Đina sakrila 3,8 miliona dolara u švajcarskoj banci * Ako ne bude pozivnice za NATO, biće izbora * Nema izručenja zbog ratnih zločina * Put skliznuo pet metara, čitavo brdo se odronjava * Đina sakrila 3,8 miliona dolara u švajcarskoj banci * Na Pešteru blokirano 10.000 ljudi * Superiorne

- Iz zoološkog vrta.
- Otkud ti to Perice, pita učiteljica, a on će:
- Pa kad je prije neko veče nestala struja, tata je ljutito rekao: Vidi, ovi majmuni opet isključili.

Sport MLADOST UBJEDLJIVA PROTIV MOGRENA Miroje Jovanović umirio Budvane
Mladost je nastavila trku Rudarom za prvo mjesto. „Crveni” su juče u nehumanim uslovima za igru pobijedili Mogren sa 3:0 i na taj način opravdali ulogu favorita u ovom meču. „Crveni” su u prvom poluvremenu igrali uz pomoć vjetra, postigli tri gola i zasluženo upisali tri nova boda.
– Uslovi za igru bili su izuzetno teški, ali smo maksimalno ozbiljno prišli meču i riješili ga u svoju korist. Postigli smo tri gola, imali još nekoliko dobrih prilika i kada se sve sabere zasluženo osvojili tri boda – rekao je nakon meča Srđa Nikić, pomoćni trener Mladosti.
Podgoričani su poveli u 16. minutu. Bogdan Milić je na ivici šesnaesterca grudima loptu odložio za Ivana Vukovića, koji je preciznim udarcem pogodio mrežu Nikole Marčelje – 1:0. Četiri minuta kasnije Milić nije iskoristio stopostotnu šansu – vješto je izbjegao ofsajd zamku i onda sa tri metra pogodio u glavu golmana gostiju. Ipak, u 35. minutu „crveni” su duplirali prednost. Milić je počeo akciju, Miloš Đalac sa desne strane ubacio loptu u kazneni prostor za Miroja Jovanovića, koji je sa sedam-osam metara bio precizan – 2:0. Svega šest minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Jovanović je prihvatio loptu na lijevoj strani, želio je da centrira, ali je ona nošena vjetrom promijenila smjer i završila u suprotnom gornjem uglu gola Budvana – 3:0. Do odlaska na odmor Milić nije iskoristio još jedan zicer – sa desetak minuta pogodio je prečku.
U nastavku meča je vjetar bio saveznik Budvana, ali se to na terenu nije mnogo vidjelo. Da je tako potvrdio je i trener gostiju Branislav Milačić, koji je sredinom drugog dijela ustao sa klupe i svojim igračima rekao: „Napravite dva tačna pasa i vodim vas na večeru”. Jedino vrijedno pomena što su u tom periodu napravili igrači Mogrena bio je šut sa dvadesetak metara Ivana Delića u 65. minutu, ali je loptu koja je išla pod prečku, golman Mileta Radulović skrenuo u korner. S druge strane, Mladost je u 67. i 71. minutu propustila još dva zicera. Prvo je Jovanović, na asistenciju Milića, promašio loptu na svega nekoliko metara od gola, a potom se u idealnoj prilici našao i Milan Đurišić, ali je Marčelja bio uspješniji. U nadoknadi vremena Budvani su ipak mogli do počasnog gola, ali je Mileta Radulović zaustavio udarce Miodraga Zeca i Stefana Nedovića.
– Ovo su bili nehumani uslovi za igru. Ipak, moram istaći da je najbolji akter meča bio vjetar. Iz tri šuta je u prvom poluvremenu donio domaćinu veliku prednost, a u nastavku utakmice bio je naš najbolji igrač, jer nam je sačuvao mrežu – rekao je u svom stilu Branislav Milačić i potom dodao:
– Ne mogu biti zadovoljan igrom. Mladost je zasluženo pobijedila i ja im čestitam na trijumfu.D.P.