Ide Tito Titovom ulicom. Naiđe neki turista pa ga pita:
- Izvinite, je li ovo Titova ulica?
A Tito kaže:
- Jok, eto tvoja je.

Sport - datum: 2017-12-17 U ABU DABIJU ODIGRANO FINALE FIFA SVJETSKOG KLUPSKOG PRVENSTVA
Real opet na krovu svijeta
Fudbaleri madridskog Reala slavili su u finalu Svjetskog klupskog prvenstva, pošto su na „Mohamed Bin Zajed” stadionu u Abu Dabiju savladali brazilski Gremio rezultatom 1:0. Španski velikan je dominirao od starta meča, ali nije uspio da u prvom poluvremenu stvori ozbiljnije prilike pred golom prvaka Južne Amerike. Imali su daleko veći posjed lopte, uputili devet šuteva ka golu Brazilaca, ali samo jedna u okvir. U nastavku, već poslije devet minuta, „kraljevski klub” konačno stiže do vođstva. Iako mu „slobodnjaci” nisu specijalnost, Kristijano Ronaldo je i u Abu Dabiju pokazao zašto je najbolji igrač svijeta. Zatresao je mrežu „žabicom”, probio živi zid, i po ko zna koji put demonstrirao da je pravi kada je najotrebnije. Pet minuta kasnije popularni CR7 je još jednom zatresao mrežu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda u kojem se našao Karim Benzema, koji je glavom Portugalcu spustio loptu. Najboljem igraču svijeta ovo je bio sedmi pogodak u mečevima SP za klubove, čime je izjednačio rekord legendarnog „kralja fudbala”, Pelea. Madriđani su do kraja jurili i drugi gol, ali nije bilo promjene rezultata. Gremio je nadigran u velikom finalu, a uputio je samo jedan šut za 90 minuta ka golu protivnika. Real je postao prvi tim u istoriji koji je odbranio titulu klupskog prvaka svijeta. Klub iz Porto Alegrea se borio za prvu, a Real za treću titulu prvaka svijeta čime se izjednačio sa najvećim rivalom, Barselonom koja je u ovom takmičenju pobjeđivala 2009, 2011. i 2015. godine. Četa Zinedina Zidana, predvođena nevjerovatnim Ronaldom, prošle godine je pobijedila je u Japanu domaću Kašimu (4:2). Bila je to druga titula „kraljeva” na prvenstvima svijeta za klubove od kako se takmičenje održava u ovom formatu od 2005. godine. Prije toga, najtrofejniji klub svijeta osvojio je titulu 2014, a u klupskoj istoriji je tri puta bio i pobjednik Interkontinentalnog kupa koji se igrao do 2004. (1960, 1998. i 2002). Takođe, Real je prvi put u 115 godina dugoj i bogatoj istoriji osvojio pet trofeja u jednoj sezoni.
Fudbaleri meksičke Pačuke su na sjajan način završili učešće na Svjetskom klupskom prvenstvu Abu Dabiju. Meksikanci su u meču za treće mjesto ubjedljivo savladali domaću Al Džaziru (4:1), nakon što su dominirali tokom svih 90 minuta. Trijumf Pačuke je mogao biti i ubjedljiviji. Meksikanci su poveli u 37. minutu preko Urete, a veliku radost domaćim navijačima donio je Al Šamsi u 57. minutu kada je izjednačio. Ipak, samo tri minuta kasnije, Hara vraća prednost Meksikancima, koji su za pet minuta u završnici riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 79. minutu Dela Rosa povisio, a konačan rezultat je u 84. minutu postavio Sagal iz penala.
I naredno Svjetsko klupsko prvenstvo igraće se u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, u decembru 2018.godine.
R.Papić

Real M. – Gremio 1:0 (0:0)

Stadion: „Mohamed Ben Zajed” u Abu Dabiju. Sudija: Cesar Arturo Ramos (Meksiko). Strijelac: K. Ronaldo 53. Žuti karton: Kasemiro (Real).
REAL: Navas, Marselo, S. Ramos, Varane, Karvahal, Kasemiro, Kros, Modrić, Isko (od 76. Lukas Vaskez), Benzema (od 80. Bejl), K. Ronaldo.
GREMIO: Grohe, Kortez, Kaneman, Žeramel, Edilson, Mičel (od 85. Maikon), Markes Sigeira, Ramiro (od 71. Everton), Luan, Fernandinjo, Barios (od 63. Žael).

Modrić ispred Kristijana

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić proglašen je za najboljeg igrača klupskog SP u Abu Dabiju. Sjajni vezista je bio najbolji igrač Reala u polufinalu protiv Al Džazire, a na spektakularan način je odigrao i meč za trofej. Ronaldo je dobio trofej za drugog fudbalera turnira.