Podmetnut pištolj iz kojeg je ubijen Migi Kruščić * Umjesto odbornika, zahtjev za smjenu podnio DPS * Svađaju se, ali ništa ozbiljno * Ljekar može da odbije liječenje zbog uvrede * Tehničkom vladom do povjerenja * Bregzit bez sporazuma, Britanija u raspadu * Rekonstrukcija hrvatske vlade do kraja jula

- Evo zašto: dođem ja kući i viknem: ‘Huso! Donesi babi pivo.’ A kad tamo - dva piva!

Pita Mujo:
- Fato, ‘oćeš andol?
Šta će mi andol kad me ne boli glava?
- E, to sam htio da čujem!

Sport - datum: 2019-07-10 PRVO KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE – UBJEDLJIV PORAZ OFK TITOGRADA U SOFIJI
Sa meča u Sofiji Potop u nastavku CSKA – OFK Titograd 4:0 (1:0)
Stadion Bugarske armije. Gledalaca: Sudija: Luis Godinjo (Portugal). Strijelci: Evandro u 40, Tijago u 53, Džeferson u 55. i Malinov u 73. minutu. Žuti kartoni: Mendi, Roganović, Đalović (OFK Titograd).

CSKA: Černiauskas, Atanasov, Galabov, Nunjo Tomas, Džeferson (81. Zanev), Ruben Pinto, Tijago, Evandro (73. Bikel), Fabrini, Keri (60. Malinov), Sou.

OFK TITOGRAD: Ivanović, Roganović (65. Perišić), Činedu, Banović, Živković (86. Gašević), Raičević, Nikolić, Mendi, Pavlović (78. Brnović), Novović, Đalović.

Ostao je revanš u Podgorici, ali nakon teškog poraza u Sofiji biće samo puka formalnost – fudbaleri OFK Titograda u prvom poluvremenu su se i nekako držali protiv favorizovanog CSKA, ali su u nastavku potpuno pali i doživjeli potop. Na megdan Osijeku u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope će bugarski velikan, a izabranici Dragoljuba Đuretića će u Podgorici nastojati da poprave utisak.

U prvom poluvremenu meča u Sofiji crnogosrki predstavnik uspio je da pruži jak otpor rivalu, dobro stajao na terenu, a u dva navrata je ozbiljno i zaprijetio preko Radomira Đalović. Kazna za te neiskorištene prilike je stigla u 40. minutu – nakon loše reakcije golmana Ivanovića Brazilac Evandro je domaćina doveo u vođstvo. U nastavku igra OFK Titograda se raspala, pa je Ivanović još tri puta morao da vadi loptu iz mreže.

- Zadovoljan sam fizičkim nastupom. Igra u prvom poluvremenu je bila dobra, trudili smo se i parirali. Nismo iskoristili prilike, domaćin je to iskoristio. Imamo za čim da žalimo. Stajali smo dobro, potom u drugom primili dva brza gola i sve je otišlo u korist domaćina - kazao je nakon meča trener Dragoljub Đuretić.

D.K.

Boks

Rendžers i Hajduk završili posao

Škotski Glazgov Rendžers i Hajduk iz Splita opravdali su uloge favorita u prvim susretima kvalifikacija za Ligu Evrope i upisali pobjede na gostovanjima. Rendžers je na Gibraltaru sa 4:0 savladao Sent Džozef, dok je Hajduk na Malti sa 2:0 slavio protiv tamošnjeg predstavnika Gzire.

Rudar – Zeta 1:1 (0:0)
Stadion: „Braće Velašević”. Gledalaca: 350. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Strijelci: Piranić u 10. i Đurišić u 56. za Iskru, a Sekulić u 22, Raičević u 43. i Mendi u 81. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: Drinčić, Boričić (Iskra), Mendi, Petrović (OFK Titograd).

Iskra: Mrvaljević 1,5, Pejović 1,5, Kumburović 1, Nikač 1,5, Burzanović 2 (od 83. Milačić –), Jovanović 2, Đurišić 2, Drinčić 1,5, Piranić 2 (od 87. Kovačević –), Đuričković 1,5, Boričić 1,5.

OFL Titograd: Ljuljanović 2, Roganović 2, Raičević 2,5, Mendi 2 (od 88. Gašević –), Novović 1,5, Ojdanić 1,5, Petrović 1,5 (od 89. Brnović –), Živković 2, Pavlović 2, Sekulić 2,5 (od 87. Perišić –).

Igrač utakmice: Mirko Raičević (Titograd) – 2,5.