strijelci: Jamato u 48. za Cetinje, a Hot u 8. i 39. i Stanisavić u 19. minutu za Ibar
CETINjE: Miura, Jamato, Vujović (Gluščević), Mujoviuć, Pecović, Abdović, Rudović, Petričević (Mirković), Bojanović (Čavor), Latković, Ćosović.
IBAR: Kuč, Čolić, Šutković, Dž. Škrijelj, Kosović, Hot (Murić), Goranović, Stanisavić (Ćipranić), De. Škrijelj, Prebiračević, Jeknić (Kalezić).
Ibar je na „Lugovima” već u prvom poluvremenu trasirao put ka prvoj pobjedi u drugom dijelu sezone. U nastavku mladi tim Cetinja koji se već pomirio sa selidbom u niži rang uspio je samo da ublaži poraz. D.K.