Žena doživi kliničku smrt i stvori se ispred Sv. Petra. Njena želja bila je da posjeti svog supruga. Traži njega Sv. Petar u imeniku Raja, tamo ga nema. Traži ga u Paklu, ni tamo ga nema. Provjeri Čistilište, ali nije ni tamo. Na kraju će Sv. Petar ženi:
– Meni je ovo zaista čudno, nigdje ga nema.... A je li ženo, koliko dugo ste vi bili u braku?
- A zašto prvi on, kada sam ja svešteno lice?
- Zato što kada ti držiš liturgiju svi spavaju, a kada on vozi autobus svi se mole Bogu.

Sport
Odluka u poslednjem kolu Crna Gora – Srbija 11:8 (3:2, 4:2, 1:1, 3:3)
Plivalište SC „Morača”. Gledalaca: 594. Sudije: Vojevodin (Rusija) i Teišido (Španija). Igrač više: Crna Gora 11 (2), Srbija 8 (3). Peterci: Crna Gora 2 (1).
CRNA GORA: Lazović (12 odbrana), Brguljan 3 (1), Baničević, Petković, Radović, Kriještorac, Drašković, Ukropina 3, Ivović 2, Mišić 2, Čučković, Spaić 1, Kandić.
SRBIJA: Rističević (šest odbrana i peterac), Mandić 2, V. Rašović, Ranđelović, Subotić 1, Lazić 2, Toholj, Drašović, Jakšić 1, Asanović, S. Rašović 1, Mitrović 1, Dobožanov.
Umjesto raspleta – zaplet. Vaterpolisti Crne Gore i Srbije ušli su u derbi Svjetske lige sa ciljem da osiguraju prvo mjesto u A grupi. „Crveni” su otvaranje pokrivenog bazena Sportskog centra „Morača” krunisali pobjedom, ali identičnom razlikom kojom su poraženi u Nišu (4:7), pa će putnika na turnir Superfinala odlučiti poslednje kolo, 10. aprila, kada Draško Brguljan i drugovi putuju u Rumuniju. Evropskim vicepravacima je potrebna pobjeda od šest golova, dok će u suprotnom „delfini” steći pravo da jure šesti uzastopni trofej u najkomercijalnijem vaterpolo takmičenju.

Dobar početak „crvenih”

Dobro su vaterpolisti Crne Gore otvorili meč, prije svih Vladan Spaić i Saša Mišić. Centri su donijeli prvo opipljivije vođstvo (3:1). Na startu druge četvrtine Aleksa Ukropina i Draško Brguljan su pogodili za željena tri gola viška (5:2). Nikola Jakšić i Đorđe Lazić su pokazali da je pogubno potcijeniti i podmlađenu Srbiju (5:4). Uspjeli su nakon toga domaći da dugo drže rivala bez postignutog gola, dok su u napadu Brguljan i dvostruki strijelac Aleksandar Ivović, kome je Dimitrije Rističević ranije odbranio peterac, odveli evropske vicešampione na maksimalnih plus četiri.

Pad nakon odmora

Nakon pogotka Ivovića za 8:4, uslijedio je pad u igri domaćina. Tačno devet minuta i 34 sekunde nisu nalazili put do mreže, pa su Strahinja Rašović i Lazić „zakuvali” (8:6) pred poslednjih sedam minuta. Ljevoruki Ukropina je odlučio da preuzme odgovornost i vrati tas na vagu izabranika Vladimira Gojkovića – 9:6. Uzvratili su Stefan Mitrović i Gavril Subotić (9:8) na dva minuta i 55 sekundi do kraja.

Crnogorci srećniji i spretniji

Kada su vaterpolisti Srbije došli u situaciji da izjednače rezultat i definitivno prokrče put ka turniru najboljih osam selekcija počeli su da griješe u napadu. Nikola Jakšić je propustio idealnu priliku. Kazna je stigla u vidu pogotka Ukropine iz kontre, 38 sekundi prije kraja. Uslijedio je još jedan smušen napad evropskih i olimpijskih prvaka pred fenomenalnim Dejanom Lazovićem, dok je na drugoj strani bazena, po mišljenju sudija, Sava Ranđelović na nedozvoljen način čuvao Spaića, zaradio isključenje, a iz razloga što nije odmah napustio plivalište omogućio je Drašku Brguljanu da iz peterca, šest sekundi prije kraja, stavi Crnu Goru u situaciju da u poslednjem kolu odlučuje o svojoj sudbini.N.J.

Nije se moglo navijati za Srbiju

Utakmica na novom bazenu SC „Morača” je protekla u fer i korektnoj atmosferi i navijanju. Ipak, jedan incident zabilježen je u poslednjoj četvrtini, kada je jedan navijač u majici Fudbalskog saveza Srbije skočio u znak oduševljenja nakon pogotka „delfina”. Ka njemu je krenulo nekoliko navijača domaćih, nakon čega se umiješalo obebjeđenje i izvelo momka sa obilježjima FSS sa bazena.

Aleksino veče

Svoje veče imao je Aleksa Ukropina. Mladi crnogorski as je uz kapitena Draška Brguljana bio najbolji strijelac i to kada je bilo najpotrebnije.
– Utakmica je išla željenim tokom. Evidentan umor je doveo do pada krajem treće i početkom četvrte četvrtine. Moramo to popraviti, jer će nas u nekom drugom meču koštati. Uvijek je lijepo pobijediti Srbiju, pogotovo u Podgorici. Što se tiče poslednjeg kola, mislim da Rumuni nemaju kvalitet da nam pariraju. U Budvi smo se mučili sa njima prve dvije četvrtine, ali smo u nastavku stvorili veliku razliku, tako da ćemo u Bukureštu pokušati da od starta uđemo žestoko – kazao je ljevoruki Ukropina.

Rezultati – 1. kolo: Srbija – Rumunija 12:3, 2. kolo: Srbija – Crna Gora 7:4, 3. kolo: Crna Gora – Rumunija 13:2, 4. kolo: Rumunija – Srbija 7:14, 5. kolo: Crna Gora – Srbija 11:8, 6. kolo: Rumunija – Crna Gora (10. april).

Stevanović „grmi” na sudije

Finiš derbija obilježili su koškanje Ukropine i Mitrovića u bazenu i diskusija trenera Srbije Uroša Stevanovića sa sudijom Teišidom.
– Smatram da nije postojalo materijala da se u finišu svira penal u korist Crne Gore. Rekao sam neke stvari Špancu. Nisam dobio karton, tako da mislim da je i njemu bilo jasno – rekao je Stevanović, koji po dogovoru stručnog štaba Srbije vodi ekipu u Svjetskoj ligi.
– Čestitam Crnoj Gori. Mogu biti zadovoljniji jer sada sve zavisi od njih. Utakmica je bila zanimljiva, možda ne toliko kvalitetna, ali igrači su iscrpljeni zbog naporne sezone. Ipak, o tome se sve zna. Došli smo da se kvalifikujemo, ali smo napravili previše grešaka, pogotovo u prve dvije četvrtine. Prišli smo kasnije na 9:8, ali smo na kraju popustili i više ništa nije do nas – dodao je Stevanović.

Mandić: Prespavali prvo poluvrijeme

Ljevoruki „bombarder” Dušan Mandić je pokazao da nema lijeka kada se podigne na šut. Tivćanin u kapici Srbije na kraju nije imao razloga za zadovoljstvo.
– Bilo je lijepo igrati u ovakvom ambijentu. Nismo ispunili očekivanja. Crna Gora je bila bolja, agresivnija i zasluženo pobijedila. Prespavali smo prvo poluvrijeme. Nismo bili koordinisani u odbrani. Probudili smo se u trećoj četvrtini, smanjili zaostatak. Mislim da peterac na kraju nije postojao. Sada ne zavisi od nas. Gledaćemo snimak, analizirati i vidjeti gdje smo griješili – rekao je Mandić.