Vlada namješta poslove Roćenovom kumu * Opasan „eksplozivom” napao ženu, pa popio otrov * Džigi u minusu 475.471 euro * Pas izujedao dječaka * Vlada namješta poslove Roćenovom kumu * Albanija spasava Angelu Merkel * Rajh na zemlji

– Pisac nikada ne može dovoljno uraditi za svoj narod i vjeru.

N/A

Sport GRUPA F
Srećni Njemci
Šlager jučerašnjeg dana, duel između Njemačke i Švedske u Sočiju, počeo je velikom ofanzivom Pancera, aktuelnih svjetskih prvaka. Tako nešto se i očekivalo s obzirom da su Njemci poraženi u prvom meču sa Meksikom. Spas su sinoć našli poslije preokreta i pogotka Krosa u petom minutu nadoknade vremena, uz obilatu pomoć VAR-a i sudije Marčinijaka.
Počelo je šansom Vernera u trećem minutu, a desetak kasnije Berg je bio „licem u lice” sa Nojerom ali je zaustavljen, čini se nepropisno. Poljski arbitar Marčinijak nije reagovao, ali je utisak da je pogriješio. I prethodne večeri, tokom duela Srbije i Švajcarske „VAR je ostao nijem”, pa je pitanje šta je svrha ove tehnologije i ima li to FIFA svoje favorite kao mnogo puta ranije? Šveđani su se pred meč suočili sa problemima, pošto su tri reprezentativaca doživjela trovanje i nisu bila u pogonu, ali to nije omelo Skandinavce da se upuste u pravi fudbalski rat sa četom Joakima Leva, koji je u odnosu na startni duel uveo četvoricu novajlija. Pritisak Elfa je bio ogroman, ali bez prave šanse. Uzdrmane i nesigurne Njemce Šveđani su kaznili u 32.minutu, kada je Toivonen sjajno lobova Nojera. Odgovora šokiranih Njemaca do kraja prvog poluvremena praktično nije bilo, osim jednog šuta Gundogana, ali su Toivonen i Berg propustili prilike da nokautiraju rivala. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Rojs pogađa za 1:1. Imali su Njemci potom nekoliko šansi za preokret, a Šveđani su u nekoliko navrata spašavali „živu glavu”. U finišu, Boateng je „pocrvenio” i ostavio saigrače na cjedilu.
Sjajni Meksikanci
Reprezentacija Meksika je nakon Njemačke savladala i Južnu Koreju (2:1) i približio se plasmanu u osminu finala. U odličnom meču na „Rostov Areni”, „sombrerosi” su još jednom pokazali da imaju tim za velika djela.
Prvu veliku priliku imali su fudbaleri iz Koreje, Mun je pokušao glavom nakon kornera, ali je golman Očoa pokazao klasu. Potom je Jang igra rukom u svom kaznenom prostoru, a srpski arbitar Mažić odmah pokazao ne bijelu tačku. Meksikanci su poveli pogotkom Vele, a samo dva minuta kasnije, Meksikanci su mogli da dupliraju prednost. Lajun se oprobao sa ivice šesnaesterca, ali je Čo maestralno sačuvao mrežu. Lozano je do kraja prvog dijela mogao da se upiše u strelce, ali napadač PSV-a bio neprecizan. Nakon 15-tak minuta u nastavku Gvardado je zaprijeto, ali je Čo još jednom bio na visini zadatka. U 66. minutu, čuvar mreže „azijskih tigrova” je bio nemoćan. Fantastični Lozano je proigrao Ćićarita, koji rutinski duplira prednost svog tima. Tako je Ćićarito ispisao istoriju meksičkog fudbala, pošto je postao prvi igrač koji je u dresu „sombrerosa” postigao 50 golova. U nastavku, selekcija iz Azije je pokušavala da dođu do gola, imala prilike, ali bez dobre realizacije. Ipak, Korejci u 90.minutu stižu do prvog gola u Rusiji. Napadač Totenhema Son je fantastično šutirao sa ivice kaznenog prostora i zastresao mrežu.

Južna Koreja – Meksiko 1:2 (0:1)
Stadion: „Arena” u Rostovu na Donu. Gledalaca: 43.472. Sudija: Milorad Mažić (Srbija). Strelci: Hung Min Son 90 - Vela 26.iz penala, Ćićarito 66. Žuti kartoni: Jang Gvon Kim, Jang Li, Sung Vu Li, Vu Jang Jung (J.Koreja).
J. KOREJA: Hun Vo Čo, Jong Li, Hjun So Jang, Jang Gvon Kim, Min Vu Kim (od 84. Hong Čil), Sung Jong Ki, He Čan Hvang, Se Jong Ju (od 64. Sung Vu Li), Seon Min Mun (od 77. Vu Jong Jung), Hung Min Son, Jae Sung Li.
MEKSIKO: Očoa, Vaskonselos, Moreno, Salsedo, A. Velaskez, Lajun, Herera, Gvadrado (od 68. R. Markez), Vela (od 77. Dos Santos), Lozano (od 71. Korona), Ćićarito.

J.Koreja 2 0 0 2 1:3 0
Treće kolo (27.06) J.Koreja – Njemačka, Meksiko – Švedska.

Njemačka – Švedska 2:1 (0:1)
Stadion: „Fišt Olimpik” u Sočiju. Gledalaca: 44.287. Sudija: Šimon Marčiniak (Poljska). Strelci: Rojs 48, Kros 90 - Toivonen 32. Žuti kartoni: Boateng (Njemačka) – Ekdal, Larson (Švedska). Crveni karton: Boateng (Njemačka) u 82.
NjEMAČKA: Nojer, Kimih, Ridiger, Boateng, Hektor (od 87. Brandt), Rudi (od 31. Gundogan), Kros, T. Miler, Draksler (od 46. M. Gomez), Rojs, Verner.
MEKSIKO: Olsen, Augustinson, Grankvist, Lindelof, Lustig, Kleason (od 74. Durmaz), Larson, Ekdal, Forsberg, Toivonen (od 78. Guideti), Berg (od 90. Telin).