–Dragi, šta želiš da ti kupim za rođendan?
Čovjek koji je inače vrlo nesrećan u braku, vraća se kući potpuno pijan. Žena mu otvara vrata:
– Kako to? - pita ga žena.
– Cijele noći sam pio da te zaboravim, a sada te vidim duplo!

Sport - datum: 2018-09-11 REPREZENTACIJA CRNE GORE UPISALA PRVI TRIJUMF U UEFA LIGI NACIJA
Za dva minuta „odradili” Litvance Izabranici Ljubiše Tumbakovića rutinski stigli do pobjede. Četiri boda iz dva susreta dobar rezultat pred nastavak takmičenja
Bodu osvojenom u Ploeštiju prije nekoliko dana, fudbalska reprezentacija Crne Gore sinoć je dodala još tri. U meču drugog kola UEFA Lige nacija (C liga, grupa 4), „crveni“ su na stadionu pod Goricom rutinski savladali Litvaniju sa 2:0 i upisali svoj premijerni trijumf u ovom novom takmičenju. Izabranici Ljubiše Tumbakovića odigrali se dobro, posebno u prvom poluvremenu, kada su i stekli prednost dovoljnu za osvajanje bodova. Odsustvo nekoliko igrača u ovoj utakmici se nije osjetilo, a i oni koji poslednjih par mjeseci nisu imali takmičarske mečeve pokazali dali su svoj maksimum kako bi se stiglo do pobjede.
Na kraju, „crveni“ su sa svojim navijačima proslavili trijumf i samim tim na naljepši način najavili bratski derbi sa Srbijom, koji se igra 11. oktobra u Podgorici.

Savić jubilej obilježio golom

Očajan teren stadiona pod Goricom kao da je u prvih desetak minuta igre sputao igrače oba tima da naprave pravu akciju i stvore priliku. Prvi nešto ozbiljniji pokušaj vidjeli smo tek u 15. minutu i to od strane Litvanaca. Nakon nabačene lopte sa lijeve strane probao je Slivka, ali je to bilo nedovoljno precizno da bi se ugrozio gol golmana Danijela Petkovića. Nakon toga je Crna Gora počela da igra, tečno bez preskakanja sredine terena i šanse su došle. A prva velika stigla je u 20. minutu. Filip Stojković je dao pas za Marka Jankovića, koji je šutirao sa šest-sedam metara, ali je golman Šetkus uspio da odbrani. Zaprijetili su domaći fudbaleri i osam minuta kasnije – Jovović je izveo korner, Nikola Vukčević je probao sa prve stative da loptu pošalje u mrežu, ali je u poslednjem trenutku izblokiran. Veliku šansu „crveni“ nisu iskoristili ni u 32. minutu. Janković je sa desne strane odlično centrirao, Fatos Bećiraj sa pet metara zahvatio loptu glavom, a golman gostujuće selekcije odlično odbranio.
A onda su uslijedila dva minuta koja su prelomila utakmicu. Igrao se 34. minut kada je Vladimir Jovović dobio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i šutirao. Lopta je u ruku pogodila Žulpu, a danski arbiatr Jakob Kelet je pokazao na bijelu tačku. Kao što se očekivalo loptu je na bijelu tačku stavio Stefan Savić i u svom jubilarnom 50. nastupu u dresu sa državnim grbom postigao gol – 1:0. Samo 120 sekundi kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Vukčević je pokrenuo akciju, dao pas na lijevu stranu za Žarka Tomaševića, koji je još bolje centrirao. Na pravom mjestu bio je Marko Janković i iz neposredne blizine postigao svoj prvjenac u dresu reprezentacije.

Rutinski sačuvali prednost

Crnogorski fudbaleri su, vjerovatno zadovoljni ubjedljivim vođstvom, nešto ležernije ušli u drugo poluvrijeme. Međutim, Litvanci su samo jednom u tom periodu igre probali – šut Novikovasa u 57. minutu lako je ukrotio Danijel Petković. Uslijedio je potom novi period dobre igre „crvenih“. Janković je samo minut kasnije nakon solo prodora probao sa ivice kaznenog prostora, ali je Vorobjovas skrenuo u korner. Nakon udarca iz ugla koji je izveo Jovović, Marko Simić je pogodio stativu. Jovović je tri minuta kasnije isprobao svoj šut sa dvadesetak metara, ali je Šetkus loptu skrenuo u korner. Desetak minuta prije kraja susreta povrijedio se Stefan Savić, koji je uz ovacije sa tribina je napustio teren. Svojom partijiom to je zaslužio!
Ostatak meča Tumbakovići izabranici odigrali su rutinski, priprijetili su još par puta, ali nisu uspjeli da stignu do trećeg gola. Ali, kada se sve sabere i ovo je bilo dovoljno za trijumf nad Litvancima i barem do oktobra prvo mjesto u grupi (bolja gol-razlika od Srbije). D.P.

Košarkaši dali podršku

Crnogorski reprezentativci sinoć su sa tribina stadiona pod Goricom imali podršku košarkaša. Bojan Dubljević i drugovi trenutno su u Podgorici, gdje se spremaju za kvalifikacione duele sa Turskom i Ukrajinom.

Ljubiša Tumbaković: - Iskustvo me uči da budem umjeren. Tako da neću poletjeti. Napravili smo lijep start, ali imaju još četiri utakmice. Sada smo nadogradili bod iz Rumunije. Imali smo dosta problema pred meč. Međutim, odično smo počeli, imali posjed lopte, dominirali. Dali smo na vrijeme dva gola. Ostalo je da u drugom nagazimo, možda postignemo još jedan i završimo posao. Ipak, opet smo imali problema sa povredama. Savić i Tomašević su na poluvremenu tražili izmjene, Janković takođe. Savić je imao veliki otok na listu od udarca. Tomašević je došao sa povredom, igrao je u Rumuniji. Odmarali smo ga poslije toga i izdržao je do kraja. Svaka mu čast. Vukčević je imao temperaturu. Uglavnom, morali smo da se preorjentišemo i samo razmišljamo o tome da privedemo meč kraju. Nema euforije. Slavićemo samo noćas i možda sjutra i okrećemo se sledećem meču. Ućićemo i u duel sa Srbijom bez kompleksa. Bilo bi dobro da budemo kompletni, ali ako možemo ovako da ne budemo kompletni, a da pobjeđujemo, onda bi to bilo još bolje.
Edgaras Jankauskas: - Protiv Srbije smo potrošili dosta energije, nismo imali dovoljno  snage, svježine. Danas nismo imali tu oštrinu, Crna Gora je bila agresivnija, pokazali su da su kvalitetniji tim i zasluženo su slavili.