Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Poništili milionsku raspodjelu zbog neregularnosti * Poništili milionsku raspodjelu zbog neregularnosti * Vlada promijenila Bojanićev bord * Ukradeno blindirano vozilo sa novcem * Za dan umrlo petnaestoro,vakcinisano 0,91 odsto građana * Žive luksuzno ali neće da plaćaju alimentaciju * Pod lupom milionska imovina u Budvi
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 17-03-2021

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Milo Đukanović, predsjednik Crne Gore:
Rezultat u Nikšiću nije moj politički kraj.

Vic Dana :)

- Perice, nabroj mi pet stvari koje sadrže mlijeko?
- Učiteljice, ovako: sir, kajmak, puter i dvije krave.


- Šta kaže plavuša kad joj neko ispriča vic o plavušama?
- Ne kontam!


- Zašto vučeš tu pseću kućicu? - pita Mujo Hasa.
- Moj pas je slomio nogu, a ja ga izveo malo u šetnju.







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

   
Podgoricom - datum: 2021-03-16 BOTUNJANI OD NADLEŽNIH ZAHTIJEVAJU DOZVOLU
Traže uklanjanje nanosa Traže šljunak koji je Morača nanijela Ne želimo da idemo po dubini rijeke već samo ono što je Morača nanijela sa strana. Na taj način spašavamo imanja i imamo zarade jer od toga živimo, kaže Stanić
Dan - novi portal
Nekoliko vlasnika građevinskih mašina iz Botuna traže od nadležnih da im dozvole da organizovano uklanjaju nanose šljunka uz Moraču kako bi od tog posla imali zaradu. Zauzvrat nude da uz kontrolu čiste rijeku od smeća i sprečavaju da nosi okolna imanja. Kažu da ih Komunalna inspekcija svakodnevno obilazi i kažnjava.

Kako je kazao Aleksandar Stanić nude da održavaju korito rijeke, a spremni su i da ga čiste i od otpada.

– Neka dođu ti stručni ljudi da vide nanose. Oni se moraju očistiti. Mi tražimo da nam dozvole da to uradimo. Ne želimo da idemo po dubini rijeke već samo ono što je Morača nanijela sa strana da uklonimo. Na taj način spašavamo okolna imanja da se ne obruše, a i mi imamo zarade jer od toga živimo. Podigli smo kredite da bi kupili mašine koje sada ne možemo da koristimo.Kad god bi krenuli da radimo došla bi Komunalna inspekcija i kaznila nas. Mi ne tražimo da kopamo nego da čistimo nanose. Nas koji bi to radili ima oko 30. Čistili bi i smeće i uopšte održavali korito Morače u tom dijelu. Moraju imati sluha za nas jer od tog posla živimo. Ako nam ne dozvole mi ćemo sa mašinama u korito i neka nas hapse. Spremni smo i da plaćamo državi koliko treba za održavanje korita. Kakva je sad situacija ako voda nadođe pomjeriće branu – rekao je Stanić.

Dejan Ćetković ističe da ako ponovo nadođe Morača odnijeće imanja.

– Hoćemo samo da čistimo, a neka nas kontrolišu stručni ljudi. Prvo neka dođu da vide koliki su nanosi koji će ponijeti okolna imanja ako nadođe Morača. Ranije smo nadležnima ovo tražili, ali su rekli da ne može. Ovako će Morača zaprijetiti kućama. Preko puta nas već ima štete. Bolje da se sa naše strane prekopava pa da ta voda otiče. Kad smo ovih dana pokušavali to da uradimo inspekcije su dolazile. Objasnili smo da radimo to zbog bezbjednosti imanja i kuća, ali i za našu korist, međutim neće da čuju – kaže Ćetković.

Načelnik Komunalne inspekcije Branislav Radusinović saopštio je da su u prethodnom periodu inspektori obilazili lokacije na donjem toku rijeke Morače.

– U vremenu kontrola nijesu zatečene radnje na eksploataciji šljunka u rejonu Botuna. Takođe, inspektori redovno obilazi ove lokacije u cilju suzbijanja eksploatacije šljunka. U sklopu redovnih aktivnosti naši inspektori obilaze donji tok rijeke Morače, a inspekcijski nadzor se vrši i po prijavama građana. Regulacija riječnih korita je moguća samo uz saglasnost Ministarstva poljoprivrede i ruralnog razvoja, i podrazumijeva uklanjanje sprudova, proširenju korita i izgradnji obaloutvrda. Saglasnost se izdaje samo u svrhu interventnih radova, poput uklanjanja uskih grla u koritima rijeka i slično, a čije bi odlaganje moglo prouzrokovati štetne posljedice. Da bi dobili posao, kandidati moraju biti prijavljeni kao pravno lice, dok se ne može pojedinačno raditi na eksploataciji šljunka i pijeska – kazao je Radusinović.

A.D.




Gutić: Poboljšati odnos prema vodi
Konkretan zahtjev od mještana Botuna nijesmo dobili, pa se o njemu ne možemo odrediti, kazao je Damir Gutić, direktor Uprave za vode.

– U Crnoj Gori je 2017. godine uveden moratorijum na eksploataciju rječnih nanosa sa ciljem da se smanje pritisci na rječna korita, smanji nelegalna eksploatacija i uvede više reda u ovoj oblasti. Restriktivna politika tokom moratorijuma je imala uspjeha, ali ti efekti trebaju biti još bolji. Uprava za vode zajedno sa drugim institucijama čija je to nadležnost, je odlučna da koristeći sve zakonske mehanizme unaprijedi stanje svih vodotoka. Za to je potrebno angažovanje svih institucija, pomoć medija i javnosti kako bi se poboljšao naš odnos kao građana prema vodi, kao opštem dobru – rekao je Gutić.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"