Mađar telekom priznao umiješanost Ane Đukanović * Blažovim partnerima ugovor od 4,7 miliona * Žalba Žugića pala, Radović nije odavala službene tajne * Kad su građani složni, vlast mora da popusti * Republika Srpska nije Karadžićev projekat * Ako Vašington razmjesti rakete u Evropi, ciljaćemo Ameriku * Svečana ukletva
  Izdanje: 21-02-2019

Dragan Koprivica, profesor doktor:
– Glavni zadatak Javnog servisa je pranje lika i djela velikog vođe.

Zgodna i lijepa djevojka stoji na prelazu.
Naiđe izrazito ružan i star čovjek u crvenom ferariju i pita je:
- Hoćete li da vas povezem?
Djevojka odgovori:
- Je l’ idete možda na sjever?
- Da - obraduje se starac.
- E, onda mi pozdravite Eskime! - reče djevojka pobjedonosno.

Sport - datum: 2019-02-20 BUDUĆNOST DEKLASIRALA „FENJERAŠA”, EKIPU MORNARA
„Petarda” pod Goricom
Pod Goricom je juče odjeknula „petarda”. Budućnost je u prvom proljećnom kolu deklasirala „fenjeraša” Telekom Prve crnogorske lige, slabašnu ekipu Mornara.
– Zadovoljan sam sa tri osvojena boda i činjenicom da smo sve golove postigli iz lijepih akcija. Pet golova će nam svakako podići samopouzdanje, ali je i bilo grešaka na sredini terena i odbrani, koje nas danas nisu koštale, a mogle bi da nas koštaju u derbiju sa OFK Titogradom u narednom kolu. Zadovoljan sam kako su odigrale novajlije. Potrebno je međutim još vremena da se uigramo. Ne potcjenjujem nikoga, međutim, nadam se da ćemo ući u seriju pobjeda do duela sa Sutjeskom, gdje ćemo vidjeti da li smo pravi ili nismo – rekao je šef stručnog štaba Budućnosti Branko Brnović.
Centralna figura prvog poluvremena bio je Miloš Mijić. Bosanskohercegovački veznjak je već u trećem minutu doveo „plavo-bijele” u vođstvo, tako što je loptu iz voleja sa desne strane poslao u donji suprotni ugao. U 29. minutu Mijić je poslužio Draška Božovića na 18 metara od gola, a ovaj preciznim udarcem iz prve po drugi put zatresao mrežu ispod južne tribine. Mijić se u 33. minutu našao u prilici, ali je sa šest metara šutirao pored stative. U 44. minutu je Periša Pešukić centrirao sa desne strane, golman Marko Novović odbio, ali samo do Božovića, koji je pokušao da primiri loptu i na kraju je dobio samo korner. Međutim, nakon tog udarca iz ugla, u šesnaestercu Barana se najbolje snašao Mijić. Zadnji vezni je snažno šutirao, Novović odbio, ali samo do Miloša Krkotića, koji je povisio na 3:0. U 64. minutu je viđena majstorija Ilije Tučevića. Šut lijevog beka je prvo izblokiran, ali mu se lopta vratila, nakon čega je sa pet metara iskosa lobovao golmana i jednog defanzivca gostiju. Lopta je padala iza gol linije, a Igor Ivanović je prikucao i „ukrao” pogodak svom saigraču – 4:0. Konačan rezultat postavio je rezervista Mihailo Perović u 81. minutu iz jedanaesterca, tako što je loptu lagano po zemlji poslao u desni donji ugao. Prethodno je istog igrača u kaznenom prostoru oborio golman ekipe sa „Topolice”, Novović. Imali su Podgoričani još nekoliko prilika. U 85. minutu je topovski šut novajlije Dušana Stoiljkovića završio u spoljnem dijelu mreže, na mjestu gdje se spajaju prečka i stativa, dok je „bombu” Luke Mirkovića sa 16 metara u sudijskoj nadoknadi, odbio Novović.
Mornar nikad slabiji i ako se po jutru dan poznaje, siguran putnik u Drugu ligu. Udarac Danila Lekovića sa 16 metara preko prečke, dobra prilika Balše Buškovića, iskosa sa lijeve strane, kada je golman Budućnosti Milan Mijatović jedini put morao da interveniše i smušeni potezi Nina Vukmarkovića i Stevana Markovića u protivničkom šesnaestercu u finišu meča, malo su od ekipe koja debelo zaostaje za rivalima.
– Kada sam dolazio obećao sam napadački fudbal. Uostalom, mi smo u situaciji da ne možemo igrati na bod, jer nam takav pristup ništa ne donosi. U svakom meču moramo ići otvoreno i na pobjedu pa makar primili pet golova, kao danas. Teško je za kratko vrijeme promijeniti navike (defanzivne) pojedinih igrača. Realno, nemamo ni kvalitet. Tu sam tek pet treninga. Odigrali smo samo jedan kontrolni meč sa Jedinstvom, koji nije bio pravi parametar. Nadam se da će sve biti bolje kada nam se vrate povrijeđeni fudbaleri, da ćemo prije svega biti trkački potentniji, da će mladi igrači napredovati, jer je evidentno da je ekipa nespremna – kazao je trener Mornara Zvonko Kalezić.
Mitar Radunović

Budućnost – Mornar 5:0 (3:0)

Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 500. Sudija: Miloš Savović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) – 2, Dragan Vujović (Cetinje) – 2. Strijelci: Mijić u 3, Božović u 29, Krkotić u 45, Ivanović u 64. i Perović iz jedanaesterca u 81. minutu. Žuti kartoni: Marković, Vojvodić, Leverda, Vujošević (Mornar).
BUDUĆNOST: Mijatović –, Pešukić 1,5, Boljević 1, Damjanović 1,5, Tučević 1, Mijić 2, Mirković 2, Božović 2 (od 77. Terzić –), Krkotić 1 (od 59. Stoiljković 1,5), Ivanović 1,5, Vujačić 1 (od 66. Perović 1,5).
MORNAR: Novović 0,5, Vujošević 1, Marković 0,5, Rudović 0,5, Vojvodić 0 (od 55. Merdović 0,5), Brnović 0,5, Martinović 0,5, Vukmarković 1, Leković 0,5 (od 23. Barjaktarović 0,5), Bušković 1, Leverda 0 (od 66. Račić –).
IGRAČ UTAKMICE: Miloš Mijić (Budućnost) – 2.