Od 302 glasača ostalo 16, šetaju ih i po 60 kilometara * Kašćelan preživio sačekušu * Ustavni sud da spriječi odmazdu * Isplatili 98.000 eura sumnjive socijale * Erdogan se izvinio Putinu * Britanija neće da se razvede od EU * Bregzit – jutro poslije

Sjede dvije žabe u bari. Jedna je potpuno mirna, dok druga non-stop skače kao luda. Mirna žaba kaže onoj drugoj:
A druga odgovori:
●Ne, spid.

Sport - datum: 2016-06-27 SVJETSKI PRVAK SE POIGRAVAO SA SLOVACIMA
Silna Njemačka Njemačka lako sa Slovacima
Svjetski fudbalski prvak Njemačka ovjerila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva, ubjedljivim trijumfom nad selekcijom Slovačke u Lilu (3:0). Blistavu partiju kod Pancera pružio je Julijan Draksler, koji je kao i njegivi saigrači, demonstrirao silu u ovoj utakmici.
Od početka meča, Slovaci su pokazali da će igrati bunker, ali je ta taktika pala već nakon osam minuta, kada je Žerom Boateng dalekometnim projektilom načeo mrežu rivala. Pet minuta kasnije Panceri su imali priliku da dupliraju vođstvo, pošto je Martin Škrtel skrivio penal, ali je golman Kozačik pročitao Mesuta Ozila. To je bio prvi promašen jedanaesterac Elfa na kontinentalnim prvenstvima. Ipak, Njemci su nastavili sa ofanzivom i lijepe akcije su se ređale pred golom neambicioznog slovačkog sastava. Draksler je u dva navrata mogao do gola, a drugi pokušaj iz okreta je izazvao divljenje na tribinama. Najbolju priliku četa Jana Kozaka imala je pet minuta prije kraja poluvremena. Pekarik je centrirao sa desnog krila, Kucka zahvatio loptu glavom, ali je Manuel Nojer sjajno intervenisao. Dva minuta kasnije, Panceri su povećali prednost. Draksler je ređao odbrambene igrače rivala, a onda pravovremeno uposlio Marija Gomeza, koji iz prve šalje loptu u mrežu.
I drugo poluvrijeme proteklo je u znaku izabranika Joakima Leva. Draksler je pogotkom u 63. minutu krunisao golom sjajnu partiju. Elf je posebno u finišu izgledao moćno, kada su u igri bili „rezervisti” Lukas Podolski i Bastijan Švajnstajger, ali Njemci u tom periodu nisu postigli nijedan pogodak. Uglavnom se igralo pred golom odličnog Kozačika, a pravi zicer je u nadoknadi vremena propustio Toni Kros.
U četvrtfinalu Njemačka čeka boljeg iz duela Italija – Španija.

Njemačka – Slovačka
3:0 (1:0)

Stadion: „Pjer Morua” u Lilu. Sudija: Šimon Marčiniak (Poljska). Strelci: Boateng 8, M. Gomez 43, Draksler 63. Žuti kartoni: Kimih, Humels (Njemačka) – Škrtel, Kucka (Slovačka).
NjEMAČKA: Nojer, Hektor, Humels, Boateng (od 72. Hauedes), Kimih, Kedira (od 76. Švajnstajger), Kros, Ozil, Draksler (od 72. Podolski), T. Miler, M. Gomez.
SLOVAČKA: Kozačik, Gumber (od 84. Salata), Đurica, Škrtel, Pekarik, Hrošovski, Škrinjar, Hamšik, Kucka, Duris (od 64. Šestak), Vajs (od 46. Greguš).