- Ko odgovori na moje sledeće pitanje, može da ide kući, zaključiću mu peticu za kraj školske godine!
- Ja. Ae idem kući. Ćao i ne zaboravi da mi zaključiš ocjenu!!!

Zašto plavuša igra ispred semafora?
Zato što misli da je u diskoteci...

Sport - datum: 2018-01-11 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI SAVLADALI CEDEVITU U DRUGOM MEČU GRUPE G EVROKUPA
Plavi osvojili Zagreb Cedevita – Budućnost Voli 75:78 (22:14, 21:20, 13:29, 19:15)
Dvorana: Dom sportova. Gledalaca: oko 850. Sudije: Papapetru (Grčka), Silva (Portugal), Racis (Švedska).
CEDEVITA: Ukić 10 (2-1), Perković, Džonson, Katić, Nikols 13, Slavica, Žganec, Musa 14 (4-4), Čeri 8, Markota 6 (2-1), Stipanović 13 (4-3), Marfi 11 (3-3).
BUDUĆNOST VOLI: Ivanović 5, Su. Šehović 3, Barović, Se. Šehović 16 (4-4), Starovlah, Gordić 18 (6-4), Ilić, Z. Nikolić 4 (2-2), Gibson 16 (2-1), Popović, Lendri 11 (5-3), D. Nikolić 3.
Izvanredna treća četvrtina donijela je košarkašima Budućnost Voli važnu pobjedu protiv Cedevite. Sa brejkom u Zagrebu nadoknadili su poraz od Lokomotive i sada su ozbiljni kandidati za četvrtfinale Evrokupa. Podgoričani su ušli u utakmicu dosta meko u odbrani, a kako ih nije služio ni šut domaćini su odmah došli do prednosti. Prvo su poveli sa 5:0, da bi poslije trojke Nikolsa u petom minutu imali plus osam (16:8). Plavi nikako nisu uspijevali da povežu redove, nije ih služio ni šut, tako da su Zagrepčani poslije trojke Čerija u 10. minutu zaprijetili ozbiljnijim bijegom (22:10). Gordić i Lendri su se pobrinuli da prva četvrtina završi rezultatom 22:14. Džikićevi izabranici ni u drugoj nisu bili ništa bolji. Falilo je agresivnosti u odbrani, što protiv iskusne ekipe kakva je Cedevita nije moglo da prođe. Musa je u 13. minutu pogodio trojku za 29:19. Odgovorili su Lendri (bacanja) i Sead Šehović iz kontre (23:29) i izgledalo je da gosto dolaze do prave igre. Međutim, Nikols (trojka) i Musa su ih odmah spustili na zemlju (23:33). U redovima košarkaša Budućnost Voli u tim momentima osim Seada Šehovića nije bilo raspoloženog igrača. Domaćini su poslije trojke Marfija u 18. minutu imali i 13 poena viška (41:38), tako da su Podgoričani još i mogli biti zadovoljni sa minusom od devet poena na poluvremenu (34:43). Već na startu drugog preko Zorana Nikolića najavili su bolje momente (38:45). Na trenutak ih je trojkom prekinuo Musa, ali plavi su sada bili drugi tim. Igrali su puno agresivnije u odbrani i sa više samopouzdanja u napadu. Odličnom Seadu Šehoviću pridružio se Gibson, koji je vezao pet poena za 45:48 u 25. minutu. U redove domaćina uvukla se panika. Sead Šehović je u 26. minutu pogodio za 49:50, da bi minut kasnije Gibson trojkom donio preokret (54:53). Da sve bude gore po Zagrepčane i Gordić je proradio. On je vezao četiri poena, a Sead Šehović pogodio za 60:53 u 29. minutu. Post domaćina prekinuo je trojkom Čeri, ali mu je Gordić uzvratio istom mjerom, pa su gosti u odlučujućih 10 minuta ušli sa sedam poena zalihe (63:56). Poslednju četvrtinu poenima je otvorio Lendri (65:56), da bi onda uslijedio period igre u kojem su obje ekipe dosta griješile. Ipak, poslije trojki Gibsona i Danila Nikolića u 35. minutu izgledalo je da Podgoričani dreže sve konce igre u svojim rukama (71:60). Tada se probudio Nikols, Marfi je poslije ofanzivnog skoka poentirao uz dodatno bacanje i u 38. minutu Cedevita je zaprijetila (70:73). U prelomnim momentima Lendri je došao do vrlo važnog ofanzivnog skoka i poena (75:70), a zatim je Gordić ubacio jedno bacanje za 76:70 u 39. minutu. Uslijedio je koš Muse, pa je na 33 sekunde do kraja Ukić sa linije slobodnih bacanja imao priliku da zamuti vodu. Pogodio je samo jedno (73:76), kao i Gibson 17 sekundi kasnije (77:73). U sledećem napadu je mladi Musa ubacio oba bacanja (75:77), a Lendri je na osam sekundi prije kraja pogodio jedno (78:75), pa je Cedevita mogla do produžetka. Međutim, talentovani Musa je poslao loptu u aut na veliku radost košarkaša Budućnost Voli, koji u sledećem meču Evrokupa (17. januar) dočekuju Trento.N.Z.