Sa mnom mogu raditi šta hoće, dušu mi ne mogu uzeti * Odbornik DPS-a napao aktiviste Demokrata * Katnić pocijepao dokaze BIA * Za sporno zapošljavanje preko šest miliona * Sa mnom mogu raditi šta hoće, dušu mi ne mogu uzeti * Bijela vrana * Uvozili smo Albance
  Izdanje: 23-11-2017

Hazbija Kalač, predsjednik Bošnjačke demokratske:
– Bošnjačka stranka postala je klasični biro rada i izgubila je političko dostojanstvo.

Na prednjem sjedištu sjedi čovjek i pored njega na suvozačevom mjestu sjedi plišana igračka medvjed. Policajac zaustavlja čovjeka i pita ga:
- Da li znate da nije dozvoljeno držanje medvjeda na prednjem sjedištu?
Čovek mu odgovara:
- Ali to je plišani medvjed.
Policajac:
- Rasa nije bitna!

Momak gleda prijateljicu i ne skida oči s nje. Ona:
• Ne gledaj me tako, znaš da moje srce pripada drugom.
On:
• Znam, ali mene srce i ne interesuje...

Pitaju Šakiru:
- Kakva si ovih dana?
Veli ona:
- Vaka, naka e-e.

Sport LIGA ŠAMPIONA – JUČE ODIGRANI MEČEVI PETOG KOLA U GRUPAMA A, B, C I D
Sedmica PSŽ-a, poraz Junajteda
Peta runda elitne UEFA Lige šampiona zaključena je sinoć, utakmicama u grupama A, B, C i D.
Odličnu utakmicu odigrali su madridski Atletiko i Roma na „Vanda Metropolitanu”. Domaćin je činio sve da pobijedi i uključi se u bitku za drugu poziciju u grupi i plasman u osminu finala, dok su Rimljani strpljivo čekali greške „jorgandžija” i povremeno ugrožavali gol rivala. A onda je bljesnuo fantastični Antoan Grizman, koji je polumakazicama pogodio za prednost Madriđana u 69.minutu. Igra Rome se tada raspala, a potom je Peres dobio crveni karton, a Gameiro duplirao prednost Španaca. Uprkos ovoj pobjedi Atletiko je u nezavidnom položaju, kada je u pitanju plasman u nokaut fazu. Fudbaleri Čelsija lakše su nego što se očekivalo slavili na gostovanju Karabagu (4:0). Londonski tim je imao i pomoć sudija. Za Engleze nije počelo dobro, pošto je domaćin mogao do vođstva, kada je Almeida uzdrmao stativu. Ipak, u 19. minutu sve se preokrenulo. Sudija je pokazao na bijelu tačku i direktan crveni karton Sadigovu. Siguran sa bijele tačke bio je Azar. Do kraja prvog poluvremena „plavci” su udvostručili svoju prednost, preko Viliana. U drugom dijelu Karabag je pokušao da dođe do gola i imao solidne prilike, ali se istakao golman Kurtoa. U 71. minutu opet je arbitar De Sousa bio u glavnoj ulozi, kada je svirao novi penal za goste, i opet, čini se, prestrogo. Odgovornost je preuzeo Fabregas i bez problema savladao Šehića, a tačku na „i” stavio je svojim drugim golom Brazilac Vilian. Čelsi je osigurao nokaut fazu LŠ. Mančester junajted je sa maksimalnim učinkom ušao u petu rundu i duel u Bazelu, a već na startu duela na „Sent Jakob parku” imao dvije fenomenalne prilike. Najprije je Lukaku prokockao zicer „jedan na jedan”, a onda je šut Felainija zaustavljen na gol liniji. Napadali su i Švajcarci, ali su do kraja prvog poluvremena mreže mirovale. Do finiša, kada je domaćin poveo i pobijedio, za iznenađenje večeri. Moskovski CSKA je pred svojim navijačima savladao Benfiku (2:0) u drugoj utakmici grupe A. Moskovljani su poveli u 13. minutu. Natho je asistirao Šenikovu koji je pogodio za vođstvo Armejaca i rezultat prvog poluvremena. U nastavku, Rusi su postigli još jedan pogodak i to zahvaljujući štoperu Portugalaca Žardelu, koji je nespretno reagovao i matirao svog golmana. Zahvaljujući ovom trijumfu, CSKA ima realne šanse da se plasira u osminu finala, dok je slavni tim iz Lisabona ove sezone katastrofalan u elitnom takmičenju i ubjedljivo je poslednji u grupi, bez osvojenog boda i gol razlikom 1:12.Već u 56.sekundi na „Parku prinčeva” Seltik je poveo i to je bio prvi pogodak koji je primio Pari Sen Žermena ove sezone u LŠ. Strelac Musa Dembele poslije kornera uz veoma slabu reakciju golmana Areole. Nije dugo trajalo vođstvo Škota, pošto je Nejmar za samo nekoliko minuta dva puta zatresao mrežu Kelta. Na isteku pola časa igre, pogodio je i Kavani za 3:1, pa Mbape u 35.minutu. Parižani se tu nisu zaustavili. Brojali su do sedam.
Kao i PSŽ, minhenski Bajern je pred meč petog kola u Briselu gotovo obezbijedio osminu finala, pa su Bavarci igrali rasterećeno protiv Anderlehta. Belgijanci su igrali dobro i propustili nekoliko prilika, mada su Njemci imali posjed lopte. Dvije sjajne šanse propustio je štoper Anderlehta Uroš Spajić. Ipak, na startu nastavka Levandovski je utišao „Ven den Štok”. Potom je domaćin izjednačio, ali je stvari na svoje mjesto postavio Toliso.
I prije početka jednog od derbija večeri desilo se iznenađenje. Leo Mesi nije uvršten u sastav Barselone, koja je gostovala Juventusu u Torinu, ali jeste Inijesta, kojem je ovo 126. nastup u LŠ, pa je postao šesti igrač u istoriji po broju utakmica u prestižnom takmičenju, preskočivši Sedorfa. Već u drugom minutu duela u kojem je djelilac pravde bio srpski sudija Mažić, velika šansa za Juve. Šutirao je Aleks Sandro, ali je Ter Štegen bio na pravom mjestu. Katalonci su imali loptu u nogama i ugrožavali Torineze, kojima bi trijumf u ovom duelu donio osminu finala. Ređale su se dobre situacije pred oba šesnaesterca, ali gola nije bilo. Taman koliko im je trebalo za prolaz dalje. U drugom meču grupe D, Sporting je kod kuće lako izašao na kraj sa Olimpijakosom. Portugalci su otpor Grka slomili u finišu prvog dijela sa dva brza pogotka. Prvo se u strelce upisao Dost, pa Cezar, a kada je Dost u nastavku donio domaćinu 3:0, sve je bilo jasno.R.Papić

Tabele
GRUPA A
Mančester J. 5 4 0 1 10:2 12
Bazel 5 2 0 3 8:6 9
CSKA Moskva 5 3 0 2 7:8 9
Benfika 5 0 0 5 1:12 0
6.kolo (05.12): Mančester J. – CSKA, Benfika – Bazel.

GRUPA B
PSŽ 5 5 0 0 24:1 15
Bajern 5 4 0 1 10:5 12
Seltik 5 1 0 4 5:17 3
Anderleht 5 0 0 4 1:17 0
6.kolo (05.12): Seltik – Anderleht, Bajern – PSŽ.

GRUPA C
Čelsi 5 3 1 1 15:7 10
Roma 5 2 2 1 8:6 8
Atletiko M. 5 1 3 1 4:3 6
Karabag 5 0 2 3 2:13 2
6.kolo (05.12): Roma – Karabag, Čelsi – Atletiko M.

GRUPA D
Barselona 5 3 2 0 7:1 11
Juventus 5 2 2 1 5:5 8
Sporting L. 4 1 1 2 5:6 4
Olimpijakos 4 0 1 3 3:8 1
6.kolo (05.12): Olimpijakos – Juventus, Barselona – Sporting Lisabon.

Akteri

CSKA – Benfika 2:0 (1:0)
Stadion: „Arena CSKA” u Moskvi. Sudija: Denis Ajtekin (Njemačka). Strelci: Šenikov 13, Žardel 56.autogol. Žuti kartoni: Vernblum, Nababkin, Natko (CSKA) – Eliseu, Luizao (Benfika).
CSKA: Akinfejev, Ignaševič, Vasin, V. Berezutski, Fernandes, Šenikov (od 50. Nababkin), Golovin, Natho, Džagoev (od 84. Gordjušenko), Vernblum, Vitinjo (od 77. Kučaev).
BENFIKA: Varela, Eliseu (od 83. Živković), Luizao, Žardel, Almeida, Pici, Fejsa, Augusto (od 57. R. Himenez), Gonkalves (od 46. Ćervi), Salvio, Žonas.
Bazel – Mančester J. 1:0 (0:0)
Stadion: „Sent Jakob Park” u Bazelu. Sudija: Danijele Orsato (Italija).Strelac: Lang 89.Žuti karton: Darmian (M.Junajted).
BAZEL: Vaclik, Petreta, Balanta, Suhi, Akanji, Lang, S. Die (od 80. Franson), Zufi, Stefen, Oberlin, Elionusi.
M.JUNAJTED: Romero, Roho, Blind, Smoling, Darmian, Felaini, Erera, Lingard (od 63. Rašford), Pogba (od 66. Matić), Martial (od 74. Ibrahimović), Lukaku.
PSŽ – Seltik 7:1 (4:1)
Stadion: „Park prinčeva” u Parizu. Sudija: Tasos Sidiropulos (Grčka). Strelci: Nejmar 9, 22, Kavani 29, 79, Mbape 35, Veratio 75, Alveš 80– Dembele 1. Žuti kartoni: Šimunivić, Biton (Seltik).
PSŽ: Areola, Kurzava, Silva, Markinjoš, Alveš, Rabio, Draksler (od 67. Pastore), Verati (od 76. Lo Selso), Mbape (od 76. Di Maria), Kavani, Nejmar.
SELTIK: Gordon, Terni, Šimunović, Bojata, Lustig (od 13. Biton), Braun, Mekgregor, Ničam (od 69. Ebue), Forest, Rogić, Dembele (od 77. Grifits).
Anderleht – Bajern 1:2 (0:0)
Stadion: „Konstant vanden Štok” u Briselu. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska). Strelci: Hani 63 - Levandovski 51, Toliso 77.Žuti kartoni: Spajić, Dendoker (Anderleht) – Boateng, Levandovski, Ulrih (Bajern).
ANDERLEHT: Sels, Dešaht, Kara, Spajić, Apia, Dendoker, Trebel, Kums, Gerkens (od 65. Onjekuru), Hani (od 71. Bruno), Teodorčik (od 82. Harbui).
BAJERN: Ulrih, Fridrih, Zule, Boateng, Kimih, Rudi, Vidal (od 87. Humels), Toliso, Roben (od 48. Martinez), Alkantara (od 44. Džejms Rodrigez), Levandovski.
Karabag – Čelsi 0:4 (0:2)
Stadion: Nacionalni u Bakuu. Sudija: Manuel de Sousa (Portugalija). Strelci: Azar 21.iz penala, Vilian 36, 85, Fabregas 71.iz penala). Žuti kartoni: Rezničak, Medvedev (Karabag) – M. Alonso (Čelsi). Crveni karton: Sadigov (Karabag) u 19.
KARABAG: Šehić, Agoli, Rezničak, Sadigov, Medvedev, Garajev, Ričard, Madatov (od 46. Diniev), Mićel, Gerije (od 81. Junuzade), Ndlovu (od 85. Kintana).
ČELSI: Kurtoa, M. Alonso (od 58. Kejhil), Ridiger, David Luiz, Aspilikueta, Zapakosta, Fabregas, Kante (od 75. Drinkvoter), Vilian, Azar (od 65. Morata), Pedro.
Atletiko M. – Roma 2:0 (0:0)
Stadion: „Vanda Metropolitano” u Madridu. Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija).Strelci: Grizman 69, Gameiro 85. Žuti kartoni: F. Luis (Atletiko) – Manolas, B. Peres (Roma). Crveni karton: Peres (Roma) u 83.
ATLETIKO: Oblak, Felipe Luiz, Lukas, Himenez, Tomas, Koke (od 63. Gabi), A. Fernandez (od 58. Korea), Karasko (od 67. Gameiro), Saul Niguez, F. Tores, Grizman.
ROMA: Alison, Kolarov, Facio, Manolas, B. Peres, Pelegrini (od 62. Strotman), Gonalons (od 78. El Šaravi), Naingolan, Žerson (od 70. Defrel), Peroti, Džeko.
Sporting – Olimpijakos 3:1 (2:0)
Stadion: „Žoze Alvalade” u Lisabonu. Sudija: Feliks Cvajer (Njemačka).Strelci: Dost 40, 66, Cezar 43 – Ođiđe-Ofoe 86. Žuti kartoni: Karvaljo, Pinto, Martins, Koentrao (Sporting) – Figueiras, Kutris (Olimpijakos).
SPORTING: Patrisio, Koentrao, Matje (od 77. Figuerido), Pinto, Pićini (od 85. Ristovski), Batalja, Karvaljo, Fernandes, Cesar (od 90. Mateus), Martins, Dost.
OLIMPIJAKOS: Proto, Kutris, Engels, Botia, Figueiras, Romao, Žile, Takstidis (od 65. Ođiđe-Ofoa), Pardo, Karsela-Gonzales (od 46. Seba), Fortunis (od 57. Đurđević).
Juventus – Barselona 0:0
Stadion: „Juve Arena” u Torinu.
Sudija: Milorad Mažić (Srbija). Žuti kartoni: Pjanić, A. Sandro) (Juventus) – Paulinjo, Dinje, Pike (Barselona).
JUVENTUS: Bufon, Aleks Sandro, Rugani, Benatia, Barzalji, Kedira, Kvadrado (od 71. Markizio), Pjanić (od 66. Betankur), Daglas Kosta (od 85. Matuidi), Dibala, Iguain.
BARSELONA: Ter Štegen, Dinje, Umtiti, Pike, Semedo, Buskets, Rakitić, Inijesta (od 82. Alba), Deulofeu (od 56. Mesi), Paulinjo, L. Suarez.