Policajci prekrivali kamere da uzmu mito? * Radna grupa može da popravi izborne zakone * Predao se osumnjičeni „škaljarac“ * Policija se poigrava osjećanjima vjernika * Policajci prekrivali kamere da uzmu mito? * Obustavljena potraga za nestalima * SAD neće srušiti vlast

Od civilnog društva se očekuje da se kritički odnosi prema društvenim anomalijama, a od Vlade, ako već ne želi da ih uvaži, da te kritike istrpi.

- Reci, koja ti je želja?
Papagaj: Koja ti je želja?

Sport ENGLESKA PREMIJER LIGA (2. KOLO)
Siti „razbija”, Junajted tone
Tri meča druge runde Premijera, odigrano je juče. Bio je to festival pogodaka u engleskom šampionatu. Prvo je Mančester siti je na svom „Etihadu” deklasirao Hadersfild sa 6:1. Kanonadu gostiju počeo je Aguero u 25. minutu nakon nevjerovatne asistenciju golmana Edersona, koji je postao prvi čuvar mreže Sitija koji je zabilježio asistenciju u eliti. Šest minuta kasnije, Gabrijel Žezus je odličnim šutem sa ivice kaznenog prostora savladao Hamera i duplirao prednost „građana”, a četiri minuta poslije toga na scenu je ponovo stupio Aguero. Argentinac je pogodio uz pomoć čuvara mreže gostiju. U samom finišu prvog dijela Hadersfild je smanjio prednost, ali je četa Pepea Gvardiole u nastavku zadala novi udarac gostima. Prvo je u 48. minutu David Silva iz „slobodnjaka” pogodio mrežu, da bi petnaestak minuta prije kraja Aguero zaokružio fantastičnu partiju. Konačnih 6:1 postavio je autogolom Kongolo u 84. minutu.
Za razliku od Sitija, komšijski Mančester junajted se obrukao na gostovanju Brajtonu. Očajan meč su odigrali „crveni đavoli” i nije čudo što su na kraju poraženi. Domaćin je sa dva brza pogotka šokirao četu Žozea Murinja. Marej je u 25. pogodio za 1:0, a samo dva minute kasnije Dafi je duplirao prednost Brajtona. Junajted se na kratko vratio, golom Romelua Lukaku u 34. minutu i kada se očekivalo da tim sa „Old Traforda” krene u ofanzivu, Erik Beili je skrivio penal u poslednjem minutu prvog poluvremena. Gros je namjestio loptu i savladao De Heu. U nastavku su gosti kontrolisali igru, a domaćin sjajno zatvorio. Tek u nadoknadi vremena, Junajted je postigao gol sa penala za konačnih 3:2. Pogodio je Pogba. Votford je kao gost trijumfovao protiv Barnlija rezultatom 3:1. Već u trećem minutu „stršljenovi” su poveli preko Greja, ali samo tri minuta kasnije Tarkovski je izjednačio rezultat. Nova tri boda Votfordu donijeli su Dini u 48. minutu i Vil Hjuz, tri minuta kasnije.

S E M A F O R
Barnli – Votford 1:3 (1:1) – (Tarkovski 6, Grej 3, Dini 48, Hjuz 51). Mančester siti – Hadersfild 6:1 (3:1) – (Aguero 25, 35, 75, Gabriel Žesus 31, D. Silva 48, Kongolo 84.autogol – Stankovič 43). Brajton – Mančester J. 3:2 (3:1) – (Marej 25, Dafi 27, Gros 44.iz penala – Lukaku 34, Pogba 90.iz penala). Odigrano ranije: Čelsi – Arsenal 3:2 (2:2) – (Pedro 9, Morata 20, Alonso 81 – Miktarjan 37, Ivobi 41). Kardif – Njukasl 0:0. Crveni karton: Hejden (Njukasl) u 66. Everton – Sautempton 2:1 (2:0) – (Volkot 15, Ričarlison 31 – Ings 54). Lester – Volvs 2:0 (2:0) – (Doerti 29.autogol, Madison 45). Crveni karton: Vardi (Lester) u 66. Totenhem – Fulam 3:1 (1:0) – (Moura 43, Tripie 74, Kejn 77 – Mitrović 52). Vest Hem – Bornmut 1:2 (1:0) – (Arnautović 33.iz penala – Vilson 60, Kuk 66). Večeras: 21.00 Kristal Palas – Liverpul.