ljaju s onim Englezom. Kako te samo ljubio! Mogao ti je učiniti sve šta je htio, a ti ni riječi!

Uze iz džepa dvije marke, baci ih u šaht i reče:
– E, sad se isplati sići...

Sport FAJNAL-FOR LIGE ŠAMPIONA ZA RUKOMETAŠICE U BUDIMPEŠTI
Đer i Vardar ponovo za krunu
Drugu godinu zaredom rukometašice Đera i Vardara igraće u velikom finalu fajnal-fora u Budimpešti. Mađarski i makedonski prvak opravdali su uloge favorita u polufinalnim duelima i zasluženo će odigrati poslednjih 60 minuta ove sezone. Đer će pokušati da uzme četvrtu, dok će Vardar imati poslednju priliku da osvoji prvu i istorijsku titulu, budući da najbolje igračice napuštaju Skoplje na kraju sezone.
U prvom polufinalu Đer je nošen podrškom sa tribina kontrolisao meč od starta protiv CSM Bukurešta i vodio praktično svo vrijeme. CSM Bukurešt je bolje otvorio drugo poluvrijeme i stigao do egala u 42. minutu (16:16), ali je nakon tajm-auta Ambrosa Martina Đer ponovo zaigrao agresivniju odbranu, napravio seriju 3:0 i ispostavilo se prelomio meč. Do kraja izabranice Pera Johansona nisu uspjele da se nijednom približe, a sa samo raspoloženom Kristinom Neagu nisu ni mogle nešto više da urade protiv branioca titule.
- Nismo mogli da pariramo Đeru u svim segmentima. Pri rezultatu 16:16 imali smo loptu, ali je onda Grimsbo nanizala tri-četiri odbrane. Imali smo previše oscilacija – kazao je trener CSM Bukurešta Per Johanson, koji ni u drugom pokušaju neće uspjeti da osvoji titulu sa rumunskim timom.
Odbrana Đera ponovo je bila granitna.
- Znali smo moramo odigrati dobru odbranu, jer je to bio ključ za pobjedu. Bili smo fokusirani, znali smo šta moramo da radimo i srećna sam što ćemo ponovo igrati u finalu – kazala je sjajna golmanka Đera Kari Grimsbo.
I drugo polufinale bilo je lišeno rezultatske neizvjesnosti. Vardar je dominirao od starta protiv Rostova, gotovo čitav meč imao konstantnu prednost od tri-četiri gola i debitantu na završnom turniru nije dao nikakvu šansu. Odbrana Vardara bila je na visokom nivou, predvođena sjajnom na golu Amandin Lejno, dok su u napadu raspoložene bile Andrea Lekić i Andrea Penezić sa po sedama golova.
- Znamo po šta smo došli, revanš za prošlogodišnje finale nas čeka. Iskusnije smo za finale prošle sezone, ali Đer ga ima još više od nas. Biće napeto i neizvjesno do kraja, ali nadam se da konačno nosimo pehar u Skoplje – kazala je Penezić.
Finale se igra danas u 18.00 časova, a od 15.15 zakazan je meč za treće mjesto.D.K.

CSM Bukurešt – Đer 20:26 (10:12)
„Laslo Pap arena” u Budimpešti. Gledalaca: 11.500 Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: CSM Bukurešt 4 (2), Đer 5 (4). Isključenja: CSM Bukurešt 2, Đer 6 minuta.
CSM BUKUREŠT: Ungureanu, Grubišić, Hagman, Kurtović  4 (1),  Gulden 1, Frafjord, Neagu  6 (1), Mehmedović 3, Iglon, Manea 4, Jorgensen 1, Niombla, Kurea 1, Jakobsen.
ĐER: Grimsbo, Kiš, Afentaler, Hansen, Merk, Gorbic 5, Pal, Oftedal  5, Amorim  4, Althaus 1, Grot 7 (4), Broh 2, Fodor, Bodi 2, Puhalak, Gonzales.

Rostov - Vardar 19:25 (7:10)
„Laslo Pap arena” u Budimpešti. Gledalaca: oko 9.000 Sudije: Floresku i Stoja (Rumunija). Sedmerci: Rostov 6 (4), Vardar 2 (2). Isključenja: Rostov 2, Vardar 8 minuta.
ROSTOV DON: Sedojkina (osam odbrana), Pesoa (tri odbrane), Slivinskaja, Managarova, Petrova, Sen, Rodrigez 2, Vjahireva 3, Sudakova, Makeeva 2, Kaliničenko, Dembele 3, Bulatović 3, Ilina 5, De Oliveira, Kabral 1, Borščenko.
VARDAR: Lejno (17 odbrana i sedmerca), Suslina (jedna sedmerac), Radičević 4, Klikovac, Sazdovska, Kuznecova, Lazović 3, Penezić 7, Keramičieva, Čanadžija 1, Lakrabe 2, Hmirova, Cvijić, Lekć 7, Petrović, Ristovska 1.

Krajova osvojila EHF Kup

Rumunska Krajova osvojila je peha EHF Kupa, pošto je u revanšu finala savladala Vajpers sa 30:25 i nadoknadila minus od četiri gola iz prvog dulea u Norveškoj (22:26).
U redovima Krajove najefikasnije su bila crnogorska reprezentativka Bobana Klikovac i bivša igračica Budućnosti, Željka Nikolić sa po pet golova. Klikovac se tako na najljepši način oprašta od Krajove, jer je još ranije dogovorila prelazak u FTC.