Istraga stala kada su došli do ministra * Osuđena za kupovinu glasova na listi DPS-a * Bojaniću 10.000 od Demokrata, 5.000 od SNP-a * „Toščelik“ nezakonito otpustio radnike * Istraga stala kada su došli do ministra * Superfinale je moj san * Uvježbaćemo sve do savršenstva
  Izdanje: 04-05-2018

Predrag Šćepanović, sveštenik Mitropolicije:
Dok su ljudi poštovali Božje zapovijesti bilo je malo ili nimalo razvoda brakova.

Pričaju Mujo i Haso, pa kaže Mujo Hasi:
– Haso, da znaš kako su mene jurile žene kad sam bio mlađi?
Mujo na čaršiji naleti na Fatinog dermatologa, pa ga ovaj prepozna i upita:
– Je l` šta pomogla ona prirodna voćna maska koju sam prepis`o Fati?
Mujo slegnu ramenima:
– Jest`, vala, sve dok je nije skinula..

Sport UEFA EVROPA LIGA – ODIGRANI REVANŠI POLUFINALA
Atletiko u novom finalu
U Madridu i Salcburgu sinoć su odigrani revanši polufinala drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja, Evropa Lige. U finalu, koje je na programu 16. maja u Lionu, za pehar će se boriti Atletiko, treći put u poslednjih osam godina. dok su se u Salcburgu igrali produžeci, a končan rezultat nam nije poznat zbog ranijeg zaključenja ovog broja našeg lista.
Na prepunoj madridskoj „Vandi Metropolitanu”, Atletiko je ugostio Arsenal, poslije remija u Londonu (1:1). Strateg Madriđana Dijego Simeone je na teren poslao standardan sastav, bez većih iznenađenja, sa dvojcem u napadu – Antoanom Grizmanom i Dijegom Koštom. Simeone je zbog crvenog kartona u prvoj utakmici sinoć bio na tribinama, a „jorgandžije” je sa klupe predvodio njegov pomoćnik German Burgos. I Arsen Venger se odlučio za najbolji tim sa kojim trenutno raspolaže, a u startnoj postavi „tobdžija” ponovo nije bilo mjesta za Miktarjana. Za engleski tim ovo takmičenje je bila poslednja prilika da se domogne Lige šampiona, koju obezbjeđuje samo pobjednik. Odmah nakon što je arbitar označio početak susreta, vidjelo se da će Englezi krenuti ofanzivnije, a da će domaćin kao i na „Emirejtsu” prije sedam dana čekati njihovu grešku. Prvu ozbiljniju priliku ima je napadač engleskog tima, Lakazet u 28.minutu, kada je bio sam ispred Oblaka ali se spetljao. Desetak minuta kasnije Grizman je imao priliku da ugrozi Ospinu. To se desilo u poslednjem napadu prvog dijela, kada je Grizman sjajno asistirao Košti, koji je bio neumoljiv za veliko slavlje na „Vandi”. Atletiko je bio bolji, a bolje je otvorio i drugo poluvrijeme, ali se od 55.minuta malo probudila i Vengerova četa, koja nije bila dorasla polufinalu jednog UEFA takmičenja.
Već nakon uvodnih minuta bilo je jasno da revanš Salcburga i Marseja donijeti mnogo bure. Gosti su bolje otvorili meč i u šestom minutu nakon prekida mogli uvećati 2:0 iz prve utakmice. Žestoko je bilo i na tribinama „Red Bul Arene”, a utisak je da bilo više Francuza, nego domaćih Austrijanaca. Gosti su bolje krenuli i zaprijetili iz par prekida, a onda su „umrtvili” ritam i povremeno ozbiljnije kretali ga mreži „bikova”. Jednostavno, francuski velikan je iskusno kontrolisao i „otaljavao” posao. Za to vrijeme austrijski tim je praktično bio bezopasan do samog finiša prvog dijela, kada je imao nekoliko pokušaja sa distance. Gosti su preko Žermena u dva navrata, odmah zaprijetili u nastavku i nastavili da troše vrijeme. Bilo je tako do solo akcije Ajdare, koji je u 53. minutu pogodio i probudio svoj tim. Salcburg je našao novu energiju i u 65. minutu povećao prednost autogolom Sara. U samom finišu arbitar Karašov je previdio penal za Marsej, pa je drama nastavljena u produžecima...
R.Papić

Akteri
Atletiko M. – Arsenal 1:0 (1:0) – prvi meč:1:1
Stadion: „Vanda Metropolitano” u Madridu. Sudija: Đanluka Roki (Italija).
Strelac: Dijego Košta 45 minut. Žuti kartoni: Gabi, Saul Nigez, Dijego Košta (Atletiko) – Vilšer, Monreal, Mustafi (Arsenal).
ATLETIKO: Oblak, Lukas, Godin, Himenez, Tomas Parti (od 90. Savić), Koke, Gabi, Saul Nigez, Vitolo (od 74. Korea), Grizman, Dijego Košta (od 83. F. Tores).
ARSENAL: Ospina, Monreal, Košelni (od 12. Čambers), Mustafi, Belerin, Džaka, Ramzi, Vilšer (od 68. Miktarjan), Velbek, Ozil, Lakazet.
Salcburg – Marsej .... (0:0) – prvi meč:0:2
Stadion: „Red Bul Arena” u Salcburgu. Sudija: Sergej Karašev (Rusija). Strelci: Ajdara 53, Sar 65. autogol. Žuti kartoni: Ajdara, Ramaljo (Salcburg) - Sar, M. Lopez, Rami, Žermen, Paje (Marsej).
SALCBURG: Valker, Ulmer, Čaleta-Car, Ramaljo, Lajner, Beriša, Samaseku, Ajdara, Šlager (od 84. Minamino), Guldbransen (od 69. Hvang), Dabur.
MARSEJ: Pele, Amavi, Luiz Gustavo, Rami, Sar, M. Lopez (od 69. Zambo), Sanson, Okampos, Paje, Tovan, Žermen (od 84. N`Ži).