-Škola za srednje i više stručno obrazovanje „Sergije Stanić” ispratila je još jednu generaciju turističkih tehničara, tehničara usluživanja, tehničara kulinarstva, tehničara prodaje, kao poslastičara, kuvara, konobara i prodavača. Oko 300 maturanata, koji će u daljem životu biti odgovorni članovi društva, proslavilo je završetak četvorogodišnjeg školovanja.
– Naši đaci su u toku školovanja bili u mogućnosti da budu dio turističkih ili ugostiteljskih timova, tako da su spremni da na tržištu rada pokažu svoje znanje i vještine. Mnogi od njih učestvovali su na raznim takmičenjima i donosili školi medalje, a većina njih je bila na ljetnjoj praksi u poznatim hotelima, restoranima i turističkim agencijama. Đaci koji izučavaju nekoliko stranih jezika, spremajući se za rad u oblasti turizma, takođe su postizali značajne rezultate na međunarodnim susretima i manifestacijama, koje su podrazumijevale znanje engleskog, francuskog, italijanskog i ruskog jezika. Škola se može pohvaliti učenicima koji stiču znanje iz struke za koju su odlučili da im bude buduće zanimanje, ali isto tako njeguju i svoje talente i interesovanja, pa su često organizovani programi u kojima se recituje, pjeva igra... Nadamo se da smo, prije svega, uradili ono što je najvažnije za društvenu zajednicu, odnjegovali dobre i kvalitetne ljude, koji će, nesumnjivo, biti odgovorni članovi društva – poručio je Darko Vukčević, direktor škole.
N.S.
III - 11
Kuvar
odjeljenski starješina
Dragana Raičević
Nataša Brajević
Sergej Bulatović
Marko Đuković
Balša Đukanović
Andrija Đurkinjak
Aleksandar Jovović
Andrija Jovović
Nermina Kačar
Ljubica Kaluđerović
Ema Kolenović
Rajka Labović
Strahinja Lozo
Aleksandar Lakićević
Valentina Lazović
Milena Manojlović
Lazar Mijatović
Marija Milošević
Sanela Omeričić
Anja Pavićević
Mijajlo Perović
Gordana Peruničić
Nina Ulićević
IV – 6
tehničar prodaje
odjeljenski starješina
Ranko Đurović
Radojica Backović
Jovan Bačvanski
Ilija Vujačić
Ana Vuković
Milica Gagović
Balša Dragović
Tijana Dulović
Jovana Đuretić
Aleksandra Ivanović
Lana Ivanović
Mia Janjušević
Anđela Jašović
Ivan Jovanović
Matija Kažić
Andrea Kovačević
Jovana Kovačević
Sanja Krstović
Sabina Ličina
Anđela Milić
Adela Muhamedović
Nemanja Nešković
Rade Popović
Dragana Radusinović
Jovana Rakčević
Adelisa Sijarić
Mihajilo Stevanović
Arijeta Čukaj
Andrea Vasiljević
Dragana Božović
IV – 3
tehničar usluživanja
odjeljenski starješina Dražen Radovanović
Pavle Božović
Danko Bubanja
Luka Bulatović
Ratko Vojinović
Srđan Davidović
Gavrilo Doderović
Nikola Drašković
Savo Đukić
Petar Đurović
Ivan Kažić
Marko Kalezić
Rajko Klikovac
Filip Kovačević
Nikola Lakićević
Haris Luković
Predrag Martinović
Božidar Mijanović
Borko Milošević
Luka Pavićević
Vukašin Radinović
Nikola Raičević
Stefan Rakočević
Nikola Sošić
Filip Tripunović
III– 10
prodavač
odjeljenski starješina
Bahta Kočan
Ines Avdijaj
Mladen Asanović
Miloš Božović
Milica Vlahović
Filip Durković
Matija Dragojević
Tamara Đinović
Jovana Jovanović
Jovana Jovićević
Anđela Josipović
Katarina Kapičić
Svetlana Kaluđerović
Ivana Lazarević
Alma Ličina
Semra Ličina
Jovan Lekić
Danijel Mitrović
Andrija Perošević
Aleksandra Perošević
Andrijana Perović
Veselinka Rajović
Filip Raičković
Jelena Radmanović
Jovana Radusinović
Sabina Rastoder
Jelica Stanišić
Teodora Caković
Slaven Klikovac
III- 8
Kuvar
odjeljenski starješina
Anđela Veljić
Aleksandra Vlahović
Tamara Vuković
Pero Vulanović
Bojana Gazivoda
Kristina Delibašić
Svetlana Delić
Aco Drakić
Nikola Dušaj
Nikola Zlatanović
Milena Jeknić
Veljko Kovačević
Nikola Kojičić
Anđelko Krstevski
Nemanja Labović
Jovana Lazović
Nikolina Lasica
Ivan Lukačević
Nemanja Medenica
Jelena Nikač
Uroš Pečurica
Nikolina Popović
Sandra Radonjić
Petar Radusinović
Irena Ramović
Radojica Smolović
Alena Strinić
Bojan Čelebić
Miloš Škuletić
IV– 4
tehničar kulinar
odjeljenski starješina
Snežana Popović
Saška Bazović
Luka Bojović
Anđela Vujošević
Zorka Vukčević
Željko Vukčević
Anđela Vućić
Vidak Vučeljić
Jelena Globarević
Marko Globarević
Milena Grgurović
Tanja Đurović
Adelisa Erović
Ivana Klikovac
Jelena Maraš
Boris Martinović
Dejana Matanović
Dejana Matković
Vukašin Milunović
Adisa Mujković
Igor Pavićević
Maša Pavlović
Božidar Paljević
Paola Popović
Mladen Radosavović
Milena Rašović
Andrijana Savić
Aleksandar Stojanović
Ratko Stojanović
Jovan Tajić
Kristijan Ćeranić
Marija Uskoković
Nikola Škuletić
Filip Šuković
IV – 5
tehničar kulinar
odjeljenski starješina
Jelena Jovićević
Nihad Ajdarpašić
Milka Bošković
Ivana Bulatović
Milena Bulatović
Nataša Vlahović
Savo Vukčević
Janko Vukčević
Stefan Garić
Anđela Gačević
Jovan Davidović
Stefan Damjanović
Lazar Dobrović
Jelena Dedić
Emil Decević
Marijana Drašković
Nikolina Dujović
Todor Knežević
Itana Kukuličić
Dragan Lakić
Vasilije Leovac
Vladislav Marković
Lazar Momić
Predrag Novićević
Predrag Perić
Nikola Radović
Boško Radusinović
Balša Stojanović
Luka Tomović
Sava Tomović
Sreten Ćirović
Arijan Hot
Jana Čabarkapa
Slaven Čađenović
Luka Čejović
IV – 2
turistički tehničar
odjeljenski starješina
Nada Đurović
Jelena Asanović
Bojana Anđušić
Arnela Beharovic
Kaja Bogojević
Rajna Božović
Jelena Vešković
Lidija Vilotijević
Bojana Vujičić
Kristina Vujičić
Maša Globarević
Petar Gudović
Kosta Davidović
Kristina Davidović
Balša Drobnjak
Teodora Drobnjak
Tijana Drobnjak
Vasilije Đukić
Nina Jeknić
Jelena Jokanović
Tamara Kljajić
Mladenka Laban
Ivana Leković
Milica Marković
Anđela Milošević
Anđela Mirotić
Jana Nenadović
Pavle Otašević
Anđela Popović
Gojko Popović
Janko Radović
Nikolina Radović
Gordana Radulović
Marija Rajković
Anja Rovčanin
Anđela Rubežić
Lana Strugar
IV-1
turistički tehničar
odjeljenski starješina
Gordana Zeković
Miloš Barjaktarović
Bobana Bigović
Petar Bogojević
Stana Božović
Vuk Bojanić
Milica Bulatović
Matija Vujović
Barbara Vukadinović
Sonja Damjanović
Milica Danilović
Jelena Drljević
Marko Đoković
Suzana Đonlekić
Mirjana Zečević
Anastasija Ivanović
Lana Ivanović
Luka Ivanović
Đuro Jovetić
Andrea Jovićević
Ivana Lukovac
Luka Mandić
Teodora Markuš
Kosta Milačić
Jovana Minić
Mirjana Muratović
Marija Pokrajac
Milica Leonte Pricopie
Slađana Radunović
Jelena Sekulić
Marija Sekulić
Kristina Sošić
Vladan Tiganj
Sara Todorović
Damjan Tomić
Sara Čađenović
Omar Šabotić
Stefana Šebek
III - 5
Konobar
odjeljenski starješina Milica Živković
Nusret Beriša
Stevan Đurišić
Nikola Ivanović
Emir Kozica
Tomo Lakićević
Blagoje Lakčević
Slobodan Lukovac
Filip Ljumezi
Danijel Marašević
Veljko Matanović
Luka Matanović
Miloš Mitrović
Zarija Mićković
Nikola Mićković
Ivan Pavićević
Ilhan Popara
Marko Radojević