Kupio firmu za 40 centi pa zaradio dva miliona * Vlada ćuti, Ramuš Haradinaj crta granice * Podijelio ih odbor za izborne reforme * Policija zabranila bogosluženje * „Zvučni zid” poziva na igru * Zaboravili ste kad vam je crnogorski barjak valjao * Država se zadužila još 24 miliona eura
  Izdanje: 20-08-2019

Ana Marija Musa, BIVŠI HRVATSKI POVJERENIK ZA INFORMISANjE:
Nema razloga da se zaštiti podatak zašto je neko povlašćen da sredstvima građana, prikupljenim kroz poreze, dobije ono na šta drugi nemaju pravo.

Kaže Mujo cimeru Hasu:
- Haso, jel to pukla sijalica, hajde da je promjenimo!
Haso se slaže i mjenja se sijalica.
- A šta s ovim što je pukla? Da je bacamo?
- Neka je za sada, valjaće preko dana.
Razgovaraju dvije plavuše:
- A onda mi je rekao kako je u početku mislio da sam farmaceut! Znaš li šta je to?
- Ne znam.
- Nisam ni ja znala, ali sam mu za svaki slučaj opalila šamar.

Sport - datum: 2019-08-19 ISKRA U GOLUBOVCIMA ZASLUŽENO POBIJEDILA DOMAĆU ZETU
FK ZETA Bodovi otišli u Danilovgrad
Fudbaleri Iskre nastavili su sa dobrim partijama i osvajanjem bodova na „Trešnjici”. Pobijedili su Danilovgrađani domaću Zetu sa 1:0, imali su još nekoliko prilika i kada se sve sabere njihov trijumf je potpuno zaslužen.

-Mislim da samo zasluženo osvojili bodove, da smo bili bolji za taj jedan gol. Trebali smo utakmicu da riješimo u prvom poluvremenu kada smo igrali izvaredno. Rezultat od 1:0 je jako varljiv, pa smo u drugom poluvremenu u nekim situacijama loše stajali na terenu, ali smo ipak imali šansu i za drugi gol. Na kraju, i ova minimalna pobjeda je dovoljna, a ekipi Zete želim sreću nastavku sezone - rekao je Aleksandar Nedović, šef stručnog štaba Iskre.

Gosti su u prvom poluvremenu imala inicijativu u prvom poluvremenu, koju je u 35. minutu uspjela da kruniše golom. Milan Đurišić je nakon ubacivanja sa strane, prihvatio loptu u kaznenom prostoru i sa sedam-osam metara pogodio lijevi donji ugao Akovićevog gola. Imali su gosti nakon toga još dvije dobre prilike. Camaj je samo dva minuta posle vođstva sa 17 mezara uzdrmao prečku, a u 42. minutu posle centaršuta Vladislavu Rogošića, Đurišić je sa peterca glavom prebacio okvir gola. Kada je u pitanju igra domaćina ona nije bila kakva se očekivalo, ali su i pored toga nekoliko puta zaprijetili. Kapiten Goran Milojko je u 13. minutu sa 25 odlično šutirao, golman Blažić je morao da boksuje, onda smo vidjeli dva pokušaja mladog Matije Lambulića. U 30. minutu je loptu sa 12-13 metara poslao pravo u naručje golmana Iskre, a tri minuta kasnije je posle dodavanja Balše Goranovića, zahvatio jako slabo.

Iskra je u nastavku kontrolisala stvari na terenu, a u 62. minutu su mogli do drugog gola. Rogošić je sa nešto više od 20 metara dobro šutirao, odbio je Aković loptu, natrčao je Đurišić i poslao je u mrežu. Međutim, gol je zbog ofsajda poništen.

-Igrali smo protiv jako dobra ekipa, koja će po individualnom kvalitetu juriti vrh tabele. Pokazala je danas na pretenduje na to. S druge strane, mi smo dali određeni maksimum. U prvom dijelu smo imali dvije situacije iz kojih smo mogli do gola prije nego Iskra. Mučili smo se u nastavku, probali izmjenama, nije uspjelo... Idemo dalje, ima još dosta da se igra i svaka utakmica će biti priča za sebe - kazao je Dejan Roganović, strateg tima iz Golubovaca.

D.P.

Zeta - Iskra 0:1 (0:1)
Stadion: „Trešnjica”. Gledalaca: 400. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Marijan Paunović (Berane) - 2 i Srđan Jovanović (Bar) - 2. Strijelac: Đurišić u 35. minutu.

ZETA: Aković 1, Tuzović 1, Baošić 1, Ceklić 1, Đ. Vukčević 1, Milojko 1,5, S. Krstović 0,5 (od 46. S. Vukčević 0,5), Goranović 0,5, Jamoa 0,5 (od 83. L. Lambulić -), Sekulić 1, M. Lambulić 0,5 (od 46. Bošnjak 0,5).

ISKRA: Blažić -, Malešević 1,5, Camaj 1,5 (od 90. Mandić-), Šahman 1,5, Karaklajić 2, Đurišić 2, Drinčić 2, Obradović 1,5 (od 87. Kumburović), Rogošić 1,5 (od 71. Boričić-), Jovanović 2, Milić 1,5.

Igrač utakkice: Milan Đurišić (Iskra) - 2.